Orzeł “przejął” LOT – oświadczenie nowego Prezesa

Jest nowy Zarząd GLKS LOT Konopiska. Z uwagi na ostatnie wydarzenia, nowy Prezes LOT-u – Rafał Jezierski postanowił wydać specjalne oświadczenie do kibiców tego zasłużonego dla gminy Konopiska zespołu. Poniżej publikujemy jego treść.

Drodzy kibice, trenerzy, zawodnicy, sponsorzy i sympatycy klubu GLKS LOT KONOPISKA.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, zaistniałymi w klubie, jestem Wam winien kilka słów wyjaśnienia.

31.07.2016 r. podczas walnego nadzwyczajnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, został wybrany nowy zarząd klubu. W jego skład weszli członkowie dotychczasowego zarządu UKS Orzeł Konopiska oraz osoby będące w najbliższym otoczeniu tego klubu. Ja mam zaszczyt przewodniczyć temu gronu.

Działania te mają na celu utrzymanie na piłkarskiej mapie kraju nazwy LOT KONOPISKA.

Inicjatywa przejęcia klubu nie wyszła od UKS-u. To podczas licznych, wspólnych spotkań z przedstawicielami dotychczasowego zarządu, władzami gminy i właśnie zarządu UKS ORZEŁ, wspólnie doszliśmy do porozumienia. Dotychczasowy zarząd, borykający się z wieloma problemami, nie był już w stanie samotnie ich rozwiązać. Wójt gminy Konopiska oraz działacze klubu Lot, docenili organizację pracy i potężny potencjał grup młodzieżowych w klubie UKS ORZEŁ, postanowili nam zaufać i przekazać stery tego zasłużonego klubu. Za to zaufanie serdecznie dziękuje w imieniu wszystkich osób związanych z UKS Orzeł.

Dzięki staraniom Pana Wójta i poświęceniu odchodzących z honorem i podniesioną głową działaczy Lot-u, otrzymujemy klub bez żadnych zobowiązań. Zaczynamy odbudowę naprawdę od zera. Łączymy GLKS LOT KONOPISKA i UKS ORZEŁ KONOPISKA w jedność. Jeden wspólny cel i budowanie mocnego klubu od podstaw, mają być głównymi przyczynami sukcesu tego przedsięwzięcia.

Chcąc zrealizować ten cel musimy zrobić wszystko, by nie popełnić błędów z lat wcześniejszych. Nie chcę nikogo tu obwiniać, bo błędy były popełniane z każdej strony. Nie błądzi tylko ten, kto nic nie robi. Chcę tylko skorzystać z doświadczenia z lat poprzednich. Dlatego, tak jak mówiłem zaraz po wyborze nowego zarządu, podwoje tego klubu będą otwarte dla każdego, komu zależy na dobrym wizerunku Lotu.

My będziemy robić to, co potrafimy najlepiej. Skoncentrujemy się na szkoleniu młodych piłkarzy. Oznacza to, że z naszej inicjatywy, Lot traci drużynę seniorską. Nie bylibyśmy obecnie w stanie profesjonalnie prowadzić jej przez cały sezon. Chciałbym z tego miejsca przeprosić trenera, zawodników i kibiców. Jest mi przykro, bo rozumiem Wasze rozgoryczenie. Ten ruch jest dla Was bolesny, ale proszę mi uwierzyć – konieczny!

Jedno mogę obiecać. Seniorska piłka wróci do Konopisk w możliwie jak najkrótszym czasie. Wróci, gdy będzie nas na to stać.Gdy w jej szeregach w większości będą wychowankowie klubu. Wróci dokładnie wtedy, gdy będziemy na to wyzwanie kompletnie gotowi.

Lot, w zamian za ostre cięcia, otrzymuje to, co piłkarskie kluby powinny cenić najbardziej. To, co w profesjonalnych klubach jest priorytetem. Otrzymuje piłkarski narybek, który za kilka lat będzie stanowić o sile tego klubu.Otrzymuje profesjonalnie wyszkolonych, świetnie się prezentujących, młodych piłkarzy.

Moją pasją jest piłka nożna i dzięki tej pasji poznałem wielu piłkarzy, działaczy, sędziów i trenerów piłkarskich. Moja osoba nie jest więc anonimowa w piłkarskim świecie naszego okręgu. To pomoże mi nawiązać współpracę z innymi klubami, to pomoże mi w sytuacjach, kiedy będziemy potrzebowali porady, pomocy czy wsparcia od lepszych i mądrzejszych.

Ale największą siłą jest kolektyw. Drużyna działaczy, którą stworzyliśmy, jest pełna pasji, energii i chęci do pracy. Jestem pewien, że z tymi ludźmi LOT wyjdzie na drogę pełną sukcesów!

Ze sportowym pozdrowieniem
Rafał Jezierski – prezes GLKS LOT KONOPISKA

W skład nowego zarządu weszli:
Rafał Jezierski – prezes
Mariusz Walich – v-ce prezes
Andrzej Kołodziejczyk – v-ce prezes
Artur Barnat – skarbnik
Michał Cichoń – sekretarz
Piotr Błoch – członek zarządu
Bogdan Dawczyk – członek zarządu
Sebastian Dziubek – członek zarządu
Paweł Kościelny – członek zarządu
Sebastian IŁczyk- członek zarządu
Przemysław Wachowicz – członek zarząduKategorie:

7 odpowiedzi na “Orzeł “przejął” LOT – oświadczenie nowego Prezesa”

 1. wybr pisze:

  oby teraz bylo lepiej!!!!!!!

  0
  0
 2. Maciej Kołodziejczyk pisze:

  Brawo za rzeczowość i szczerość! Trzeba mieć wiele odwagi aby podjąć tak radykalną ale niezbędną decyzję!

  Duży ukłon także w stronę Wójta, bo jak sądzę bez jego poparcia takich ruch by się nie odbył.

  Mam nadzieję że niektóre kluby pójdą w ślady Lotu ( lepiej późno niż wcale ) i zrozumieją że szkolenie dzieci i młodzieży to podstawa, fundament do sukcesu w piłce seniorskiej.

  0
  0
 3. Dawidosu pisze:

  Szkoda tyloo wycofania seniorow. Ta zmiana musi byc na lepsze

  0
  0
 4. Marek pisze:

  Czy to prawda, że stadion w centrum Konopisk będzie sprzedany pod Biedronkę?

  0
  0
 5. pppp pisze:

  dużo się dzieje w nowym locie. Dzieciaki co chwile uczestniczą w turniejach !
  brawo !!

  0
  0
 6. Młody Racjonalista pisze:

  a Pan Szydłowski gdzie?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).