Żurek chce podnieść opłatę za odbiór śmieci nawet o kolejne 8 zł od osoby!

Wspaniałą niespodziankę na wyjście z kryzysu zaproponował Wójt Jerzy Żurek. Na najbliższej sesji Rady Gminy Konopiska, radni mają podnieść opłatę za śmieci nawet o 8 zł od osoby! Radni nie dostali jeszcze materiałów sesyjnych z propozycją stawek.

Nowe opłaty mają być omawiane dzień przed sesją. Według wstępnych ustaleń, nowa stawka za odbiór śmieci może wynieść nawet 26 zł od osoby (obecnie płacicie 18 zł).

Sesja w tej sprawie odbędzie się 22 maja 2020 roku o godz. 12:00 w Urzędzie Gminy Konopiska.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XVIII Sesji Rady Gminy.
4. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
5. Podjęcie uchwały w sprawie oceny zasobów pomocy społecznej Gminy Konopiska.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2020-2030
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2020 rok.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia Aglomeracji Konopiska
10. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji w przedmiocie zmiany prawa miejscowego w celu utworzenia bezpłatnego miejsca parkingowego.
11. Sprawy różne i zapytania.
12. Zakończenie obrad.

12 odpowiedzi na “Żurek chce podnieść opłatę za odbiór śmieci nawet o kolejne 8 zł od osoby!”

1. Mieszkaniec pisze:

Niech spróbują to ich wszystkich nie na teczce tylko na bronach wypi……my.

2. Mak pisze:

Niestety,zaciągnięte kredyty trzeba spłacić, a najprostrzym sposobem jest podnoszenie opłat,jak to brzmiało?,, pomożecie? Pomożemy….. „pewnie to jeszcze nie koniec 😐😐😐

3. Obatel pisze:

A ja i tak zagłosuje na Dudę , bo PIS daje, a PO kradło.

4. Górniak Stanisław pisze:

Sąsiednie gminy potrafią sobie radzić. Gmina Poraj nie zmieniła stawek opłat za odbiór odpadów od 2017r i wynoszą:-1 osoba 8,50 zł / osoba; 2 osoby 8,00 zł / osoba; 3 osoby 7,50 zł / osoba;
    4 osoby 6,50 zł/ osoba;5 osób i powyżej 6,00 zł/osoba. To są stawki za odpady segregowane
    a niesegregowane: 4 osoby 11,50 zł / osoba;.
    W Gminie Starcza:Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 lipca 2019r. wynosi odpowiednio:
    – za odpady segregowane – 10,50 zł miesięcznie od każdego mieszkańca
    – za odpady niesegregowane – 22,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca.
    Powyższe dane pochodzą z BIPu w/w Gmin.
    W Gminie Konopiska Już od 1lutego 2019 było 14,50 zł od osoby ( od 1-4 osób zam. na posesji).
    Szanowni radni to nie tylko w/w Gminach jest taniej niż u Nas, poszperajcie trochę w internecie
    tam jest dużo informacji na ten temat. A Wójt jak nie potrafi utrzymać przynajmniej obecnych stawek opłat za śmieci wyślijcie Go do sąsiednich gmin jw. na szkolenie. Wójt kredyty spłaca nowym kredytem. Nasuwa się podejrzenie że opłaty za śmieci miałyby uzupełnić braki w kasie Gminy. Niemożliwe gdyż Gmina nie może zarabiać na śmieciach.

• Ciekawostek pisze:

Gmina Poraj nie ma 8,50 a 13,50, nie chce mi się weryfikować innych informacji. Jeśli się czegoś szuka w internecie to trzeba robić to dobrze.
      UCHWAŁA NR 91(XII)19 RADY GMINY PORAJ z dnia 7 listopada 2019 r. zmieniająca Uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi
      Uchwała obowiązuje od 1grudnia 2019
      „§ 2. 1. Stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicielinieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, które są zbierane i odbierane w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej lub wielorodzinnej wynosi 13,50 zł/osoba.2. Stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na której zamieszkująmieszkańcy, które nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej lub wielorodzinnej wynosi 30,00 zł/osoba.”

5. Górniak Stanisław pisze:

Ciekawostek, jak by nie patrzeć to u nas jest i było drożej a zapowiada się że będzie jeszcze drożej.
    A jak ma się stawka tegoroczna w Konopiskach =18zł /osoba do 13,5zł/osoba w Poraju.
    Ciekawi mnie jak to się dzieje że w Gminie Starcza odbiór śmieci jest dużo tańszy niż w gminie Konopiska, gdzie usługę odbioru odpadów komunalnych prowadzi EKO – SYSTEM- BIS. sp. z o. o. sp. k. 42-274 Konopiska. ul. Przemysłowa 7.
    Ciekawostek masz rację że, jeśli się czegoś szuka w internecie to trzeba robić to dobrze.
    dziękuję za zwrócenie uwagi, po prostu nie dopatrzyłem.
    Ja dodam jeszcze że jeśli się coś robi to należy to robić dobrze.

• Obywatel pisze:

Stasiek Starcza segregowane 18zl a niesegregowane 36zl. Na następnej sesji mają też podnieść. Skąd ty takie bzdury znajdujesz? Ale z ciebie…

• Obywatel pisze:

„Obywatel”, znowu się podszywasz po czyjś nick ?, znowu będziesz straszył blokowaniem komputera ??, znowu będziesz pluł jadem ???

6. Zocha pisze:

To dziady znowu kasy u ludzi szukają gdzie są dodatkowe kosze gdzie bio jak w innych gminach Jakie ku… a podwyżki

7. BABEL pisze:

Obywatel póki co to w Starczy cały czas obowiązuje 10,50 za segregowane więc Ty nie opowiadaj bzdur, radny z którym dziś rozmawiałem nic nie wie o podwyżce a Ty wiesz

8. Górniak Stanisław pisze:

Obywatel podaj źródło Twoich rewelacji.