Samowolka budowlana w Aleksandrii za 110 tys. zł?

Na zlecenie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach firma F.U.H. Dziedzicki wykonała remont świetlicy wiejskiej w Aleksandrii. Kwota za remont tego niewielkiego budynku jest oszałamiająca i wyniosła 110 056,06 zł.

Co ciekawe, remont został wykonany bez decyzji/zgody (wystąpiłem o taki dokument, ale go nie otrzymałem!) Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Gmina złożyła wniosek w dn. 10 lipca 2017 roku, a świetlica była już gotowa i wyremontowana 31 lipca. Oznacza to, że bez zgody ze Starostwa i mniej niż w 30-dniowym terminie, budynek ten został wyremontowany.

10 lipca Gmina Konopiska wystąpiła o zmianę sposobu użytkowania części budynku świetlicy wiejskiej w Aleksandrii na pomieszczenie kotłowni. Taki wniosek, o ile jest kompletny, powinien być rozpatrzony w 30 dni. Po 30 dniu, o ile Starostwo nie wniesie sprzeciwu, inwestor może wykonać stosowne zmiany (informację tę zaczerpnąłem ze strony Ministerstwa Rozwoju – TUTAJ). Z uwagi na to, iż 31 lipca remont ten został zakończony (źródło TUTAJ), to czy nie doszło czasem do złamania przepisów prawa budowlanego? Czy Starostwo wydało jakąś decyzję w tej sprawie (wystąpiłem o wszelkie zezwolenia/zgody i GCKiR nic po za zgłoszeniem mi nie przesłało)?

Przypominam, że jeżeli właściwy organ w terminie 30 dni od doręczenia zgłoszenia nie wniesie w formie decyzji sprzeciwu na zmianę sposobu użytkowania, to inwestor może dokonać wyżej wymienionej zmiany (termin 30-dniowy liczony jest od dokonania kompletnego zgłoszenia, co w przypadku konieczności jego uzupełnienia, powoduje, że liczony jest on od daty jego uzupełnienia lub od upływu terminu wskazanego w postanowieniu o uzupełnieniu zgłoszenia). Tutaj ten termin nie został zachowany!

Szczegółowe koszty remontu wraz z fakturą i zgłoszeniem znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

42 odpowiedzi na “Samowolka budowlana w Aleksandrii za 110 tys. zł?”

 1. TWAgent pisze:

  O dozynkach nie masz czasu napisac czy za to nie.dostaniesz mniami?

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  jeżeli z winy wójta trzeba będzie zapłacić karę to kto ją zapłaci? ja nie mam zamiaru!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Hehehe…. ttaaaaa kare! Czlowieku ogarnij sie. Starostwo ma do 30 dni wiec rownie dobrze mogli odpisac po 4 dniach. Wasz giermek nie ma na nic dowodow i znow ma newsa wyssanego z palca.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   nie znam przypadków by odpisywali skoro nie mają uwag. Jest to tzw. milcząca zgoda

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   No widzisz, skoro nie odpisali to gitara gra. Niech lepiej Gasiorski napisze o dozynkach albo ostatniej sesji. Czy za to nie ma talarów?

   0
   0
 3. zmyślny pisze:

  Za wybudowanie ściany działowej nieudacznik wypłacił 110 tys zl. gmina dla nieudacznika to poligon do wydawania nieuzasadnoinych pieniędzy. Tak sie wydaje pieniadze z podatków, a nie ma dla dzieci na zorganizowanie normalnych kursów autobusów PKS. Nieudacznik powinien być wywieziony na taczce.

  0
  0
 4. helo pisze:

  zmyslny alez ty jestes walniety juz wiadomo kto ty jestes nie mozesz pogodzic sie z porazka az tak cie to boli to juz jest nudne a Gasior to juz czepia sie wszystkiego chlopie gdzie masz honor

  0
  0
 5. Kopamnia pisze:

  Jeżeli to prawda to trzeba zawiadomić odpowiednie organa

  0
  0
 6. Paulina Skowińska pisze:

  Czepianie się teraz siedziby pan z KGW ALEKSANDRIA zleceniodawca z ul Małej walczy teraz z paniami podobnie było na zebraniu wiejskim wKonopiskach radny z ksera który siedział razem z byłym wójtem tez czepiał się pan z KGW to już nie a takujecie strazaków przykład Konopiska Wasosz Hutki bo oni się nie dali to panie sa slapsze nie sadze a chyba wręcz mocniejsze zamiast chwalić wojta ze robi dla nich to czepianie się wstyd

  0
  0
  • Kopamnia pisze:

   Przecież tu chodzi o samowolę budowlana a nie panie z kgw. One temu są najmniej winne

   0
   0
  • Brygida pisze:

   nie tylko o samowolę ale i o szastanie pieniędzmi z naszych podatków! Ta sama firma co na szkole w Konopiskach chce się za szybko dorobić. Jakiś układzik z wójtem? Dwie inwestycje w dwóch różnych miajscowościazch za zbyt duże pieniądze? A ty TwAgent zastanów się co wypisujesz, już ci tutaj przypominano. IPN swsoje powiedział,zawiesił na trzy lata, te trzy lata już dawno minęły i Nie Wolno tego wypominač. Tylko patrzeć jak cię zgłoszą do GIODO i ty zostaniesz ukarany za zniesławianie i naruszanie danych osobowych!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Kogo ukarali? Czy ja pisze o kims konkretnym? Giodo sie takimi rzeczami nie zajmuje:) doucz sie co to za organ. Ipn mnie zglosi? Dajze spokoj. Poza tym nie ty decydujesz co wolno a co nie. Wy za nazywanie wojta nieudacznikiem tez powinniscie byc zgloszeni. Wszyscy jestescie z tego samego wora.

   0
   0
 7. Paulina Skowińska pisze:

  Jaka samowola jakie szastanie pieniędzmi to dobra robota dla pan z KGW Aleksandri co miały w plesni i zaduchu siedzieć a zima marznac to wam wy odcięci od koryta pasuje wczoraj było zebranie wiejskie w Aleksandri i Zurek was załatwił tak ze pan z małej zrobi łsie czerwony i po co to a zresztą nie jest mieszkancem Aleksandi tak jak radny z ksera bo z nim to nie wiadomo bo ma tyle nieruchomości a dochodu mało cud jak w Kanie Galilejskiej czy co, tak pisze oświadczeniu majątkowym Redaktorze proszę złozyc i wam podobni donos o przepraszam doiesienie do prokuratury o niegospodarność i to się wyjasni i wtedy pisać na wojta oa on chyba po poprzedniku poprawiał bo go panie prosily

  0
  0
  • stary pisze:

   Zachwujesz sie jak bym nieudacznika słuchał. To poprzednik z zlewni mleka wykonał świetlicę dla kgw. Remont nie kosztował tyle co nieudacznik dał za wymurowanie jednej ściany. Na tym remoncie na pewno stracili mieszkancy gminy, a zarobił nie wykonawca tylko ?????? Gmina to dojna krowa dla niego.

   0
   0
 8. Brygida pisze:

  TwAgent ty trzeźwy jesteś? Czy czytać nie umiesz?zupełny bełkot bez sensu. I to chce być wójtem! Najpierw trzeba do szkółki nauczyć się czytać i myśleć. Chociaż z tym drugim mogą być problemy.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Co do trzezwosci to spytaj waszego pana czy juz flache odstawil. Brygida, tobie sie przyda podstawowa znajomosc prawa. Wiesz co to Giodo? Hehehe… smieszni jestescie. Piszcie do Giodo, Ziobry, sadu, a wszystkich was tu zdemaskuje. Opadnie kurtyna obludy. Ja w polityce waszej nie siedze, ale niejeden z was bedzie sie wstydzil za to co tu robi. Jesli wy myslicie ze z czarnego pana zrobicie wojta to naprawde macie goraczke. Ludzie wiedza kto to wszystko oplaca, glupi nie sa.

   0
   0
 9. Brygida pisze:

  Agent, za głupiego to ty tu robisz i nie masz konkurencji! Mnie nikt nie opłaca, piszę co myślę bo mi szkoda tego wszystkiego co zrobił dla gminy i nas wójt Socha a co teraz marnuje obecny wójt.

  0
  0
 10. Górniak Stanisław pisze:

  TWAgent, na gitarze też trzeba umieć grać a nie brzdąkać. Firma mogła wejść na budowę po upływie 30 dni czyli
  10 sierpnia. Po upływie tego terminu następuje tzw. milcząca zgoda. I tu Pan Gąsiorski ma rację że jest to samowola budowlana.

  0
  0
 11. The pisze:

  Paine Gòrniak, skoro jest Pan członkiem komisji rewizyjnej dlaczego Pan nie zawiadomił odpowiednich organów ? Daje Pan przyzwolenie na to ? A może lepiej napisać na forum, bo nie jest Pan w posiadaniu odpowiednich dowodów ? Lubi Pan robic zamęt, ale na kolejne posunięcia brak Panu Odwagi …

  ( uprzedzam odpowiedź – Pisanie pod swoim imieniem i nazwiskiem to szczyt Pańskiej Odwagi )

  0
  0
  • Kropeczka pisze:

   nie tak jak The TWAgent z hutek, itd.! A co tylko jeden radny Górniak jest w tej Radzie?! A reszta dupowłazów? uszy po sobie i cichutko rączka do góry!

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   The, chojrak, Ciebie nawet na tyle nie stać, boisz się ujawnić żeby Ci kto nie przywalił. Po drugie, czy Górniak ma o wszystkim wiedzieć co dzieje się w gminie. Zamęt to ty ciągle robisz, ja napisałem komentarz zgodny z prawem. A ty wypisujesz jakieś bzdury o czterech dniach. Ciekaw jestem co by było gdyby nadeszła negatywna odpowiedź ze Starostwa np. po 28 dniach czyli 08 sierpnia?Bo tak też mogło być. A co do szczytu to udokumentowałeś szczyt swojej niekompetencji i głupoty.

   0
   0
 12. The pisze:

  Panie Górniak,
  Po pierwsze Nie jestem. Panem na “Ty”
  I pisząc posta używałem odpowiednich zwrotów, ale widać u Pana słoma z butów wystaje i niestety okazał Pan brak kultury.
  Obrzucacie się na tym forum wyzwiskami, a Pan jako radny daje ” doskonały ” przykład podpisując to swoim nazwiskiem …

  A propo stwierdzenia ” Czy Górniak
  ma wszystko wiedzieć ?”
  TAK ! Ma wiedzieć wszystko, po to został mu powierzony mandat radnego przez mieszkańców. Czy zwykły obywatel ma możliwość kontrolowania gminy ? Owszem ma, ale raczej jest zajęty swoimi obowiązkami. Pana natomiast obowiązkiem jest spłacanie kredytu zaufania jakim obdarzyli Pana Mieszkańcy.

  Co Pan dobrego zrobił dla swojej miejscowości ? Oprócz jakiś wniosków na temat drogi wojewódzkiej oraz chodnika, ja Pana kojarzę TYLKO z przepychanek z wójtem oraz aktywności na tym upolitycznionym “forum”

  0
  0
  • Poborca pisze:

   Pseudo Paulina Skowińska , A gdzie reszta radnych określanych tu chyba słusznie “dupowłazami”? Pan Radny Górniak robi własnie to co do niego należy! Wytyka błędy! A co ma zrobić sam jeden? Zawsze Go przegłosują lizusy wójtowi.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Jeden nie moze pisac bo siedzi w pupie swojego pana tak gleboko, ze wystaje tylko czubek buta i kawalek podartej gazety.

   0
   0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Ja tylko stwierdziłem fakty.Wyzwisk nie użyłem. I znów siejesz zamęt, zmieniając temat.Twoje skojarzenia mnie nie interesują. Przyznaję się i biję się w piersi że nie wiem wszystkiego. Aleś mnie oświecił będę musiał zrezygnować z funkcji radnego.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   The, nie sugeruj radnemu rezygncji. Chcialbym dozyc momentu w ktorym czarny pan poświęci Pana przy pierwszej okazji zeby sie nachapac. Ja uwazam ze traktuje Pana jako przydatnego czleka ktory wychwala go na forum, ale jak tylko na horyzoncie zobaczy dobry interes pan bedzie nieprzydatny. Vice i tak zostanie ten ktory wszedl tak gleboko w pupe Pana ze widac tylko czubek buta i kawalek gazety. Szkoda, bo gdyby byl pan calkowicie niezalezny i nie popieral zadnego z czlonkow starych ukladow, to pan jestes madry gosc. Szczerze.

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   TwAgent, jak już pisałem, ja tylko zamieszczam fakty. I jeszcze raz piszę że od nikogo nie jestem zależny, nikt z rodziny w Gminie ani w szkole nie pracuje.Więc nie muszę być czyimś stronnikiem. Obecnego wójta też popieram, jeśli robi coś dobrego i krytykuję za błędy i niedoróbki. Których było by mniej gdyby Wójt potrafił prowadzić rozmowy i dyskusje, ale Wójt już na początku zrezygnował z współpracy na własne życzenie. Więc nie dziw się i nie obwiniaj mnie za to że jest jak jest.

   0
   0
 14. Cichy pisze:

  Agent,brawo za docenienie opozycji a szczególnie Pana Górniaka! Tyle razy pokazuje Wam, jak brniecie na slepo w swoim postępowaniu,widać jak na dłoni chamstwo i mściwość nieudacznika! Nieudacznik nastawił swój wysiłek aby dokopać poprzednikom oraz prowadzi gminne inwestycje obarczone wysokimi , nieuzasadnionymi kosztami! Takimi działaniami chce finansowo wykończyć gminę! Prosty przykład : ponad 160 zł za malowanie ścian gimnazjum!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Nie pierdziel glupot. Bo caly czas piszecie te farmazony o 160 zl a nikt nie podal nazwy firmy ktora ogarnie to taniej. Pan radny Gorniak to na pewno mocno zaangazowany gosc ale zbyt oddany poprzedniemu wojtowi. Gmina potrzebuje nowej twarzy, ktora nie brala ani zlotowki z publicznej kasy. Mloda ambitna osoba ktora odkurzy stare uklady. Z tym sie zgodzisz?

   0
   0
  • Czytenik pisze:

   Agent wójtem! Ciekawszej karykatury nikt nie wymysli! Odgrażał się ,że w maju rozpocznie kampanię i rozpoczął : w Konopiskach jako główny kandydat= jest nim nieudacznik! Z takimi oszustami nie rozmawiam, pokazali jak niszczyć gminę!

   0
   0
 15. Kokos pisze:

  Agent, nieudacznika przemienisz w młodego, nic ująć nic dodać – cud w Konopiskach w wydaniu Agenta

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Sbeckiej mendy nie da sie w nic przemienic, dlatego PIS odsuwa takich z zycia publicznego.

   0
   0
 16. Uważny pisze:

  Agent ,takich jak ty to za wyjątkiem nieudacznika nikt serio nie traktuje! Szmata!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   A to jestes milosnikiem sbecji ktora palowala niewinnych ludzi i kapusiów ktorzy sie sprzedawali i na nich donosili? PIS zrobi z tym wreszcie porzadek. Jedna ustawa poszla, czas na kolejne.

   0
   0
 17. Uważny pisze:

  Na pewno nie jestem zwolennikiem takich mściwych , zakompleksionych jak ty!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Ja nie jestem msciwy. Ludzie zwiazani z SB nie moga wozic sie za nasze.podatki. w dupie mam co robili. Uczciwi nie wspolpracowali i za to siedzieli w wiezieniu dlatego popieram Pis i te ustawy.

   0
   0
 18. Taki pisze:

  Nieudacznik doope da sobie ogolić aby tylko do pisdu się dostać na listę! Teraz chce sprzedać się do pisdu, a po ma głęboko w czarnej d…..! Tak płaci za pomoc, kiedy został zatrudniony jak szukał pracy po rozwodzie z gmina! Szuja i cynik !

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).