Drożeje wywóz śmieci !

Wójt Gminy Konopiska poinformował o podwyżce opłat za wywóz śmieci.

w przypadku  nieruchomości zamieszkałych, jeżeli odpady komunalne zbierane i oddawane są w sposób selektywny:

 • 8,50zł miesięcznie dla nieruchomości na której zamieszkuje 1-4 osób,
 • 7,00zł miesięcznie dla nieruchomości na której zamieszkuje 5-7 osób,
 • 6,00zł miesięcznie dla nieruchomości na której zamieszkuje 8 i więcej osób

w przypadku  nieruchomości zamieszkałych, jeżeli odpady komunalne zbierane i oddawane są w sposób nieselektywny:

 • 17zł miesięcznie dla nieruchomości na której zamieszkuje 1-4 osób,
 • 14zł miesięcznie dla nieruchomości na której zamieszkuje 5-7 osób,
 • 12zł miesięcznie dla nieruchomości na której zamieszkuje 8 i więcej osób,

Zgodnie z treścią ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji.

W związku ze zmianą stawki opłaty za gospodarowanie odpadami właściciele nieruchomości nie mają obowiązku składania nowych deklaracji. Obowiązek taki pojawia się, w przypadku np.: zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość, zmiany sposobu zbierania odpadów u źródła, sprzedaż nieruchomości lub w przypadku zaistnienia innych okoliczności mających wpływ na określenie wysokości opłaty.  Na zgłoszenie zmian właściciel nieruchomości ma 14 dni od dnia ich zaistnienia.

Dodatkowe informacje udzielane są osobiście w Urzędzie Gminy Konopiska w pok. nr 1, a także telefonicznie pod nr 34 3282 057

zródło  – strona oficjalna Gminy KonopiskaKategorie:

7 odpowiedzi na “Drożeje wywóz śmieci !”

 1. Izka pisze:

  cholernie drogo!!

  0
  0
 2. Andrzej pisze:

  Czy to prawda,że na sesji grudniowej,kiedy przyjęto tak wysokie opłaty za śmieci ,pan przewodniczący Baldyga chciał jeszcze podnieść dla siebie i dla radnych diety ? Proszę o informację.

  0
  0
  • Stanik pisze:

   Tak to prawda. Lecz radni wycofali ten punkt z porządku obrad. Nie jest jeszcze zatwierdzony protokół nr 12/2015 z XVII sesji Rady Gminy, Radzę go przeczytać kiedy ukaże się na BIP-ie Gminy Konopiska.

   0
   0
 3. Zosia pisze:

  Strasznie drogie te śmieci w sąsiednich gminach ludzie płacą mniej i jakoś gminy mogą sobie na to pozwolić. Dlaczego tak się dzieje

  0
  0
 4. Karol pisze:

  Przeprowadzony ostatnio przetarg na wywóz śmieci w naszej gminie był dużo tańszy niż poprzedni. Mimo tego obecny wójt podniósł nam drastycznie opłaty. Władza widzi tylko w Nas dostarczyciela kasy.Czy takiego Wójta wybieralismy?Miały być obniżone podatki , opłaty !!!!!

  0
  0
  • górniak stanisław pisze:

   Przed głosowaniem uchwały o podwyżce opłat za śmieci apelowałem do radnych by pamiętali kto ich wybrał!!!!!!!!!!!!!!!
   Nie pamiętali.

   0
   0
 5. Ewa pisze:

  Sprawcami tak drastycznej podwyżki opłat za śmieci są Wójt Żurek i Przewodniczący Bałdyga. Nie możemy dopuścić aby Ci panowie byli Naszą Władzą i tak nas finansowo dobijali. Czy referendum może ich odwołać ?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).