Nowy samochód dla OSP Rększowice

Został ogłoszony przetarg na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rększowicach.

W specyfikacji zamówienia czytamy, że przedmiot zamówienia ma być zgodny z obowiązującymi normami i przepisami, a w szczególności:
a) posiadać ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej wystawione przez CNBOP,
b) ma być zgodny z „Wytycznymi standaryzacji wyposażenia pojazdów pożarniczych i innych środków transportu PSP” – z dn. 14 kwietnia 2011 roku,
c) ma spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą „Prawo o ruchu drogowym” oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Gmina ma zamiar pozyskać dofinansowanie dla przedmiotowej dostawy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także ze środków samorządu Województwa Śląskiego.

Oferty należy składać do 20 czerwca 2016 roku w siedzibie Urzędu Gminy Konopiska.Kategorie:

8 odpowiedzi na “Nowy samochód dla OSP Rększowice”

 1. Dawidosu pisze:

  nalezy im sie! Brawo dobra decyzja!

  0
  0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Miałem nadzieję że przynajmniej ta obietnica zostanie spełniona, bo wójt z Rększowic i w dodatku strażak, a tu taka informacja w BIP-ie gminy , że postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Do szczęścia zabrakło 65.791 zł. >Moi kochani< jak to było w kampanii wyborczej, będziecie musieli poczekać, bo zabawa trwa. Nie wiem co dalej z obietnicą przebudowy drogi przy remizie czy wystarczy wójtowi czasu pomiędzy hulankami na jej realizację.

  0
  0
  • Czarny Piotruś pisze:

   drogę będzie robił przed samymi wyborami żeby go było widać!i będzie krzyczał głośno, że nie mógł bo…coś tam. To jest tylko krzykacz a nie gospodarz gminy!

   0
   0
 3. Racjonalista pisze:

  Kwota jaką Gmina chce przeznaczyć na ten cel też jest w BIP zatem wystarczyło dostosować ofertę do zabezpieczonych środków – załącznik nr 10 do Budżetu Gminy Konopiska na 2016 rok – Roz 75412. Zatem były przesłanki do unieażnienie przetargu. Kwotę 65k z jednego celu na drugi przesuwa się bardziej uchwałą niż ołówkiem i gumką.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   To jak zabrakło czy nie?Ktoś rozpisał ten przetarg, A może wystarczyło zabezpieczyć środki w wysokości 5000 zł. A co niech dopasują oferty jak chcą handlować. Aleś mnie uświadomił, dziękuję i pozdrawiam.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   Jako radny z Rększowic mogłeś się Panie Radny popisać i doradzić. Za 5k nie kupisz wozu strażackiego, ale za 800k juz inna bajka. Gdyby wydano 65k więcej niż budżet przewiduje już widzę te nagłówki . Szkoda, że nie ma tego wozu i szkoda , że wpłynęła tylko jedna oferta. I niestety takie to już polskie, że 90% kryterium to cena.

   0
   0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   to trzeba było szybko skrzyknąć swoich przydu…ów niechby podnieśli łapki do góry za pomysłem wójta! albo znaleźć inne rozwiązania, od tego jest księgowa.

   0
   0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Racjonalista ktoś określał wartość zakupu, ja się nie znam na samochodach tym bardziej na strażackich, więc idioty z siebie robił nie będę,tyle w temacie doradzania. Co do 5000 to jednak prawda co napisała pewna pani że nie wszystko kapujesz, bo to była ironia do Twojego wpisu o dopasowaniu ofert do kwoty zakupu. Gdyby w budżecie przewidziano właściwą kwotę było by po sprawie. I co, zaś winien Górniak bo nie doradził. W końcu ktoś tam bierze ogromną kasę jak ujawnił to Pan Gąsiorski za nic ne robienie.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).