1500 zł miesięcznie za pobyt i wyżywienie dziecka w publicznym żłobku w Konopiskach

Podczas jutrzejszej sesji radni podejmą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka i wyżywienie w Żłobku w Konopiskach. Ile miesięcznie rodzice będą musieli zapłacić za pobyt dziecka w gminnym żłobku wybudowanym za publiczne pieniądze? Według projektu uchwały miesięcznie będzie to kwota 1500 zł. Dodatkowo, radni ustalą dodatkową opłatę za wydłużony wymiar opieki nad dzieckiem w żłobku powyżej 10 godzin w wysokości 25 zł za każdą rozpoczętą dodatkową godzinę.

Projekt ten uchwały znajduje się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI



Kategorie:

10 odpowiedzi do “1500 zł miesięcznie za pobyt i wyżywienie dziecka w publicznym żłobku w Konopiskach”

  1. obatel pisze:

    Zarabiając najniższą krajową i mając dwójkę dzieci w wieku przedszkolnym ,chodzących do przedszkola a w Konopiskach, ile zostaje takiej osobie pieniędzy na życie ??? Zakładając że jest to samotny rodzic ??

    7
    5
  2. Milena pisze:

    Przecież ZUS dopłaca 1500 zł za żłobek i jeszcze 800 plus , to chyba wystarczy?

    11
    1
  3. Michał pisze:

    No akurat aktywny rodzic do 1500 zł można dostać teraz to pokryje akurat żłobek.

    6
    1
  4. Ola pisze:

    Jak się chce dzieci to trzeba je utrzymać i wiedzieć, że będzie mnie stać na utrzymanie. To się nazywa odpowiedzialność. Państwo pomaga, a co niektórzy i tak krzyczą, że mało i mało… To już nie te czasy, gdzie panowało przekonanie, że jak “Bóg dał dzieci to i da na dzieci”.

    9
    2
    • Obatel pisze:

      To w końcu państwo ma wspomagać demografię , czy tylko ją ograniczać podnosząc podatki, składki, opłaty ( za przedszkole/żłobek) i inne daniny ? No nie zapominajmy o odpowiedzialności.

      3
      5
    • o pisze:

      To państwo ma wspomagać demografię, czy ją ograniczać podnosząc podatki, składki, opłaty i inne daniny. W końcu trzeba być odpowiedzialnym i przy tak dużych kosztach życia to nie stać cię na dzieci.

      3
      0
    • Ika pisze:

      Rodzic zapłaci tylko za wyżywienie. 1500 zł zostanie pokryte z programu aktywny rodzic pod warunkiem że rodzic złozy taki wniosek. Pieniądze przelewane są prosto na rachunek jednostki.1500 zł to maksymalna kwota jaką można uzyskać z programu, więc samorządy uchwalają czesne w tej wysokosci. Skoro rodzic płaci tylko za wyżywienie to taniej chyba już się nie da.

      7
      1
  5. mieszkaniec pisze:

    KOSZTY 1500 POWINNI POKRYWAĆ BEZDZIETNI ORAZ “PSIE I KOCIE MAMY” ALBO PŁACIĆ B-Y-K-O-W-E !!!

    5
    4
    • Ola pisze:

      Chciałbyś… Posiadanie dzieci to NIE jest obowiązek w tym kraju. Mam prawo żyć na własnych zasadach, nawet jeśli nie mieści się to w czyichś ramach. :)

      6
      3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).