Zgłosili się do mnie mieszkańcy ulicy Małej w Konopiskach z prośbą o interwencję. Chodzi o liczne ciężarówki, które dojeżdżają do nowo budowanej siedziby jednej z firm. Mimo ograniczenia nośności, kierowcy nic sobie z niego nie robią, bo…znak z ograniczeniem zaginął. Najciekawsze jest stanowisko Urzędu Gminy Konopiska, który nigdy o takim znaku i ograniczeniu nie słyszał.

W nawiązaniu do Pana zapytania w sprawie demontażu znaku drogowego B-5 uprzejmie informuję, że Urząd Gminy nigdy nie zakładał, a tym bardziej nie demontował znaku B-5 z ograniczeniem nośności do 3,5 tony na ulicy Małej w Konopiskach. Jednocześnie informuję że, montaż nowych znaków wymaga opracowania projektu organizacji ruchu uzgodnionego z odpowiednimi instytucjami – twierdzi Jarosław Kielan z Urzędu Gminy Konopiska.

Co innego mówią mieszkańcy, którzy na dowodów swoich słów pokazują zdjęcia z Google Maps, na których ewidentnie widać znak B-5 z ograniczeniem nośności do 3,5 tony.

Dzisiaj o 4 rano obudziły nas ciężarówki. Było nawet zebranie w tej sprawie, ale nas nikt nie słucha – mówi jedna z mieszkanek.

Sprawę nagłaśniam i na pewno będę się jej bacznie przyglądać.

4 odpowiedzi na “Znak zaginął, urząd nigdy o nim nie słyszał. Co się dzieje na ulicy Małej w Konopiskach?”

1. Buba pisze:

Zdjęcie pochodzi z 2013 to może trzeba Soche zapytać. Wydał zgodne na budowę oczyszczalni w Hutkach to może i znak tez wniósł.

2. Z Hutek pisze:

Pasuje to stoi nie pasuje to się usuwa taka gmina teren rolniczy nie pasuje to się zmienia na przemysłowy

3. Mieszkanka pisze:

no co? jaki gospodarz takie obyczaje.

4. Strażak pisze:

właściciel pola golfowego zawsze robili co chcieli. Kasa, kasa, kasa!!!