Istotne zmiany w kursach PKS-ów

PKS Częstochowa SA poinformował Urząd Gminy Konopiska o planowanych zmianach w kursach, które nastąpią od 1 kwietnia br.

Planowane zmiany to:
1. Kurs relacji Częstochowa – Bytom z godz. 6.05 przez Łaziec, Hutki skrócony do Tarnowskich Gór /godz. wyjazdu z Częstochowy pozostaje bez zmian – codziennie/.
2. Kursy relacji Częstochowa – Gliwice z godz. 7.00 – od poniedziałku do soboty i 15.35 – codziennie skrócone do Tarnowskich Gór /godz. wyjazdu z Częstochowy pozostają bez zmian/.
3. Kurs relacji Częstochowa – Gliwice przez Hutki z godz. 10.10 – od poniedziałku do piątku skrócony do Tarnowskich Gór i zmiana trasy przez Starczę /z pominięciem terenu gm. Konopiska/.
4. Kursy relacji Gliwice – Częstochowa przez Hutki będą obsługiwane tylko od Tarnowskich Gór /wyjazd z Hutek do Częstochowy przez Łaziec był o godz. 12.13 i 15.39 będzie o 12.17 – od poniedziałku do soboty i 15.37 – od poniedziałku do piątku/.
5. Kurs relacji Częstochowa – Łysiec z godz. 10.00 przez Konopiska, Hutki /codziennie/ skrócony do Hutek OSP i będzie on wracał o godz. 10.40 z Hutek do Częstochowy przez Konopiska.
6. Nie będzie kursu relacji Katowic – Częstochowa, który odjeżdżał o 10.46 z Hutek do Częstochowy przez Łaziec /z Łaźca do Częstochowy o 10.50 jest kurs relacji Jamki – Częstochowa/.
7. Nie będzie kursu o godz. 11.14 z Hutek do Częstochowy przez Konopiska /dotychczasowego powrotu z Łyśca/.
8. Nie będzie też kursu o 20.36 z Hutek do Częstochowy /dotychczasowego powrotu z Gliwic/.
9. Dotychczasowy kurs z godz. 21.10 z Hutek do Częstochowy przez Konopiska będzie wyjeżdżał z Hutek OSP o godz. 21.00 /codziennie/ i jechał przez Rększowice, Łaziec, Wygodę.
10. Wprowadzony zostanie dodatkowy kurs relacji Starcza – Częstochowa przez Hutki, Łaziec, Wygodę /wyjazd z Hutek o godz. 18.43 – w dni nauki szkolnej/.
11. Zawieszony zostaje tylko w soboty kurs relacji Częstochowa – Boronów przez Konopiska, Korzonek z godz. 8.10 oraz kurs powrotny o godz. 8.50 z Boronowa do Częstochowy.
12. Pozostałe kursy na linii Częstochowa – Boronów będą analizowane pod kątem skrócenia ich do Leśniaków albo Jamek, pętli lub ewentualnego zawieszenia.Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Istotne zmiany w kursach PKS-ów”

  1. Talar pisze:

    Pięknie… i dzięki komu to? Dzięki Juraskowi….
    Jakby wójtem został Jacek Badora to by MPK śmigało do konopisk a takto co? GÓWNO!!!

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).