21. Mieszkańców znalazło zatrudnienie w sierpniu 2016 r.

21. Mieszkańców z gminy Konopiska zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie znalazło nowe miejsce pracy w sierpniu 2016 roku. W sierpniu bezrobocie spadło w czternastu gminach powiatu częstochowskiego.

Najwięcej osób w powiecie znalazło pracę w Koniecpolu (30). Największy wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w gminie Mstów (pięć osób). Liczba bezrobotnych mieszkańców z terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła na sierpnia 2016 r. 4105 osób i w stosunku do lipca 2016 r. zmniejszyła się o 156 osób. W sierpniu w PUP Częstochowa zarejestrowało się 1518 bezrobotnych, a z rejestrów wykreślono 780 osób. Na na koniec sierpnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie zarejestrowanych było 294 osoby poszukujące prace, w tym 103 osoby niepełnosprawne niepozostające w zatrudnieniu.

Sierpień był przeciętny dla nowych miejsc pracy. W Konopiskach pojawiło się ich 9. Trzy osoby zarejestrowały działalność gospodarczą, trzy podjęły się pracy w ramach refundacji kosztów oraz trzy poszły na staż.

Mimo spadku bezrobocia, Konopiska nadal są w czołówce gmin pod względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

PUP Częstochowa

PUP Częstochowa

 Kategorie:

3 odpowiedzi na “21. Mieszkańców znalazło zatrudnienie w sierpniu 2016 r.”

 1. Izolbu pisze:

  moze a1 przyciagnie jakis inwestorow i bedzie lepiej

  0
  0
  • Rudy pisze:

   a co gmina robi w tym kierunku? uzbraja na przykład tereny przemysłowe? prowadzi jakieś rozmowy z inwestorami? upraszcza procedury?

   0
   0
 2. Realista pisze:

  Tak, wójt szuka jak by coś zrobić aby nic nie zrobić! Chlopisko za co się nie weźmie to w plecy, najlepiej wychodzi mu kasowanie 200 tysiakow i mówienie frazesów . Wyciąganie trupów z szafy.Po poprzednikach otrzymał około 7 milionów i nic dalej nie robi, wyznając zasadę: hulaj duszo piekła nie ma! Szkoda tego czasu , trudno będzie go nadrobić. Gmina Konopiska przeżywa poważny kryzys pod rządami wójta Żurka. Gmino ! Jedziesz na wstecznym do tyłu!!!!!!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).