2,2 mln zł nadwyżki budżetowej na koniec 2015 roku!

Blisko 2,2 mln zł wyniosła nadwyżka budżetowa za 2015 rok. Niespodziewanie w czwartym kwartale 2015 roku wzrosły dochody naszej gminy i osiągnęły kwotę 36 243 205,11 zł, jednocześnie przy mniejszych niż planowano wydatkach – 34 050 243,21 zł.

Oznacza to, że gmina na koniec 2015 roku na koncie miała dodatkowe 2 192 961,90 zł.

Podobno to tylko wirtualne pieniądze, które już zostały zagospodarowane. Niemniej jednak, na papierze wygląda to bardzo dobrze.

PAWEŁ GĄSIORSKI

budzet1kw budzet2k budzet3kw

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

 Kategorie:

19 odpowiedzi na “2,2 mln zł nadwyżki budżetowej na koniec 2015 roku!”

 1. Adam pisze:

  Mają za co imprezy organizować! Hulaj dusza ,kasę trzeba roztrwonic na zbytki.Tak się bawi wojt i Prezio. Poznajemy prawdziwe intencje tych gości i dlaczego przyszli po władzę.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Nie zazdrość ? zawsze możesz się zapisać do jakiegoś stowarzyszenia działającego na terenie gminy to i Ciebie zaproszą

   0
   0
 2. Janusz pisze:

  Może na wiaty przystankowe jeszcze starczy ?

  0
  0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Kamil, czego tu zazdrościć,sam pomyśl, bawić się za kasę mieszkańców płacących podatki, których wielu nie stać na wiele innych potrzeb.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Ja wiem ze zapewne za poprzedniej kadencji wszystko było tip top tylko teraz tak źle w gminie się dzieje. Pan zapewne swoją dietę radnego też oddawał najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy….

   0
   0
 4. Adrian pisze:

  Panie Górniak tylko krytykować pan potrafi, czemu pan na Wójta niestartowal i może by pan 5 mln zaoszczędzil.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Panie Adrianie jest takie przysłowie: jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz. Przecież obecnego Wójta nikt siłą nie ciągnął,
   w kampanii obiecywał jak to będzie dobrze. Co do krytykowania, jeśli Wójt daje podstawy to trzeba. Jak już pisałem taka rola radnych,patrzeć na ręce władzy i dbać o sprawy mieszkańców, Pana też jeśli jest Pan mieszkańcem gminy, Tak na marginesie, pochwalić też potrafię jeśli jest za co, na pewno sprawiłoby mi to przyjemność.

   0
   0
  • Kamil pisze:

   Panie Stanisławie w poprzedniej kadencji też był Pan największym wrogiem wójta a na koniec kadencji został Pan jego prawą ręką czego i teraz Panu życzę od miłości do nienawiści jeden krok i na odwrót

   0
   0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  jak się nie inwestuje i nic nie robi to i zaoszczędzić można, zwłaszcza jak spływały pieniążki z dawnych lat z unii.

  0
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Panie Kamilu, do tanga trzeba dwojga. Co do określenia:> wrogiem Wójta< to błąd, bo nigdy nie atakowałem osobiście, ja tylko
  wytykałem błędy i domagałem się działań na rzecz mieszkańców, co robię również i teraz, ale z poprzednim Wójtem można było prowadzić dyskusje merytoryczne, a obecny wójt nazywa to robieniem zadymy. Najlepiej nie zadawać kłopotliwych pytań
  i bez szemrania głosować. Można się przekonać przychodząc na sesję, do czego ma każdy prawo. Pragnę zauważyć że prawa ręka Wójta to zastępca.

  0
  0
 7. Tomek pisze:

  Z przebiegu całej tej dyskusji wynika ,że PAN Radny Górniak ma 100% racji. Jak miło słyszeć ,że w naszej Radzie Gminy są jeszcze ludzie trzeźwo myślący,a nie tacy co nie znają nazwy ulic ze swojego okręgu wyborczego .Wyborcy takich radnych wybraliśmy!!! Radny Górniak stawia sobie zadania mające na celu dobro mieszkańców. Myślę ,że wielu radnych przypomni sobie ,że dwom panom nie można służyć. Wójt ,jak zacytował p.Górniak ,wszystkich inaczej myślących nazwał zadymiarzami. Sami widzicie wyborcy po co obecny wójt i Prezio pchali się do wladzy.

  0
  0
 8. Paulina Skowrońska pisze:

  Panie Kamilu, nie trzeba pracować w gminie tylko śledzić co się dzieje. Wiele było tu wpisów na ten temat tego niby ogromnego zadłużenia gminy i… hulanek urządzanych przez nasze władze. Było i o tym ile dostali z porozliczanych projektów realizowanych przez poprzedniego wójta. A w urzędzie nie pracuję i nie chciałabym. Jak na razie wychowuję dzieci, ale interesuje mnie kto i na co wydaje moje pieniążki, czy jest tylko “maszynką do głosowania” i dla świętego spokoju – byle dotrwać do końca kadencji- nie zabiera głosu, bo się boi. Z pewnością na takiego radnego już nie powinniśmy zagłosować w następnych wyborach. No i nie na takiego wójta.

  0
  0
 9. Elżbieta pisze:

  Poprzednia wladza miala Gminę w ruinie zostawić,a okazuje się, że Nowa Zmiana w spadku po starej otrzymuje dużą kasę ,która spływa z rozliczeń zakończonych projektów unijnych.Żal na to patrzeć ,kiedy obecni włodarze tak lekką ręką na zabawy i zbytki wydają nasza kasę . Wydaje im się ,że fundujac ,,ludowi ciemnemu,, wiaty przystankowe będą uwielbiani po niebiosa . Pycha jest gorsza od zdrady,myśląc, że lud padnie na kolana i prosić będzie Jaśnie Panującego Pana o litość. Ci ludzie nie przyszli z pomocą budowania lepszego jutra mieszkańcom,tylko pełnych garów dla siebie.

  0
  0
 10. MIeszkaniec pisze:

  Jasne, jasne. Poprzednia władza nie imprezowała za pieniądze podatników, nie robiła sobie wycieczek za pieniądze podatników, nie dawała sobie premii z pieniędzy podatników jasneee. Oni grzecznie siedzieli i ciułali grzecznie każdy grosik. Teraz takie łobuzy przyszły niedobre i wszystkie pieniądze marnują.

  0
  0
 11. Karol pisze:

  Dobra zmiana ma wizję ,ale oderwaną od rzeczywistości i przez tak krótki okres zarządzania narobiła wiele głupstw nie do odkręcenia. Tak to już jest ,jak do koryta dostaną się hieny nie mające hamulca i autokontroli nad swoimi zachowniami.Przemysł pogardy przwinal się przez główne dziedziny życia spoleczno-kulturalnego.Wizję rozwoju gminy zamknięto na strategicznych inwestycjach w budowaniu wiat przystankowych.

  0
  0
 12. BLAChOWIANKA pisze:

  U ciekawe kiedy Cisie dołączono do Konopiska skoro Gąsiorski pisze cytat ” wzrosły dochody naszej gminy ” ;) pozdrawiam buraka” bylego” :)

  0
  0
 13. Janek pisze:

  U nas buraków nie brakuje.Pan Gąsiorski nie zasługuje na takie traktowanie.Panie Gąsiorowski ,niech Pan nie spuszcza z tonu, za nie długo po burakach rodzimego chowu nie pozostanie śladu.Pozdrawiam !

  0
  0
 14. Zosia pisze:

  Czasami ,gdyby Pani Blachowianka zechciała nową odmianę buraka zahodować,to mozemy po sąsiedzku dobry materiał rozrodczy gratisowo przekazać.Mamy jedna tylko prośbę, aby po wykorzystaniu z powrotem tych oryginałów nie zwracać.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).