Wójt odmawia radnemu, radny pisze do nas!

Skontaktował się z naszą redakcją jeden z radnych gminy Konopiska – Stanisław Górniak. Przesłał do nas artykuł, który miał znaleźć się w świątecznym wydaniu biuletynu PASMA. Niestety, Wójt – Jerzy Żurek nie wyraził zgody na jego publikację w biuletynie, zarzucając radnemu dezinformację.

Jako że jesteśmy niezależnym portalem, publikujemy treść tego artykułu.

Radny informuje
Otóż, jadąc drogą DW 904 obok budowanego chodnika, zauważyłem, że zjazdy na prywatne posesje są wykonywane niezgodnie z Wytycznymi projektowymi budowy ciągu pieszo-rowerowego ZDW Katowice. Postanowiłem sprawdzić jak jest to rozwiązane w projekcie. Na rys. nr 8 oraz opisie technicznym znalazłem zapis “na zjazdach indywidualnych przecinających chodnik będą zachowane normatywne skosy 1:1 (w tym przypadku 3,50 : 3,50 mb czyli na pełnej szerokości ciągu pieszo-rowerowego)”. Powyższe dane mają odzwierciedlenie w § 79 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie – dotyczy to również dróg gminnych i powiatowych. Napisałem w tej sprawie interpelację do Wójta, myślę że władze gminy doprowadzą do tego, że firma poprawi konfigurację zjazdów zgodnie z projektem. Piszę to dlatego, aby mieszkańcy zwracali uwagę na to, co i jak się buduje w bezpośrednim ich sąsiedztwie, gdyż będzie to miało wpływ na warunki życia. Warto przeglądać BIP na stronie Gminy Konopiska o ogłoszonych przetargach, gdzie można zapoznać się z podobnymi projektami itp. Jeśli macie Państwo jakieś wątpliwości, proszę zwracać się z pytaniami do Urzędu Gminy lub radnych, gdyż nie zawsze można polegać na osobach które powinny dbać o nasze interesy.

Cieszę się że doczekaliśmy pięknej drogi Hutki – Rększowice. Dzięki poprzedniej ekipie która wywalczyła protokoły powodziowe, otrzymaliśmy dofinansowanie ok. 10 mln zł na przebudowę dróg: w Jamkach, ul. Orlika w Aleksandrii, drogę gminną w m. Kowale, ul. Kwiatowa w m. Kopalnia i w/w drogę Hutki – Rększowice, obecnie przebudowuje się ulicę Jowisza w Konopiskach. Na rok 2016 zaplanowano kwotę 3,664 mln zł na przebudowę dalszych dróg: ul. Źródlana, droga przy remizie w Rększowicach, dokończenie ul. Strażackiej w Aleksandrii, ul. Bukowa w Konopiskach,ul. Podgranicze w Aleksandrii. Drogi te są finansowane w 80 lub 100 proc. z funduszu powodziowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Stanisław Górniak

Ps. Na moje pytanie zadane na sesji 29.12.2015 r. (w którym miejscu jest zawarta dezinformacja), do dziś nie uzyskałem odpowiedzi, to już 48 dni. Jeśli Pan Wójt również w takim tempie załatwia sprawy mieszkańców, to współczuję.Kategorie:

28 odpowiedzi na “Wójt odmawia radnemu, radny pisze do nas!”

 1. Izka pisze:

  Braawo! Jedyny portal w gminie. Mam nadzieję, że was nie uciszą. Sprawdzajcie, patrzcie władzy na ręce

  0
  0
 2. Paulina Skowrońska pisze:

  o ile dobrze rozumiem Panie radny, to pieniążki na te drogi zdobył jeszcze poprzedni wójt?Bardzo dobrze,że porusza Pan ten problem. Ale tak przy okazji ile na drogi zdobył nowy wójt? Czy Pan ma taką odpowiedź?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Radzę prześledzić zał nr 4 – Do budżetu na 2016r pod nazwą- WYKAZ INWESTYCJI GMINNYCH NA ROK 2016. Dostępny w BIP Gminy Konopiska.

   0
   0
 3. Jasiu pisze:

  Wójt ,zwią go Kaligula dotychczas nic dobrego nie zrobił dla mieszkańców , aby żyło im się lepiej. Dobrą kasę na inwestycje otrzymał od poprzedniej władzy. Duży wysiłek włożył bidula w budowę drogi Rekszowice-Hutki,odbierając z rąk wojewody zabezpieczona wczesniej przez poprzedniego wojta kase w postaci promesy. Ktoś musiał jechać z gminy po odbiór tego dokumentu,to i pojechał i nawet zdjęcie sobie zrobił. Cud nad Wisłą chciałoby się powiedzieć! A teraz Prezio w dowód zasług ( jakich ???) wytypował wójta do statuetki starosty za zasługi dla samorządu. Trzeba mieć wielki tupet i brak honoru występując po statuetkę za osiągnięcia poprzedników, które przypisuje sobie. Taką mamy władzę. Nic dodać nic ująć!!!!!!!

  0
  0
 4. Kartezjusz pisze:

  Pamiętaj Jasiu, że spadek bierze się z całym inwentarzem. ponadto jest ciągłość władzy. Chcesz pisać prawdę to dodaj, że obecny Wójt “odziedziczył” też 25 milionów długu, który należy spłacić. Niestety tak już jest: jak się coś robi to i długi się przytrafią.

  0
  0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  Panie Radny – ja nie twierdzę, że nie ma inwestycji drogowych. Ja tylko pytam – bo tak mi się wydaje,że środki na te usuwanie klęska żywiołowych, pozyskał na lata 2015-2016 poprzedni wójt. I zapytałam jakie to środki na drogi pozyskał nowy wójt. A Kartezjusz jak zawsze miesza! Żeby zdobyć 100 milionów trzeba włożyć często własny wkład. I znów pisze tu ktoś o “ogromnych” (a przecież dopuszczalnych przepisami) długach, a chwilę temu pod jakimś artykułem pisali, że nie takie duże te długi i że to normalne, że trzeba inwestować w każdej wsi. No trzeba. Wystarczy popatrzeć ile dróg za poprzedniej władzy wybudowano w Aleksandrii. Też z kredytów? Ot mentalność Kalego: jak Kalemu ukraść krowy to być grzech!!! jak Kali ukraść krowy – to być dobry uczynek”. Dziwni ludzie…

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Jak wynika z zał nr 10 do budżetu jest to kwota 605 737,00zł na przebudowę ul Różanej i Skośnej w Konopiskach. W temacie długu już pisałem pod innym artykułem >wykonanie 2014r =16 017 791,56- dane z uchwały nr 113/XVII/2015 str.5 kol.6.<

   0
   0
 6. kami pisze:

  Oj czytam i widzę że spore niezadowolenie mieszkańców z nowego wójta co rusz to jakiś artykuł na jego temat a sami ludzie głosowali na niego.

  0
  0
 7. Sylwia pisze:

  Za co mamy chwalić wójta? Za to ,że podszywa się pod osiągnięcia poprzedników, chyba nie ? W kampanii wyborczej zarzucał kandydującej na wójta p.Magdzie Jarosz,że zwłaszcza jego osiągnięcia, gdy był v-ce wójtem,a co on teraz wyczynia.W ostatnich ,,Pasmach,, wszystko co było zaplanowane przez poprzedniego wójta przypisał sobie.Ten facet dużo opowiadał przed wyborami,jak to będzie dobrze,gdy zostanie wójtem ,no i co ? WIELKIE ROZCZAROWANIE!!!!!! Takim ludziom należy się jak najszybciej podziękować ,poki jest jeszcze nie za późno. To co wyczynia ,najlepiej prezentuje internetowa strona Konopiska . Totalne dno! Gmina bez osiągnięć,bez historii, bez pomysłu na przyszłość.Takich doczekalismy się czasów.

  0
  0
 8. sceptyk pisze:

  Portal dla “Hejterow” wojta, tak bym to nazwal.
  Ale smieszny przynajmniej, bo jak tu sie nie smiac z takich postow.
  Jestescie, jak mniemam doroslymi ludzmi, a przemawia przez Was zazdrosc i zawisc- dwie podstawowe cechy Polaka. Gdyby nie fakt, ze poruszane sa tematy polityczno-spolecznosciowe to myslalbym, ze to portal dla gimnazjalistow tzw. Gimbow.
  Ludzie stancie obok i popatrzcie na siebie, bo kazdy sadzi wedlug siebie.
  To, ze Wasz faworyt nie wygral, nie znaczy, ze na necie mozna sie “wyzyc” na innych.
  Brawo za poziom, jaki tu prezentujecie. Polece ta strone znajomym… hahaha

  0
  0
 9. Paulina Skowrońska pisze:

  nie sądzę że to portal dla hejterów wójta. przeczytaj co pisze Sylwia. Cóż takiego pozytywnego dla gminy, dla ludzi, dla pracowników choćby, zrobił wójt Żurek? A tak bardzo krzyczał w kampanii negując wszystko co zrobił poprzednik i tyle obiecywał. Ludzie nie mieli za bardzo wyboru no to go wybrali ale się rozczarowali. To piszą. A przy stronie głównej gminy ani na bip urzędu nie ma możliwości pisania w ogóle. Żadnego forum. Ktoś stworzył taką możliwość tutaj i dobrze. a piszą różnie. Jak sobie kto zasłużył tak ma. Tak że sceptyku zastanów się zanim napiszesz bzdury.

  0
  0
  • sceptyk pisze:

   Pani Paulino, a co pani by zrealizowala w takim czasie i z takim zadluzeniem, w naszej gminie? Prosze o szczegoly, a moze popre pani kandydature w najblizszych wyborach. Jak mniemam to bedzie pani startowac.

   0
   0
 10. Wolnicki pisze:

  To portal wolnickiego tego co startował na wójta i mu sie nie udało.
  przynajmniej śmiesznie jest tutaj bo ktoś sie temu żurkowi dobierze do tyłka bo mysli ze pozjadał rozumy i córki na urzędy szykuje.

  0
  0
 11. Paulina Skowrońska pisze:

  Panie Górniak w żadnym załączniku do budżetu nie jest napisane KTO pozyskał środki na te drogi. ! Poprzednie władze dostały środki rozłożone na dwa lata 20125 i 2016. Pytam więc czy i ile pozyskał dla nas już nowy wójt. Nie tylko to co odziedziczył po poprzedniku. Bo może to jego już zasługa. Licha przy ponad 100 milionach ale zawsze…
  Proszę już nie odpowiadać bo i tak widać gołym okiem te inwestycje robione wszędzie w gminie, budowane nowe drogi, imprezy jakie się odbywają w gminie, integrację społeczności lokalnych i wspaniałą atmosferę wśród pracowników! Prawda?

  0
  0
 12. Karol pisze:

  Pana Wojnickiego zostawmy w spokoju.Ten PAN zapisał się w naszej gminie.Ocena należy do mieszkańców.

  0
  0
 13. r pisze:

  Nie mam nic wspólnego z p. Wolnickim. Właścicielem i wydawcą portalu jest moja osoba.

  pzdr
  Paweł Gąsiorski

  0
  0
 14. Rozczarowany pisze:

  W kampanii wyborczej wójta ,gmina pod jego rządami jeżeli ludzie poprą jego kandydaturę miała być odmieniona od wszelkich układów ,kolesiow,praworzadna .Po roku czasu wszystko się wyjaśniło. Pracownicy zastraszeni, wmawianie mieszkańcom trudnej sytuacji finansowej, zero zainteresowania rozwojem gminy. W każdej dziedzinie życia widać tylko ,ze wójt dba jedynie o swoje interesy.Promocja gminy leży na łopatkach. Nowa strona internetowa jest załosna, zero osiągnięć. Proszę wejść na inne gminy,to chce się z ochotą oglądać. To jest rezultat powierzenia promocji krawcowej.Wójt sam zadbał o gminę kupując sobie samochód, jakiego jeszcze nikt w gminie nie kupił.Jeżeli taką miarą mamy oceniać poziom życia w gminie,to wójt powinien być odznaczony nie statuetką starosty ,lecz państwowym krzyżem zasługi już po roku panowania.Miałem nadzieję ,że moja gmina będzie dalej należała do najlepszych w kraju. Obecną sytuacja jest wręcz tragiczna,imprezy za impreza ,szaleństwo w gospodarowaniu środkami gminy.I jak tu nie być rozczarowany.

  0
  0
 15. ramze.61 pisze:

  a co ma niby być na stronce gminy jak nic się nie dzieje w gminie? Poprzednio pan Żurek skupował dla siebie działki teraz zmienia samochody. No to się dzieje. Zastępca rozwiązuje krzyżówki za pensję podatników. Reszta milczy w obawie o utratę pracy. Pan Chudzik każe to pan Żurek musi. Prawie jak w kraju – prezes każe to pachołki robią. Nie ważne czy dobrze czy źle. Tak i u nas w gminie. Ale wydawało mi się że Zureczek nie z pisu i robił zawsze tylko to na co pozwoliła żonka?

  0
  0
 16. Zawiedziony pisze:

  Cudze nie tuczy!!! Nasz wojt Kaligula za wszelką cenę chciał otrzymać statuetkę starosty ,no i co ? Zong !!!!! Tak to jest ,jak się chce na cudzych zasługach (wójta i radnych)poprzedniej kadencji na krzywy ryj nagrody odbierać. Kompromitacja dla gminy i Prezia GS-u,co nagle to po diable.Na statuetkę starosty trzeba sobie zasłużyć. Bidaczysko myslalo tak jak u siebie w gminie,wszystko da się załatwić. Burak,buraka burakiem pogania.

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  W dniu 10 02.2016 złożyłem interpelację o poniższej treści:

  Interpelacja

  Na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, proszę o informację kiedy Gmina Konopiska i do kogo wystąpiła z wnioskiem o wycięcie ok 70 szt drzew o średnicy pow. 20cm rosnących w pasie drogowym drogi gminnej Hutki-Rększowice na odcinku od środkowego mostu do Hutek. Kiedy uzyskano pozwolenie? Dlaczego projekt nie przewiduje karczowania tych drzew? Projektant powinien przewidzieć w projekcie karczowanie tych drzew gdyż są one przeszkodą w prawidłowym odwodnieniu drogi (podbudowy) Dlaczego przystąpiono do przebudowy drogi nie mając załatwionych pozwoleń? Ile będzie kosztowało karczowanie pni po wyciętych drzewach ? Z jakich środków będzie finansowane?
  Stanisław Górniak

  Droga ta była finansowana z środków na usuwanie klęsk żywiołowych. Drogę odebrano.I znów nie dopilnowano inwestycji.
  Dlaczego nie przewidziano w projekcie karczowania ok. 70szt drzew rosnących w rowach przydrożnych czyli w pasie drogowym. Na moje pytanie w tej sprawie dostałem odpowiedź od Wójta: >Natomiast jeżeli chodzi o drzewa, które pozostały w pasie drogowym, anie przeszkadzały w realizacji inwestycji z uwagi na ich ilość i rozmiary wymagały decyzji na ich usunięcie<. Skoro nie przeszkadzały w realizacji inwestycji, dlaczego je teraz wycięto? Z moich wyliczeń wynika że usunięcie pni będzie kosztowało ok. !0 tys zł, do tego wyrównanie skarp i dna rowu. Teraz zapłacimy za te roboty z budżetu Gminy. Ktoś na tym forum pytał o środki jakie pozyskał Wójt na drogi, Powiem więcej, nie dba się nawet o wykorzystanie już pozyskanych. Na moje pytania zadawane na sesjach w tych sprawach, Wójt nazywa to robieniem zadymy. Najlepiej było by, gdyby radni nie pytali o nic tylko byli maszynką do głosowania.

  0
  0
 18. Stańczyk pisze:

  Dlaczego w takim pośpiechu realizowano tą drogę Hutki Rększowice. chyba chodziło o potwierdzenie ogłoszonego wcześniej
  pierwszego sukcesu Wójta Konopisk

  0
  0
 19. Roman pisze:

  No to mamy ,co wybralismy !!! Wójt Kaligula pobiera ok.12000,00zl pensję co miesiąc. Są to pobory porównywane do pensji prezydentow dużych miast.Pani v-ce wójt tak wysoką pensję zaproponowała na początku kadencji z uwagi na duże doświadczenie zawodowe dla wójta. Masz ci babo placek ! Gmina nasza nie należy do najzamożniejszych , a władza wyrzuca nasze pieniądze z podatków na rzeczy, które mogły być zaplacone z funduszu powodziowego. Czy tak powinien zarządzac finansami gminy gościu , któremu placimy tak wysokie wynagrodzenie. Nie chodzi mi tak o pozwolenie na ścięcie drzew , co o wydawanie publicznych pieniędzy! Jeżeli to prawda ,ten przypadek powinna sprawdzić komisja z rady .Nasuwa się wniosek: co to za wójt , co tylko gminna kasę czyści, a nie pomnażania jej dla dobra gminy.

  0
  0
 20. Talar pisze:

  Chcieliście to macie! Mógł być Jacek Badora młody człowiek łeb na karku…. a nie Żurek ogórek kiełbasa i….
  no właśnie co?

  0
  0
 21. AD pisze:

  Panie Gorniak zajol by sie pan czyms co trzeba zrobic, a nie szukac dziury w calym. Chodnik jest trzeba sie cieszyc. Wojt robi co moze dlugi sa I nic sie nie zrobi, trzeba splacac a w miare mozliwosci inwestowac w gmine.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   AD ma pan/i rację, że trzeba spłacać długi ale trzeba też dbać o rozsądne wydawanie pieniędzy, Trzeba egzekwować dotrzymania umów a nie płacić za niedotrzymanie warunków zawartych umów.Zapłacono inspektorowi nadzoru 10 tys zł
   za niedopilnowanie wykonania inwestycji zgodnie z projektem. Oczywiście że cieszyć się trzeba. Jeszcze bardziej cieszyło by
   prawidłowe wykonanie. Bo nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość, czy obecne ograniczenia nie będą kiedyś utrudniać życia. Tym bardziej że nic nie stało na przeszkodzie aby wykonano to zgodnie z projektem i innymi przepisami. Proszę Pana/Pani AD zostałem wybrany radnym a Rada jest organem stanowiącym i kontrolującym więc mam obowiązek dbania o interesy mieszkańców. A pan Wójt ma obowiązek przestrzegania przepisów, racjonalnie gospodarować pieniędzmi podatników tak aby mieszkańcom Gminy żyło się lepiej.

   0
   0
 22. Karol pisze:

  Gdyby więcej było takich radnych jak p.Górniak, to byśmy dzisiaj nie musieli takich tematów podejmować.Pan Gorniak chce praworządności , przejrzystosci i gospodarności w działaniu wójta.Wielu radnych boi się zająć stanowiska, aby nie zaszkodzić sobie lub bliskim ,pracującym w gminie.

  0
  0
 23. Odwazny pisze:

  Szkoda,że Jacek Badora nie ma nic do powiedzenia.Jego głos napewno byłby traktowany poważnie.

  0
  0
  • Stańczyk pisze:

   Nikt tutaj nie zabrania zbierania głosu. Widocznie Badora nie ma nic do powiedzenia.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).