Co dalej z drzewami w rowach?

Nowa technologia budowy dróg gminnych w zakresie odwodnienia podbudowy jezdni. Zamiast rowów odwadniających tzw. rowo-doły. Jest problem, bo w naturalnym spływie przeszkadzają ogromne pnie drzew wyciętych niedawno, które powinny być wykarczowane w trakcie budowy drogi (o czym już pisałem).

Na moje pytanie: ile będzie kosztowało karczowanie pni i z jakich środków będzie finansowane? – otrzymałem odpowiedź: “W trakcie realizacji zadania w wyniku odtworzenia rowów, zaistniała konieczność wycinki również drzew wymagających uzyskania stosownego pozwolenia. W związku z tym Gmina wystąpiła z odpowiednim wyżej opisanym wnioskiem i na podstawie uzyskanej ostatecznej decyzji zleciła wycinkę tych drzew. Usługa została wykonana bezpłatnie za drzewo pozyskane z wycinki. Gmina nie przewiduje karczowania pni, natomiast w ramach prac publicznych wykonywanych przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy pnie zostaną oczyszczone, a korzenie w miarę możliwości wycięte”.

Należało by dodać, że oczyszczone pnie pozostaną w rowach jako atrakcja bezmyślności czy niefrasobliwości w Gminie Konopiska. Tym bardziej że do tego niby rowu od strony zachodniej jest odprowadzona woda z kanalizacji deszczowej z jezdni w Hutkach.

Stanisław GórniakKategorie:

13 odpowiedzi na “Co dalej z drzewami w rowach?”

 1. Leszek pisze:

  Ile razy będziecie jeszcze wałkować ten sam temat. Panie Górniak zmień płytę albo lekarza.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Dotąd aż zostanie to wyjaśnione. Panie Leszku może nie piętnować takich zachowań władzy, bo co tam na Gminę parę tysięcy złotych, mieszkańcy zapłacą.

   0
   0
 2. Jan pisze:

  No i zobaczcie,jakiego mamy wójta , co nie weźmie do ręki to spartaczy.Ten pan miał być super specjalistą, super wójtem .Po czynach go poznacie ! No i mamy super partacza .Takiego człowieka powinno się wysłać na zasłużoną emeryturę ,aby przestał szkodzić naszej gminie.Litości Panie wójcie ,nie rób PAN wstydu naszej gminie i pojdz na spoczynek.Niech ludzie prezni, odważni ,z otwartą głową na nowości przejmą stery gminy i zrobią więcej ,a nie tylko wiaty przystankowe.Powodzenia na emeryturze !!!!

  0
  0
 3. Jan pisze:

  Młodych, wykształconych,pełnych zapału służyć mieszkańcom.

  0
  0
  • Leszek pisze:

   Nazwisko jakieś ma pan.

   0
   0
  • r pisze:

   Jan jest kilka takich osób. Poszukaj w Aleksandrii czy w Konopiskach. Znam co najmniej dwóch, którzy mogliby do gminy znacznie więcej wnieść. Młodzi, zdolni, wykształceni.

   pzdr
   Paweł Gąsiorski

   0
   0
 4. Andrzej pisze:

  Czas to pieniądz,a to gminie bezpowrotnie ucieka. Im wcześniej do!onana będzie zmiana,tym lepiej dla wszystkich.

  0
  0
 5. Antek pisze:

  Ten desant hutecko-rekszowski to najsłabszy zarząd gminy jaki jest po roku 90 ,po reformie samorządowej.Zarząd p.Janika i p.Atlasika był o100 % lepszy od obecnego,o innych myślę podobnie.Obecny zarząd nie potrafi niczego dobrego zrobić.Od poprzedniej władzy otrzymali z powodziowki 10mln złotych i z unijnych rozliczeń wniosków ponad 7mln złotych,co daje 17mln zł. Potrafią tylko płakać,że nie ma kasy!Oni nie maja zielonego pojęcia do prowadzenia gminy,tylko do zabaw hucznych za kasę podatników. A efekty marne mamy ,wójt buduje tylko wiaty przystankowe. Takich doczekalismy się czasów.

  0
  0
 6. talar pisze:

  Ja mam naziwska np. Pani Jarosz, Pan Badora. Gdyby któryś z nich byłby wójtem, napewno żyłoby sie nam lepiej !!!

  0
  0
 7. Dawidos pisze:

  Nie, Badora nie. Daj spokój!

  0
  0
 8. talar pisze:

  a czemu nie?

  0
  0
 9. Hang Beeghly pisze:

  Czy autor dobrze to przemyślał?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).