Gmina weźmie 464 tys. zł kredytu!

Radni Gminy Konopiska podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu na zadanie pn. “Budowa części bojowej (wozownia) OSP w Aleksandrii“.

Radni zobowiązywali Wójta do zaciągnięcia kredytu w wysokości 464 917,03 zł.

BIP UG Konopiska

BIP UG KonopiskaKategorie:

15 odpowiedzi na “Gmina weźmie 464 tys. zł kredytu!”

 1. Roman pisze:

  Co ten wójt wyprawia !!!
  Jeszcze parę miesięcy wstecz wmawiał mieszkańcom ,że gmina bardzo zadłużona,a tu masz ,nowy kredyt i dalej na całego idzie w zadluzenie.Po co było taki teatr robić, czy w myśl zasady ,,lud ciemny to kupi,,. Wmawiano nam ,że wójt ,to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie pozyskiwania kasy.Specjalista to on może jest,ale od dalszego zadłużenia gminy.Na koniec kadencji obudzimy się z ręką w nocniku.

  0
  1
 2. Zbyszek pisze:

  Zwracam się do radnego p.Górniaka ,aby wytłumaczył nam jak to możliwe jest dalsze branie kredytów przez wójta? Wójt w 2015 roku otrzymał zwroty z unii za oszczędności przy budowie kanalizacji około 3 milionów, dalej zwrot kasy z hali sportowej ze srodków unijnych około 1,5 miliona i teraz ponownie na zakończenie kanalizacji następną kasę 2,7 miliona złotych. Daje to sumę 7,2 miliona złotych. Wobec tego dług powinien się zmniejszyć do połowy tj. do 8milionów zł.Panie Górniak ,jak to jest z tym zadłużeniem gminy? Wydaje nam się ,że to wielka sciema,po to aby wójt mógł bawić się w męczennika i wybawce narodu.Prosimy o odpowiedź ,wdzięczni Panu wyborcy.

  0
  0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Jak już pisałem wcześniej dług na koniec 2014r wynosił:16 017 791,56żł ale kłamstwo o ogromnym zadłużeniu powtarzane
  wielokrotnie przybiera postać prawdy w którą wielu wierzy.

  0
  0
 4. BLACOWIANKA pisze:

  zastanawia mnie jedno ????? jaki ma pan panie Gąsiorski INTERES W TYM ,ŻE “UTWORZYŁ “pan “portal informacyjny ” w Konopiskach ???? przecież pan mieszka na Cisiu ??? czy przypadkiem nie ma pan z tego korzyści materialnych ???

  0
  0
 5. Kacper pisze:

  Pani Blachowianka winna wiedzieć, że takie osoby jak Gąsiorski w swoim działaniu kierują się transparentnoscią, o czym nie wszyscy samorządowcy pamiętają. Panie Gąsiorski proszę trzymać tak dalej! Mieszkańcy

  0
  1
 6. Kasia pisze:

  Dobrze ,że ktoś mający wrażliwośc na problemy społeczne, prowadzi blok wypowiedzi mieszkańców. Każda władza winna być oceniana.Konstruktywna krytyka potrzebna jest władzy , szczególnie u nas w gminie.

  0
  1
 7. Paulina Skowrońska pisze:

  Oj, widać,że co niektórych prawda w oczy kole!
  To jest portal społecznościowy, są najświeższe wiadomości, że coś się w tej naszej gminie dzieje. A że dzieje się źle…to ludziska piszą! Jak by byli zadowoleni z władzy to albo by nie pisali, albo pisali pochwały. Komuś przeszkadza, że Pan Gąsiorski jest ponoć z Blachowni?
  Pan Trószyński mieszka w Częstochowie a założył Stowarzyszenie Prometeus w Konopiskach! I działa. I jakoś to nikomu nie przeszkadza?!
  Znowu wraca temat wyborczej propagandy i “ogromnego” zadłużenia gminy, które wcale nie jest przecież takie ogromne.
  Ewidentnie Aleksandria powinna mieć też porządną remizę, ale… zaciąganie nowego kredytu? to wreszcie gmina jest zadłużona czy nie jest? Jest bardzo zadłużona jeśli chodzi o resztę gminy, a nie jest jeśli dotyczy to Aleksandrii?!
  A co się stało ze zwrotami środków z kanalizacji? bo przecież tam niewiele zostało do spłacenia z tego co było w budżecie? Pan Górniak wciąż podaje zadłużenie na koniec roku 2014. A na koniec roku 2015? Tu wyżej gdzieś ktoś wylicza, że gmina dostała ponad 7 milionów zwrotów, to chyba pospłacali połowę? To po co kredyt?
  Coś tu jest na rzeczy i na pewno nie jest to przejrzyste i jawne?
  Aż jestem ciekawa odpowiedzi…

  0
  0
 8. Jan pisze:

  No i mamy super wójta! Wchodząc na stronę gminy Konopiska na smartfonie możemy być zaproszeni na lV charytatywny bal karnawałowy na 30 stycznia 2016.Teraz mamy już koniec lutego, wójcie czas się obudzić!!! Wójcie ,TO OD Pana ZALEŻY WIZERUNEK NASZEJ GMINY. Zafundował PAN mieszkańcom nową stronę internetową i po co? Ci sami pracownicy doskonale wypelniali swoje obowiazki i byly sukcesy. Kończ Waśc wstydu oszczędz !!!.

  0
  0
 9. Racjonalista pisze:

  Jeśli chodzi o stronę internetową to niestety ale stara przypominała to jak się to robiło jakieś 15 lat temu. Wygląd I funkcjonalność naprawdę była archaiczna. Szukanie informacji o gminie przez ludzi spoza naszej społeczności zaczyna się od strony www. Przynajmniej to wygląda nowocześnie.

  0
  0
 10. Robert pisze:

  Strona internetowa? Zwał jak zawł, liczy się zawartość, a nie opakowanie.Wójt nie ma pojęcia i nie panuje nad nią. Wydał pewnie kupe kasy i efekt tego jest pozal się Boże.Jak wszędzie głosi ,że nie ma kasy ,więc po co to było kupować. Ach,zresztą co nie weźmie do rąk to z maści. Taką z niego mamy pomoc!!!

  0
  0
 11. Racjonalista pisze:

  Wieczorem ocenie ta według Roberta kiepska treść. Jak na razie to kiepsko z merytoryka zatem i dyskutować ciężko.

  0
  0
 12. Racjonalista pisze:

  Porównamy strony gmin ościennych oraz starostwa. Zobaczymy czego brak. Wójt nie musi się na tym znać. Jeśli czegoś brakuje to tez wina oso opiekują cy się ta strona.

  0
  0
 13. Ania pisze:

  P.Racjonalista patrząc na dotychczasowe dokonania wójta kaliguli nie mam żadnych złudzeń o jego zaangażowaniu na rzecz gminy.Stwarza tylko pozory swojego zainteresowania problemami gminy.Jego interesuje tylko,aby jego najbliższym było dobrze.Im szybciej pozegnamy tego gościa,tym lepiej dla mieszkańców.

  0
  0
 14. Racjonalista pisze:

  “Najbliższym” możesz sprecyzować?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).