Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska na Etnostradzie

W niedzielę 5 października Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska wziął udział w Przeglądzie „ETNOSTRADA”, który odbył się w Częstochowie. Celem przeglądu była prezentacja i upowszechnianie bogactwa form folklorystycznych funkcjonujących w regionie, ochrona i promocja gwary i języka regionalnego, wymiana doświadczeń kulturowych oraz wzajemna edukacja, promocja kultury ludowej i tradycyjnej regionu w mieście, dokumentowanie, gromadzenie i upowszechnianie dóbr kultury.

W tym roku spotkania folklorystyczne przebiegały pod hasłem „RODZINA”, a piosenka pt. „Rodzinny dom” z repertuaru KGW z Lusławic, we wspólnym wykonaniu wszystkich zespołów, była inauguracyjną (piosenką) przeglądu. Nasz zespół zaprezentował cztery piosenki: „A tam za stodołum”, „Miała matka trzy córy”, „Siwa kobylina” i „Posła żona na skargę”, za które otrzymał wyróżnienie. Przegląd zakończył koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdroju. /UG/Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska na Etnostradzie”

  1. grosz pisze:

    Znam zespół ” Dolina Popradu ” świetny zespół. Gratuluję zespołowi z Konopisk 3-go miejsca. W następnym roku będzie PIERWSZE czego im życzę z całego serca *

    6
    1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).