Gmina chce współpracować z organizacjami pozarządowymi

Gmina Konopiska poszukuje wsparcia. Dlatego też Wójt Gminy – Jerzy Żurek ogłosił konsultacje w sprawie Rocznego Programu Współpracy Samorządu Gminy Konopiska z organizacjami pozarządowymi na rok 2017. Wszystkie organizacje, chcące współpracować z gminą Konopiska muszą wypełnić specjalny formularz.

W Konopiskach jest ponad 30 organizacji pozarządowych, współpraca samorządu gminy z organizacjami pozarządowymi otwiera szansę na lepsze, bardziej efektywne i skuteczniejsze działania dla poprawy jakości życia mieszkańców – czytamy w zapiskach programu Wójta.

Być może to spowoduje jakieś poruszenie w gminie, być może przyśpieszy znacznie spowolniony rozwój. Mam wrażenie, że ostatnio Konopiska cofają się i są prześcigane przez ościenne gminy. Kiedyś były liderem… Niemniej jednak, współpraca z organizacjami pozarządowymi to doskonały pomysł. Mam nadzieję, że nie będzie to współpraca TYLKO komercyjna, bo wtedy “do koryta” dopchaliby się tylko najwierniejsi…a tak szanse ma każda organizacja.

Zarządzenie w tej sprawie znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

7 odpowiedzi na “Gmina chce współpracować z organizacjami pozarządowymi”

 1. pien pisze:

  Wspolpraca uklada sie doskonale w gminie Konopiska czego przykladem Orzel Lot Orkiestra Prpmeteus KGW Klub z ALEKSANDRI Straze ocotnicze Barburki WALENTYNKI a takie konsultacje sa coroczne a koryto to swiatczy tylko o panu i poziomie który pan reprezentuje .Pienądze ktore otrzymuja sa z projektow i sa sprawdzane merytorycznie i prosze nie ublizac ludza ktorzy pracuja spolecznie .

  0
  0
  • Kamil pisze:

   może najpierw sprawdź swój “poziom”? choć właściwie nie ma co sprawdzać. Podstaw ortografii to uczą gdzieś w szkole podstawowej?i to w pierwszych klasach?

   0
   0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Ta współpraca układa się doskonale, co widać na ulicach :D

  0
  0
 3. Komisarz jj pisze:

  Przed odlotem mówiły jaskółki że koniec kadencji dla wójta Żurka jest krótki!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).