Czy Komisja Rewizyjna zawiadomi organy ścigania?

Jeszcze przed majowym weekendem otrzymałem pismo z Urzędu Gminy Konopiska z informacją, że aferą wynajmowania sali w Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach zajmie się Komisja Rewizyjna Rady Gminy Konopiska.

Sprawa jest o tyle poważna, że istnieje olbrzymie podejrzenie popełnienia przestępstwa, a Gmina Konopiska będzie musiała zwrócić wielotysięczne dofinansowanie.

Poniżej pismo, które otrzymałem z gminy oraz skarga jaką złożyłem do komisji rewizyjnej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

przekazanie-komisja-rewizyjna skarga-hutkiKategorie:

21 odpowiedzi na “Czy Komisja Rewizyjna zawiadomi organy ścigania?”

 1. Renata pisze:

  Panie wójcie,po roku czasu jaki upłynął pod Pana rządami ,gmina stoczyła się na łeb i szyję. Co się dzieje ? Zapewniał nas Pan w kampanii wyborczej ,że zobaczymy na co Pana stać? Czy o taką gminę panu chodziło. Jeżeli jest to Pana wymarzony model gminy ,to my w tej chwili panu już dziękujemy. Ciągle przewijają się sprawy do końca nie jasne z finansami gminy, zasadność wydawania pieniędzy podatników na zamknięte imprezy dla swoich.Czy musi nas Pan tak karać, pokazując takie niusy na całą Polskę. Koniec współpracy .Basta !!!!

  0
  0
 2. Edek pisze:

  Poczekajmy na ustalenia Komisji Rewizyjnej a potem będziemy wyciągać wnioski. Komisja na pewno stanie na wysokości zadania.

  0
  0
 3. Obserwator pisze:

  I cóż Panie Przewodniczący Rady aż chce się zaśpiewać “Nic nie może przecież wiecznie trwać” a tym bardziej takie kolesiostwo jakie Pan uskutecznia a o prywacie wspomni zapewne Komisja rewizyjna.

  0
  0
 4. ramze.61 pisze:

  honorowy człowiek wobec takich podejrzeń powinien zrezygnować przynajmniej z funkcji przewodniczącego rady!jeśli nie z mandatu radnego wogóle. tylko czy ten pan jest honorowy?

  0
  0
 5. Ufo pisze:

  Nie podejrzewam aby Pan przewodniczący posiadał taką cechę. Tez uważam że powinien złożyć mandat wystarczy już tych tańców.

  0
  0
 6. Obiektywny pisze:

  Proszę mi wyjaśnijcie skoro wiecie , że to przekręt – na czym on polega i jaki związek ma z nim Pan Przewodniczacy ? Tylko napiszcie konkretnie co i jak, kto z kim i dlaczego.

  0
  0
 7. Ania pisze:

  Ten PAN do gminy wprowadził pewnie system GS-u,gdzie Prezio może robić co tylko dusza zapragnie.W gs-ie zawsze byly sprawy oparte o bufet. Tylko ten jeden mankament,ze gmina to nie GS. Dlatego Prezio powinien natychmiast złożyć mandat radnego. Nie pasuje aby gościu z podejrzeniem wykorzystania zajmowanego stanowiska do celów innych niż gminne,zajmował krzesło szefa rady gminy.W przypadku oczyszczenia może przecież spowrotem wrócić do rady gminy,ale teraz najlepiej gdyby ustąpił ze stanowiska.Wójcie masz teraz szansę wykazać się skutecznością podjetych działań wobec Prezia.

  0
  0
  • Obiektywny pisze:

   A ja nadal nie wiem co konkretnie Mu zarzucacie i jakie osobiste korzyści z tego tytułu miałby mieć ?

   0
   0
 8. Paulina Skowrońska pisze:

  uważam, że wpis “strażaka” (aż wstyd jeśli to strażak) powinien zostać usunięty. Nie ma tu miejsca na chamstwo i wulgaryzmy.

  0
  0
 9. r pisze:

  Proszę o kulturalne wyrażanie się. Wpis strażaka został usunięty.

  pzdr
  PG

  0
  0
 10. strażak pisze:

  Komisja rewizyjna nie zajmie się tym bo z tego co mi wiadomo w Hutkach jest klika a nie straż !

  0
  0
 11. Sprawiedliwy pisze:

  Mam nadzieję ,że członkowie komisji rewizyjnej gminy Konopiska rozsądnie i rzeczowo ,opierając się na obowiązującym prawie ,wypracują właściwe stanowisko do sprawy poruszonej w skardze. W komisji działają w końcu nie byle kto,tylko byli Przewodniczący Rady Gminy poprzedniej kadencji.Poza tym obecny Przewodniczący komisji rewizyjnej, to pracownik służb mundurowych, winny znać doskonale obowiązujące prawo w naszym kraju. To od nich wymagana jest transparentność działań służących dobru mieszkańcom tej gminy.Wkrótce po czynach ich poznamy.

  0
  0
  • ramze.61 pisze:

   a ja nie sądzę, żeby ta komisja rewizyjna postąpiła uczciwie. Przewodniczący sterowany przez swojego…hm…opiekuna nie wiadomo czy potrafi zająć stanowisko w tak trudnej sprawie, a radny który wszedł do rady z ugrupowania poprzedniego wójta sprzedał się aktualnemu wójtowi. Tak jak tu piszą, zostaje tylko jeden uczciwy radny, a jeden na dwóch to pewnie będzie w mniejszości. Ano zobaczymy. Myślę, że na tym forum się dowiemy.

   0
   0
  • Stańczyk pisze:

   I Herkules d..pa kiedy ludzi kupa. 5:1 to nawet Ronaldo czy Lewandowski nie dadzą rady. Obecni na komisji udowadniali że dowody przedstawione przez p. Gąsiorskiego nie są wiarygodne gdyż nie są już dostępne na stronach internetu pod podanymi adresami. Mimo iż próbowałem tłumaczyć że w internecie nic nie ginie, że administrator posiada dane osoby dającej ogłoszenie i tak uznano przedstawione ogłoszenia jako niewiarygodne.
   Nawet nie zamieszczono w porządku posiedzenia Komisji Rewizyjnej RG. skarg wniesionych przez P Kołodziejczyka i p. Gąsiorskiego. Komisja rozpatrywała te skargi w sprawach różnych. Nie było pism przewodnich Przewodniczącego Rady kierujących skargi do Komisji Rewizyjnej zgodnie z par.96/2 statutu Gminy Konopiska. Nie wiadomo było czy komisja miała przeprowadzić postępowanie wyjaśniające, czy tylko zapoznać się z skargami. Jeśli to miało być postępowanie kontrolne to nie umożliwiono jego przeprowadzenia zgodnie z par. 82 w/w statutu tj. w sposób umożliwiający rzetelne i bezstronne ustalenie stanu faktycznego.

   0
   0
  • Górniak Stanisła pisze:

   Panie Gąsiorski radzę skorzystać z odpowiedzi jaką uzyskał Pan na sesji która sugerowała wykorzystanie art 304 kpk. Z jakiego powodu to zostawiam Panu do przemyślenia po przeczytaniu mojego wpisu pod nickiem Stańczyk , za co przepraszam gdyż to przez moją nieuwagę. Miało być pod moim nazwiskiem.
   Stanisław Górniak

   0
   0
  • r pisze:

   Poczekam na oficjalną odpowiedź Komisji Rewizyjnej. Jest ustawowy czas na przesłanie mi odpowiedzi. Niemniej jednak, rozważam to, o czym Pan napisał.

   pzdr
   PG

   0
   0
 12. Obiektywny pisze:

  Ania pisze:
  7 maja 2016 o 00:05

  Ten PAN do gminy wprowadził pewnie system GS-u,gdzie Prezio może robić co tylko dusza zapragnie.W gs-ie zawsze byly sprawy oparte o bufet. Tylko ten jeden mankament,ze gmina to nie GS. Dlatego Prezio powinien natychmiast złożyć mandat radnego. Nie pasuje aby gościu z podejrzeniem wykorzystania zajmowanego stanowiska do celów innych niż gminne,zajmował krzesło szefa rady gminy.W przypadku oczyszczenia może przecież spowrotem wrócić do rady gminy,ale teraz najlepiej gdyby ustąpił ze stanowiska.Wójcie masz teraz szansę wykazać się skutecznością podjetych działań wobec Prezia.
  Odpowiedz

  Obiektywny pisze:
  8 maja 2016 o 20:31

  A ja nadal nie wiem co konkretnie Mu zarzucacie i jakie osobiste korzyści z tego tytułu miałby mieć ?

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   to znaczy obiektywny,że zabierasz głos w sprawie o której nie masz pojęcia. Wystarczy przeczytać artykuł pod którym piszesz, albo poprzedni pt.”czy w OSP Hutki popełniono przestępstwo”. Jak poczytasz to postaraj się być obiektywny.

   0
   0
 13. Starszy ogniomistrz pisze:

  Obiektywny ? Nie zauważyłem abyś był ,,tabula rasa,, w sprawie ci wiadomej.Jeśli masz jakiś problem ,napewno odpowiedźi udzieli ci niedoszły wójt, a obecnie ponoć nadworny pisarz rzeczy trudnych na usługach Jaśnie Panującego Wójta nic nie robiącego.
  Ps.
  Wójcie ,jakie mam szanse otrzymania pracy w urzędzie. Nadmieniam ,że nie brałem udziału w wyborach na wójta,( jaka kasę mogę dostać od pana za klakierstwo).

  0
  0
 14. Paulina Skowrońska pisze:

  No! i tak jak napisał ramze.61! “psy szczekają karawana idzie dalej!” To za trudne dla przewodniczącego komisji?czy pryncypał nie kazał, bo może jeszcze uda się co ugrać? a że cuchnie przestępstwem na mieniu gminy? ciiiisza… może się rozejdzie. Takich oto wybraliśmy sobie włodarzy i takich radnych.Też mi argument merytoryczny, że JUŻ!!nie ma na stronie! A co na to regionalna izba obrachunkowa? ponoć to oni mają nadzór?a może Wojewoda?
  Tak oczywistego mataczenia dawno nie widziałam. Ludzie, obudźcie się!

  0
  0
 15. Cierpliwy pisze:

  Co się odwlecze,to nie uciecze! Dzieci mundurowych wykonują rozkazy,co w genach otrzymali po miecu. Sorry, taki mamy klimat w gminie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).