Jedna hala sportowa to za mało. Druga za 6 mln zł!

Już wkrótce Gmina Konopiska wzbogaci się o drugą wielofunkcyjną halę sportową. Wójt chce wybudować halę sportową przy ZSP Aleksandria za 6 102 947 zł. Przypominam, że w 2012 roku do użytku została oddana gminna hala sportowa w Konopiskach i kosztowała 9 122 297,45 zł. Teraz wyobraźnia Wójta jest jeszcze większa i pragnie, by Mieszkańcy Aleksandrii mieli swoją halę. Halę z prawdziwego zdarzenia.

Dla porównania, hala sportowa w Blachowni kosztowała nieco ponad 3 mln zł, a jej roczny koszt utrzymania to kilkaset tysięcy złotych rocznie. Hala w Aleksandrii ma kosztować ponad 6 mln zł, a koszty utrzymania pewnie będą w ok. 400 000 zł rocznie. Czy gminę Konopiska na to stać?

Budowa hali według Wójta ma ruszyć w 2017 roku, a zakończenie prac przewidziane jest na 2019 rok. O przeznaczeniu na ten cel pieniędzy zdecydują radni na jutrzejszej sesji Rady Gminy. Ma to być jedna z flagowych inwestycji Jerzego Żurka.

Poniżej WPF w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

hala-sportowaKategorie:

10 odpowiedzi na “Jedna hala sportowa to za mało. Druga za 6 mln zł!”

 1. Wianek pisze:

  a moze lotnisko w Hutkach? lub basen w Rększowicach?

  0
  0
 2. Adrian pisze:

  O hali była już rozmowa jak pan Żurek nie był wójtem.

  0
  0
 3. Pol pisze:

  Zobaczcie sobie ile mają ziemi i działek nasi radni pokupowanych w Aleksandrii ( z tego co sobie sprawdziłem to niektórzy po kilka hektarów), nie dziwi, że będą tam pakowali nie swoje pieniądze, żeby podnieść ich wartość. MASAKRA
  Myślę, że trzeba to nagłośnić, żeby ludzie się dowiedzieli szybko i może jakoś zareagowali

  0
  0
 4. Czarny Piotruś pisze:

  jak zwykle zazdrość mieszkańców Aleksandrii. Jak mają coś Konopiska to i w Aleksandrii musi być! Nie ważne jakim kosztem! Zawsze tak było. Pytanie tylko, kto podjudza do takich działań? Chyba wszyscy wiemy…

  0
  0
 5. mieszkaniec pisze:

  Aleksandroze wszystkim wszystkiego zazdroszczą. Ale powiatowy powie to wladza gminna musi wykonać rozkaz. Czemu popleczniczka starego wojta przegrała na swoim terenie? Bo poszła fama ze ma działki na Aleksandrii… i to wystarczyło. Jak mówią w każdej bajce trochę prawdy znajdziesz…. i to by było na tyle

  0
  0
 6. Mieeecio pisze:

  To znaczy jak w Warszawie jest stadion to i w Aleksandrii, jak w Warszawce Pałac Kultury to i w aleksandrii, jak Okęcie tam to i tu budować. Co za durne ludzie.

  0
  0
 7. Stachu pisze:

  Niech żuli wywali z centrum i chodniki zrobi tam gdzie są potrzebne, a kolejną hale niech sobie postawi na swoim podwórku.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).