Znak zaginął, urząd nigdy o nim nie słyszał. Co się dzieje na ulicy Małej w Konopiskach?

Zgłosili się do mnie mieszkańcy ulicy Małej w Konopiskach z prośbą o interwencję. Chodzi o liczne ciężarówki, które dojeżdżają do nowo budowanej siedziby jednej z firm. Mimo ograniczenia nośności, kierowcy nic sobie z niego nie robią, bo…znak z ograniczeniem zaginął. Najciekawsze jest stanowisko Urzędu Gminy Konopiska, który nigdy o takim znaku i ograniczeniu nie słyszał.

W nawiązaniu do Pana zapytania w sprawie demontażu znaku drogowego B-5 uprzejmie informuję, że Urząd Gminy nigdy nie zakładał, a tym bardziej nie demontował znaku B-5 z ograniczeniem nośności do 3,5 tony na ulicy Małej w Konopiskach. Jednocześnie informuję że, montaż nowych znaków wymaga opracowania projektu organizacji ruchu uzgodnionego z odpowiednimi instytucjami – twierdzi Jarosław Kielan z Urzędu Gminy Konopiska.

Co innego mówią mieszkańcy, którzy na dowodów swoich słów pokazują zdjęcia z Google Maps, na których ewidentnie widać znak B-5 z ograniczeniem nośności do 3,5 tony.

Dzisiaj o 4 rano obudziły nas ciężarówki. Było nawet zebranie w tej sprawie, ale nas nikt nie słucha – mówi jedna z mieszkanek.

Sprawę nagłaśniam i na pewno będę się jej bacznie przyglądać.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

4 odpowiedzi na “Znak zaginął, urząd nigdy o nim nie słyszał. Co się dzieje na ulicy Małej w Konopiskach?”

 1. Buba pisze:

  Zdjęcie pochodzi z 2013 to może trzeba Soche zapytać. Wydał zgodne na budowę oczyszczalni w Hutkach to może i znak tez wniósł.

  12
  10
 2. Z Hutek pisze:

  Pasuje to stoi nie pasuje to się usuwa taka gmina teren rolniczy nie pasuje to się zmienia na przemysłowy

  11
  2
 3. Mieszkanka pisze:

  no co? jaki gospodarz takie obyczaje.

  13
  3
 4. Strażak pisze:

  właściciel pola golfowego zawsze robili co chcieli. Kasa, kasa, kasa!!!

  16
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).