Koncert noworoczny za 58 tys. zł!

Tegoroczny koncert noworoczny z udziałem Grażyny Brodzińskiej i Marcina Jajkiewicza, który trwał trzy godziny, kosztował nas – podatników ogromne pieniądze.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Urząd Gminy Konopiska, za koncert noworoczny, który był zorganizowany przez Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach oraz Wójta Gminy Konopiska – Jerzego Żurka, zapłaciliśmy 57 780 zł, czyli ponad 19 000 zł za godzinę koncertu!

Czy to moralne płacić tak duże pieniądze za trzygodzinny koncert w momencie, gdy w gminie są znacznie potrzebniejsze wydatki? 

PAWEŁ GĄSIORSKI

koncert

1514978_958376030877154_3761687384931686498_nKategorie:

41 odpowiedzi na “Koncert noworoczny za 58 tys. zł!”

 1. Karol pisze:

  Władza nie liczy się z wydatkami.Wójt za wszelką cenę chce udowodnić ,jak potrafi trwonić środki publiczne. To zdjęcie ,to dowód w jaki sposób podzielił mieszkańców na lepszy i gorszy sort. Mali ludzie kierują się tylko pychą. Ciekawe czasy , mieszkańców obciążać opłatami( np. za śmieci) , by starczyło na promowanie i utrwalanie wladzy.

  0
  0
 2. Pani. Andzia pisze:

  Aaa co wy myślicie ze impreza masowa to kosztuje 10 tys???? Chcecie imprez to macie, chcecie gwiazdy to macie, poprzednie koncerty nie kosztowały wiele mniej, ale jak była Skrzynecka to nikt zestawienia kosztów nie publikował, przeciez mozna nic w gminie nie robic, po co festyny,po co dni konopisk i sobotki??? Przecież to tez sa pieniądze, moze kwiatów, krzewów itd tez nie sądzmy bo to tez kosztuje. Ale to ze orkiestra ze swojego budżetu pieniądze włożyła to juz nikt nie powie, to nie było dla orkiestry czy mazoretek ale dla ludzi a stracila na tym orkiestra i nikomu to nie przeszkadza. Teraz zaczęło sie wywlekanie wszystkiego. Przecież nie musi byc w gminie żadnej kultury i imprez ale wtedy tez by było źle. A jeśli chodzi o dzielenie ludzi na koncernie, to były osoby zaproszone, władze gminy, innni kapelmistrzowie oraz jak sądzę zasłużeni na miejsca rodzice orkiestrantow i mazoretek. Chleba i nieba…..

  0
  0
 3. wybr pisze:

  Dobrze, że Madonny nie zaprosili. Koncert był bardzo fajny, ale nie za takie pieniądze. Trochę kultury można zrobić za 15-20 tys. zł. Wydawanie trzy razy więcej traci sens. Nasza gmina nie ma aż takich środków.

  0
  0
 4. Kamil pisze:

  A co wy myślicie że Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk i Czerwone Gitary to wystąpiły u nas za darmo. Tego nikt nie pamięta. A czy Pan Paweł ma informacje ile kosztowały te koncerty bo chyba nie 100 zł

  0
  0
  • r pisze:

   Nie posiadam takich informacji. Ale jeżeli masz, to bardzo chętnie je opublikuję.

   pzdr
   PG

   0
   0
  • ramze.61 pisze:

   nie wiem ile kosztowały tamte koncerty, pewnie też jakieś nie małe pieniądze, ale…po pierwsze przynajmniej niektóre z nich robili za pieniądze z jakichś projektów (mówili głośno przez mikrofony) a po drugie – JAK SIĘ SPROWADZA DLA GMINY 104 MILIONY ZŁOTYCH to i na koncert można wydać, jak się mądrze inwestuje to i bawić się wypada!a jak się ino krzywą wiatę postawi i żeruje na osiągnięciach czy zwrotach pieniędzy z czasów poprzedników to nie wypada świętować i to za taką kaskę!
   Jak takie ogromne zadłużenie jak tu pisali to jakim prawem wydają na bale dla swoich i koncerty za 58 tys.! Ile by to było długu mniej?! już 80 tys.!!!

   0
   0
  • Stefek pisze:

   Ramze.61 skoro wójt Socha sprowadził tyle kasy to skąd długi które teraz trzeba spłacać? Śmiesz stwierdzić ze takie dlugi powstały w 6 miesięcy? Miej trochę godności! Widzę ze strona bawi się w propagator Ala Kurski TVP:)

   0
   0
  • Stefek pisze:

   R z ostatniego koncertu zdobyłeś to tamte tez wyciągnij. Zapomniałeś jak to się robi? Czy to dla ciebie niewygodne.

   0
   0
 5. organoleptyk pisze:

  Pan dziennikarzyk pawel to znany w Blachowni mąciwoda. Przestatńcie wchodzić na jego strony. Wywleka jakieś rzeczy o których nie ma pojęcia. Ktoś cos powie on z tego zrobi aferę. Jego wywody doprowadzają do destabilizacji pracy urzędu. Urzędnicy zamiast zajmować się wazniejszymi sprawami to koncentrują sie na tym zeby czegos nie powiedziec co moze byc przez niego przekręcone i zrobiona z tego afera. Ten człowiek jest chory, a jego niespełnione ambicje doprowadzają tylko do poróżnienia społeczeństwa. Przestańcie to czytać taka moja dobra rada. i niech sie wam nie wydaje ze robi to dla was, bo robi to dla własnych chorych ambicji i kasy.

  0
  0
 6. Edek pisze:

  Widać,że nowe posiłki już zaczęły komentować. Może dowiemy się ile jest już osób zatrudnionych w komórce propagandy wójta ?

  0
  0
 7. Mieszkaniec pisze:

  Ten portal opisuje żywa prawdę, a organoleptyk niech założy sobie okulary i słuchawki, może daj Boże pomoże mu w oddzieleniu plew od ziarna.

  0
  0
 8. Mariolka pisze:

  Gminy nie stać na takie szastanie groszem publicznym.Wójt niech do roboty się weźmie,bo do tej pory ślizga się na osiągnięciach poprzedniej władzy. Oprócz wiat przystankowych nic dobrego za obecnej władzy nie widzimy. Angażowanie kolejnych specjalistów do promowania” nic nierobienia przez wojta” może tylko dalej zepchnąć gminę na dno.Ciężkie czasy nastały do gminy.

  0
  0
  • Stańczyk pisze:

   A propos wiat przystankowych. Zgadnijcie co łączy Konopiska i włoskie miasto Pizę. Piza ma krzywą wieżę a Konopiska krzywą
   wiatę przystankową.

   0
   0
 9. JacekK pisze:

  Trolle od Wójta już w akcji. Widać, że prawda w oczy kole. Z czym tu w ogóle dyskutować? Są dokumenty, kwota jest poprawna, kasa poszła, koncert bardzo fajny, ale cholernie drogi. Naszej gminy na to nie stać! organoleptyku my nie jesteśmy Blachownią, a właściwie nie chcemy nią być. Wy macie swoje afery, my mamy swoje. Spójrz na swoje podwórko, bo macie tam poważne problemy. Nie rób z Konopisk drugiej Blachowni, bo wstyd

  0
  0
 10. Obiektywny pisze:

  Jak imprezy są w dodatku na dobrym poziomie artystycznym to niedobrze bo za drogo . Jak imprez nie ma albo są gwiazdy disco -polo III kategorii to za tandetnie . Najłatwiej wszystko krytykować jak nie trzeba samemu nic organizować – ciekawe jakie macie pojęcie o stawkach które trzeba zapłacić artystom.

  0
  0
 11. wybr pisze:

  najlepiej to rozkraść wszystko, sprzedać, zaorać i będziesz zadowolony… eh, co za ludzie

  0
  0
 12. Rozczarowany pisze:

  ,,Przepijemy naszej babci domek cały, domek caly,,Tak wygląda nasza gmina na dzień obecny,wójt tylko zatrudnia kolejne osoby spłacając zobowiązania przedwyborcze.Mało kto wie,ale obecnie zaangażowanych jest w gminie czterech kandydatów na wójta z ostatnich wyborów samorządowych.To się nazywa traktowanie Gminy na zasadzie dojnej krowy. Jak tu może być dobrze, kiedy tak dużo kasę trzeba wydać na wójta,Prezia i pomagierow dobrze opłacanych za pieniądze podatnika. Co robią nasi radni , czyżby też byli tylko zainteresowani dietą. Z gminy rozwijającej stajemy się zaśćankiem Polski.Taki los zgotowała nam obecną władza.

  0
  0
 13. Pani. Andzia pisze:

  Sami prosiliscie się o taką władzę i sami ją wybieraliscie…. Nie wiem teraz dlaczego tak jest wszystko roztrzasane, dlaczego za p. Sochy nikt się nie interesował wydatkami, osobami zatrudnianymi w Urzędzie itp. Trzeba było głosować na p. Soche jak p. Żurek taki zły…

  0
  0
 14. Aleksander pisze:

  Napiszcie do jakich kandydatow na wójta odnosi się poprzedni post? Czy rzeczywiście wójt robi taką oborę z gminy?

  0
  0
 15. Paulina Skowrońska pisze:

  i dobrze, że chociaż Pan Gąsiorski stworzył taką prywatna stronkę dla swojej Blachowni i przy okazji dla Konopisk. Przynajmniej można się gdzieś wypowiedzieć, bo przecież na oficjalnej stronie nie dość, że nieaktualna, nieczytelna i byle jaka, to nie daje możliwości wypowiadania się mieszkańcom. A widać “źle się dzieje w państwie..”Konopiańskim jeśli ludziska widzą potrzebę krytykowania władzy. A co? prawda w oczy kole?
  Gdzie to podział się Pan Prezio? coś tak przycichł…

  0
  0
 16. orkiestra pisze:

  Panie Pawle ; bardzo nas jako orkiestrę zabolało to w jaki sposób nas pan przedstawia na swoim portalu ( dotyczy to tego artykułu) …. muzycy orkiestry są bardzo wdzięczni władzom naszej Gmina za to że bardzo dobrze o nas dbają ,doskonale wszyscy wiedzę że jesteśmy ambasadorem naszej gminy który promuje ją poza granicami gminy , województwa a nawet Polski dzięki nam w ludzie z innych miejscowości dowiadują się że jest w Polsce taka gmina która ma tak wspaniałą orkiestrę …. jesteśmy z tego powodu bardzo dumni….. , tegoroczny koncert jak i również poprzednie to dowód że jesteśmy potrzebni mieszkańcom , oklaski i owację podczas koncertów dodają nam energii i zapału do dalszej pracy , występy z coraz większymi gwiazdami i cały scenariusz stworzony wokół takiego koncertu dodaje naszym muzykom dowartościowania … że jednak ktoś o nas myśli , że jesteśmy komuś potrzebni …. że to co robimy to dobra inicjatywa, która wszystkim się podoba… słuchaczami takich koncertów jest szeroka gama wiekowa ludzi ….. zmierzam tu do tego , iż po takim koncercie wzrasta zainteresowanie młodych osób czyli naszych nowych adeptów , przychodząc do nas na zapisy mówią że ” chcieliby też z takimi gwiazdami jak my występować…” jako orkiestra zawsze podchodzimy do każdego przedsięwzięcia bardzo profesjonalnie , zaczynając od przygotowania muzyków pod kontem repertuaru muzycznego , poprzez całą organizację …. co też ponosi za tym związane z tym koszty …
  …. nawiązując do tegorocznego Koncertu Noworocznego chciałbym przedstawić na co zostały przeznaczone środki pieniężne ; honorarium artysty ( Grażyna Brodzińska , Marcin Jajkiewicz ) hotel ,posiłki i kwiaty dla gwiazdy , wynajem sceny , nagłośnienia , oświetlenia oraz cała scenografia sceny… , przygotowanie aranżacji muzycznych specjalnie pod wytyczne artystów – pewnie nie zdaje sobie pan jak kosztowne jest napisanie nut na specjalne zamówienie… , ZAiKS – każda impreza tego typu musi być opłacona – koszt ZAiKSu jest zależny od honorarium gwiazdy , cały koncert był rejestrowany przez profesjonalne studio nagrań audio jak również przez studio Video i montaż całego koncertu , z koncertu została wydana płyta DVD w ilości 1000 szt. , kolejne koszty to projekty plakatów ,kalendarzyków, projekt graficzne płyty DVD jak i ich wyprodukowanie , poczęstunek dla muzyków i dziewcząt , uważam to za stosowne dać po tak wyczerpującym koncercie coś do jedzenia tym wspaniałym ludziom …. kolejne koszty to opłaty związane z imprezą masową ( ochrona , służba medyczna, policja , straż , wynajem płotków ochronnych , pozwolenia, opinie służb , elektryk itp… ) no i oczywiście darmowa praca naszych tzw. wolontariuszy którzy wykonali ogromną pracę w przygotowanie koncertu za co im z całego serca dziękuję…..
  Myślę , że ten opis rozwieje wątpliwości co niektórych osób … i da do myślenia czy naprawdę jest się czegoś czepiać .
  Dla nas jako orkiestry panie Pawle najważniejsza jest muzyka , cieszymy się każdą wspólnie spędzoną razem chwilą i takie koncerty zapadają nam głęboko w pamięci , że potrafimy , że mamy zdolną młodzież , że ktoś nas podziwia za to co robimy…
  Jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA wszystkim którzy nam pomagają – ORKIESTRA DĘTA KONOPISKA

  0
  0
 17. ramze.61 pisze:

  O! odezwał się widzę rzecznik Orkiestry, podpisuje się “orkiestra”. Dobrze by jednak było żeby Pan, szczególnie występując jako rzecznik tak światowej orkiestry, czytał komentowane artykuły ze zrozumieniem.
  Nikt, jeszcze raz podkreślam NIKT nie “czepiał się” Orkiestry! Nasza Orkiestra gra bardzo fajnie, coraz lepiej i z pewnością wszystkich mieszkańców cieszy Ich każdy występ, coraz większa popularność i zasłużone zaszczyty!
  Artykuł dotyczy beztroskiego wydawania publicznych w końcu pieniędzy, pychy i buty aktualnej władzy gminnej.
  Bo jak to? Pamięta Pan rzecznik “orkiestra” jak obecny wójt gromko krzyczał w czasie swojej kampanii wyborczej, już zwłaszcza w Aleksandrii, można było pomyśleć, że gmina jest w przepaści i tylko wszyscy, którzy nadzoruj,ą pracę urzędu, chyba urząd Wojewódzki, tego nie widzi! A tu nagle hulanka dla wybrańców za ponad 20 tysięcy! następny kredyt zaciągany na budowę remizy w Aleksandrii (czyli można?! nie ma tragedii?), i nagle przy tych lamentach, jak widać bezpodstawnych, a tylko oczerniających, następna “hulanka” w postaci tak drogiego koncertu!?
  Jeśli jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze? Można było zaprosić tańsze gwiazdy albo dać tylko koncert naszej Orkiestry. Naprawdę dobrze grają i miło Ich słuchać. Tu już ktoś wyliczył, że byłoby ponad 80 tysięcy na spłaty tych długów. To były tak ogromne czy tylko normalne? jak w wielu gminach i w budżecie Państwa?
  Na dodatek Panie rzecznik “orkiestra”, też już tu napisali. Jak poprzednia władza zdobyła dla naszej gminy ponad 104 MILIONY! kaski, inwestowała, budowała, najczęściej za pieniądze unijne (tylko dokładając nasze, podatkowe! TO JET SZTUKA!A tu nic nie robi ta wladza, tylko sie bawi!

  0
  0
 18. orkiestra pisze:

  bardzo przepraszam , ale tak się zaoferowałem całym tym artykułem , że zapomniałem się państwu przedstawić …
  nazwano mnie “rzecznikiem” – może i tak ….. a to ja – prezes orkiestry Jacek Walentek , szkoda że inni piszą te posty jako “intognito”… śmiałości nie mają , czy co……
  tak jeszcze parę zdań apropo tegorocznego Koncertu , program i wybór gwiazdy oczywiście dokonali muzycy orkiestry ,
  ( bo kto miał o tym zadecydować …. ) , mieliśmy do wybory jeszcze kilka innych wokalistek czy wokalistów do wyboru , ale zadecydowaliśmy , iż występ pani Grażyny Brodzińskiej i Marcina Jajkiewicza to będzie to czego chcemy , repertuar idealnie skomponował się w całość….. , wspólny koncert z tak światowej sławy śpiewaczką panią Grażyną Brodzińską rozszedł się szerokim echem wśród innych orkiestr w Polsce , co bardzo podniosło nasz prestiż .
  Poprzedni koncert z panią Katarzyna Skrzynecką przedstawiał się w podobnej kwocie , może to tak bardzo się nie odbiło na finansach gminnych , ponieważ koncert był współfinansowany ze środków unijnych , natomiast rok 2016 to okres rozliczeniowy projektów , więc nie było możliwości uzyskania dofinansowania z innych źródeł . Ale przecież wy wszyscy o tym doskonale wiecie , to po co ja się tak rozpisuję ……..

  Tak czytam te posty i wnioskuje , iż jest tu ktoś bardziej zorientowany i doświadczony w organizacji koncertów niż ja i nasi muzycy… widzę że doskonale zna stawki artystów i kwoty za które można zorganizować taki koncert , więc z przyjemnością chciałbym poznać tą osobę aby powiedziała mi jak należy zorganizować taki koncert…. jestem otwarty na propozycje…

  Panie Pawle , dowiedziałem się że jest pan mieszkańcem gminy Blachownia … tak więc mam propozycje …. niech się pan zajmie swoją miejscowością , waszymi problemami , niech się pan cieszy z tego co u pana w gminie jest cudownego , promuję to , rozpowszechnia w mediach …. bo ja właśnie tak robię i jestem z tego powodu szczęśliwym , spełnionym w tym co robię człowiekiem…

  Dajcie się nam bawić muzyką , nie mieszajcie nas w politykę ……niech dzieciaki się szkolą , wyjeżdżają na festiwale , niech występują z najlepszymi gwiazdami …. nie chcemy aby ktoś mówił że na orkiestrę czy na kulturę w Konopiskach za dużo czy źle wydaje się środki finansowe, to jakiś absurd …. rozumiemy że należy oszczędzać i szukać innych rozwiązań , to też cały czas piszemy projekty unijne , jak nam się uda wygrać to jesteśmy bardzo zadowoleni, że nie nadwyrężamy środków gminnych .

  Już z tego miejsca gorąco zapraszamy wszystkich naszych sympatyków na koncerty , najbliższy 22 maja podczas Dni Konopisk.

  napisałem to Ja – prezes Orkiestry – JACEK WALENTEK

  NIECH MUZYKA BĘDZIE Z WAMI !!!!

  0
  0
  • Dawidos pisze:

   Panie Prezesie niech Pan sie bawi muzyka, ale nie za nasze pieniadze. Prosze poszukac sponsorow, a nie oplacac tego z naszych podatkow.

   Pozdrawiam
   Dawid Rybak

   0
   0
 19. mieszkaniec pisze:

  Panie Dawidzie , ten koncert był dla nas , czyli mieszkańców Gminy Konopiska i nie tylko , każda osoba mogła posłuchać tak znaną osobę za darmo , chcąc kupić bilet na taki koncert np. do filharmonii trzeba zapłacić około 100 zł …. tak więc nasze podatki na marne nie poszły , mogliśmy za nie posłuchać wspaniałego koncertu, ja jako mieszkaniec na pewno tego nie żałuję i nic do tego nie mam , że jakaś cześć mojego podatku została wykorzystana na taki cel , byle więcej takich inwestycji .
  Wiem że niektóre inwestycje w rządach sprawującej władzę Radzie są nie do końca dobre , ale dajmy czasu czas.
  Nie wiem czy pan był czy nie był na koncercie ale sponsorów wyczytano czyli z pewnością pomogli w organizacji koncertu.

  0
  0
 20. gaweł pisze:

  A ja nie byłem na koncercie i jestem przeciwny wydawaniu moich podatków na podobne koncerty, bo nie lubię tak głośnej muzyki i orkiestr dętych. Jestem za tym aby były w gminie niższe podatki i inne opłaty np. za śmieci. Wtedy te pieniądze mógłbym przeznaczyć na koncert który lubię. Wtedy o popularności decydują prawdziwi fani. I to są uczciwie zapłacone koncerty a nie zdecydowane za plecami potencjalnego słuchacza, który na to nie ma wpływu A ty mieszkaniec przynajmniej raz odwiedź filharmonię, to będziesz wiedział jakie są ceny biletów na podobne koncerty i przestaniesz pisać bajki o 100zł za bilet na koncert. Gdyby były bilety na ten koncert nie wiadomo ilu mielibyście słuchaczy. Nie wszyscy chcą być uszczęśliwiani na siłę.

  0
  0
  • Pani. Andzia pisze:

   Widzę ze teraz orkiestra z dziewczętami tańczącymi będzie musiała zwolywac oficjalne zebranie z mieszkańcami gminy aby przegłosować gwiazde jaka z nimi wystąpi czy czasami nie jest za droga, lub za bardzo kiczowata a może nie daj Boze za tania lub nie w tym guście,,, brawo panie gawle pogratulować tylko wypowiedzi, poza tym jak nie pasuje gmina to się wyprowadzić a powtarzam drugi raz co tak roztrzasac skoro sami taka władze wybraliście…

   0
   0
 21. mieszkaniec pisze:

  Panie Gawle , nikt pana na siłę uszczęśliwiać nie chce , nie chce pan to nie , pana wybór . Bardzo mi tylko przykro że przez te podatki ( np. za śmieci ) jest pan tak bardzo skrzywdzony , że nawet na żadne koncerty nie może pan chodzić ,dobrze chociaż że wie pan co to takiego filharmonia ,więc śmie przypuszczać że jest pan kulturalną osobą.

  0
  0
 22. ramze.61 pisze:

  Panie Jacku, nie jest istotne czy jest Pan rzecznikiem czy kimś innym. Występował Pan jako rzecznik orkiestry. I chwała Panu za to. Tylko problem jest nie w orkiestrze!
  Wójt, który na prawo i lewo krzyczał ( i niektórzy radni kandydujący też) jak to STRASZNIE!!nasza gmina jest zadłużona! organizuje za nasze podatki hulankę w Hutkach i dość drogi koncert(!?) powinien w tym momencie przyznać, że to była tylko oczerniająca poprzedników propaganda i przysłowiowe “wciskanie kitu” wyborcom!
  I tylko tego aspektu dotyczyła moja wypowiedź. Orkiestrze z Konopisk chwała, jak już pisałam, gracie dobrze, coraz ładniej, i…jeśli jest rzekomo taka mizeria finansowa to wystarczyłby Wasz koncert (na Dożynki nie było!) albo…nie było żadnego strasznego zadłużenia!. Ale pewnie nikt z władz nie przyzna się do zamierzonych, propagandowych kłamstw. A to świadczy właśnie o tym, o czym tu piszemy – kogo wybraliśmy.
  A Wy grajcie dalej i rozsławiajcie imię Konopisk podobnie jak Panie z Kopalni, najdalej jak się da.

  0
  0
 23. mieszkaniec pisze:

  panie Gaweł , pisząc ” mielibyście słuchaczy ” odnosi się pan się do mieszkańców naszej Gminy ? jak tak to po co zabiera pan głos , skoro nie jest pan mieszkańcem Gminy Konopiska i co pana to interesuje.

  0
  0
 24. Pani. Andzia pisze:

  Wojt nie robi imprez zle, robi zle, kiedy w końcu coś komuś będzie pasować????? Gwiazda zla, za droga, zas inny powie ze nie lubi sluchac orkiestry albo uklad mazoretek nie pasuje, gwiazda za kiczowata albo mało znana. Czemu nikt nie rozumie ze jak się coś robi to kosztuje owszem mozna bylo zrobic koncert samej orkiestry ale wtedy by ludzie pytali gdzie gwiazda???…. skoro koncert byl, były i pieniądze, następny koncert sądząc po tym co pisze p. Walentek będzie współfinansowany ze środków unijnych wiec MIESZKAŃCY SPOKOJNIE WASZA ORKIESTRA NIE BĘDZIE GRAC ZA WASZE PIENIĄDZE PORADZI SOBIE SAMA I SWOJE ZAROBIONE PIENIĄDZE TEZ WYDA NA WAS BO NA KONCERT DLA WAS….

  0
  0
 25. Jacho pisze:

  Przemysl pogardy ruszył na całego,nim obejrzeliśmy się ,a tu wójt rozbudowuje resort propagandy.Począwszy od krawcowej poprzez parę innych osób, dochodząc do emerytowanego rzecznika prasowego służb mundurowych, wójt próbuje dalej nas karmic swoimi kłamstewkami i bajeczkami o swoim nadprzyrodzonym talencie do nic nierobienia. Małego człowieczeka przerasta pycha i pogarda do osób , które myślą inaczej.Po poprzednikach otrzymał gminę ,o której w kraju mówiło się w samych dobrych słowach. A teraz poprzez super zabawy za pieniądze podatników cała polską z nas się śmieje ,rządzą nami…..Obecna władza za wszelką cenę chce ,między innymi budować zaufanie do siebie angażując tyle specjalistów od propagandy, wydając niemałą kasę .Efekty są mierne .Informator gminny,,Pasma,, jeśli dobrze pamiętam ,to w tym roku wyszedł jeden numer.Kulturę dla gminy wspaniałe robi orkiestra , Panie z K G W , chwała im za to. Wójt chciał dostać statuetkę starosty ale za zasługi poprzedników, ktoś jeszcze czuwa i za nic nie robienie wyszło kupe śmiechu .Takie czasy nastały za obecnej władzy. Gmino obudź się i podnieś się z kolan!!!

  0
  0
 26. szok pisze:

  Panie Pawle,niech pan lepiej popatrzy na to,co dzieje się w pana rodzimej Blachowni i jakie stowarzyszenia tam działają. Z tego co się orientuje,to taką orkiestrą owa Blachownia pochwalić się nie może. Widzę, że neguje pan wszystko co dzieje się w naszej gminie,a może pora zająć się swoją? Jeżeli w Konopiskach działa tak dobra orkiestra,to dlaczego nie inwestować w koncerty i promowanie jej? Skoro promuje się orkiestrę,to tym samym promowana jest gmina,a chyba każdemu zależy,aby własnie dzięki tego typu wydarzeniom inni o niej słyszeli.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   do szok: Pan Paweł nie neguje i nie chwali . Pan Paweł umożliwił mieszkańcom (i Blachowni też) wypowiadanie się na temat działań obecnych władz. W Blachowni piszą o działaniach władz Blachowni, jeśli piszą mniej, to znaczy że nie mają aż tylu powodów! widać w Konopiskach mają ludzie jeśli piszą. A co ma się nam podobać? krzywa wiata przystankowa? arogancja i pycha wójta? jeszcze większa i nieudolność przewodniczącego? zatrudnianie coraz większej liczby “swoich”? jarmark na sesji rady? oj, dłuuugo by pisać.

   0
   0
 27. Janusz pisze:

  Koncert noworoczny owszem był wspaniały,ale tylko pod względem muzycznym.Natomiast źle się stało ,że pozwolono wojtowi włączyć w to politykę.Postawiony plot z pozoru miał stwarzać zabezpieczenie imprezy pod względem bezpieczeństwa ,a w rzeczywistości pokazał jak wójt podzielił mieszkańców na lepszy i gorszy sort. Czy mieszkańcy siedzący za płotem na niewygodnych ławkach płacą inne podatki dla gminy,niż Ci przed sceną na wygodnych krzesłach ? Szukacie kasy ,która poszla na koncert ,a może wójta spytajcie się o catering dla osób ,,lepszego sortu,, . Takie traktowanie mieszkańcow przez obecnego włodarza pozwala nam zapamiętać ,,to dobro płynące od wójta,, w dniu następnych wyborów na wójta gminy Konopiska.

  0
  0
 28. Alicja pisze:

  Wójt na koncercie noworocznym chciał zbić dla siebie kapitał polityczny.Zrobił to tak nieudolnie, zresztą podobnie wszystkie jego inwestycje ( np.droga do Hutek) zasługują do pokazania na całą Polskę. Gościu coś tam mówi ,coś tam chce zrobic,plecie i plecie bez żadnej konkretnej myśli. Takie miernoty nam się trafiły ,że ten okres odbije nam się czkawką przez następne lata.

  0
  0
 29. Mieszkaniec pisze:

  Zgadzam sie panem Walentkiem. Niech pan PG zajmie sie sobą, swoja gmina Blachownia, swoimi rozmowami z prokuratorem na temat stron i fimlówpornograficznych z którymi jest powiązany. Stowarzyszenia z terenu gminy Konopiska współfinansowane sa z budżetu gminy zależnie od projektów. Tak dzieje się to w wszystkich gminach na terenie kraju.

  0
  0
 30. Alina pisze:

  Zgadzam się z p.Walentkiem, z wyjątkiem działań jakie podejmują wójt i Prezio.Oboje ci panowie nigdy więcej nie powinni mieć wpływu na życie soleczno – kulturalne naszej gminy.Jezeli to nastąpi,będzie dobrze.Nie będzie potrzeba zatrudniać następnych kandydatów na wójta ,nie będzie potrzeba zatrudniać rzecznika spraw trudnych wójta i Prezia.Gmino Konopiska dokąd zmierzasz ?????

  0
  0
 31. Edek pisze:

  Pamiętać należy że ludzie widzą wszystko i mówią wszystko to podobnie jak kandydaci na wójta podczas wyborów a potem zostają wybrani i od razu widać zmiany nadal widzą wszystko a nie robią nic teraz władzy przeszkadza strona redaktor i nie przychylne komentarze. A pamięta Pan Żurek z Panem Edziem jak podczas kampanii wiele osób im przeszkadzało ile to nieprawidłowości było i jak to widzieli potrzebę wyzwolenia ciemnego ludu. a teraz mamy eldorado nie zmieniło się jedynie to że nadal ciemniaki nami rządzą i prywatę sobie uskuteczniają. Orkiestra z Konopisk jest ok to nie Ona tutaj szkodzi.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Edek, piszesz “nadal (!!!!????) ciemniaki nami rządzą”. Nie uważam, że poprzednia przez tyle lat rządzili nami “ciemniaki???
   ?

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).