Po co chcieli konsultować strategię?

4 lutego Urząd Gminy Konopiska przedstawił do konsultacji projekt Strategii Rozwoju Gminy Konopiska na lata 2016-2020. Konsultacje trwały tylko do 10 lutego 2016 r. Czy przeciętny Mieszkaniec naszej gminy, który chodzi do pracy, miał czas, aby zapoznać się z całą strategią (105 stron) i wnieść do niej jakieś uwagi w przeciągu sześciu dni od daty jej publikacji?

Skoro było tak mało czasu na zapoznanie się ze strategią, to po co te konsultacje? Tylko po to, żeby nikt nie zarzucił gminie, że nie konsultowała strategii z Mieszkańcami? A może władze gminy nie chciały żadnych uwag?

Poprosiłem o komentarz w tej sprawie Sekretarza Gminy – Barbarę Ankowską – Lis. Gdy dostanę odpowiedź, na pewno ją opublikuję.

Projekt strategii możecie pobrać tutaj – STRATEGIA ROZWOJU GMINY KONOPISKA.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “Po co chcieli konsultować strategię?”

 1. Inka pisze:

  Może te konsultacje to tylko pic na wodę?

  0
  0
 2. Zosia pisze:

  Strategia jako dokument przejrzysta, czytelna kolorowa ma tylko kilka drobnych wad nie ma jaskini zbójeckiej, święta fasoli no i Dunajca o wiele słabsza niż w Blachowni można było się postarać i uwzględnić chociaż ten dostęp do morza! Mieszkańcy gminy choć nie w pełni usatysfakcjonowani mogą spać spokojnie.

  0
  0
 3. Racjonalista pisze:

  Czy ktoś w ogóle przeczytał tą strategie? Po odrzuceniu danych historycznych i statystycznych (bo takie muszą się znaleźć w tym dokumencie) zostaje około połowa do przeczytania. Po skupieniu się na rekomendacjach i celach wystarczy jeden wieczór na analizę.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).