2636 mieszkańców gminy wciąż bez prądu!

W gminie Konopiska znajduje się najwięcej klientów pozbawionych prądu. Według danych Starostwa Powiatowego w Częstochowie, najwięcej klientów pozbawionych energii elektrycznej znajduje się na terenie gmin: Konopiska (2636), Olsztyn (2612), Dąbrowa Zielona (1937).

Najpóźniej dziś do godz. 20.00 prąd popłynie do wszystkich odbiorców, choć nie wykluczone, że mogą się zdarzyć pojedyncze przypadki (dotyczące linii niskiego napięcia), że naprawy potrwają nieco dłużej.

Z informacji przedstawionej dzisiaj przez dyrektora częstochowskiego oddziału Tauron – Dystrybucja S.A. Janusza Pisarka wynika, że choć w terenie pracuje bez przerwy 59 brygad remontowych, w dalszym ciągu 319 stacji transformatorowych pozbawionych jest napięcia. Biorąc pod uwagę, że w środę rano uszkodzonych było 1800 stacji, w ciągu 24 godzin energetycy dokonali istotnego postępu. O ponad połowę zmniejszyła się także liczba odbiorców pozbawionych energii elektrycznej. Wczoraj o godz. 8.00 było ich około 40 tys., zaś dzisiaj niespełna 19 tys.Kategorie:

3 odpowiedzi na “2636 mieszkańców gminy wciąż bez prądu!”

 1. Górniak Stanisław pisze:

  Energetyków nic nie nauczyła zima w 2010r. Ogromna ilość uszkodzeń sieci z powodu oblodzenia drzew.
  Bezpośrednio po awarii wyczyszczono pasy ochronne sieci energetycznych średniego i wysokiego napięcia.
  Ale to było tylko w 2010r i na tym się skończyło. Energetycy siedli na laurach, myśląc że zim już nie będzie.
  A tu bęc, drzewa urosły i przyszła zimowa wiosna. Po co mają się martwić, skoro mają za sobą prawo które
  mówi o t.zw. sile wyższej.

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Nas też to dotknęło, praktycznie po 20 dopiero przywrócili nam prąd. To jakaś masakra!!

  0
  0
 3. Izolbu pisze:

  zima zima i po zimie

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).