Zebranie wiejskie ws. budowanej w Hutkach oczyszczalni ścieków rybnych

W czwartek 29 listopada w remizie OSP w Hutkach odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie budowy na terenie Hutek oczyszczalni ścieków rybnych. Początek zebrania o godz. 18:00.

Ciekawe co włodarze gminy będą mieć do powiedzenia w tym temacie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

16 odpowiedzi na “Zebranie wiejskie ws. budowanej w Hutkach oczyszczalni ścieków rybnych”

 1. Obserwator pisze:

  czekamy na relację!

  6
  1
  • Obywatel pisze:

   Pani Sołtys ledwo była w stanie otworzyć zebranie, jakoś wytrzyma do wyborów,a później pewnie odetchnie z ulgą że już nie musi świecić oczami i brać leków na ciśnienie.
   Ciekawe kto będzie nominowany, chodzą pogłoski o woźnym ze szkoły, ewentualnie o Przewodniczącej.
   Spotkanie to tragikomedia, przybył włodarz z pomocnikami z Urzędu, dwóch z kucykami (młody i stary) oraz panna dziewanna, do kompletu był Inwestor z pomocnikiem za kasę czyli Inspektorem Nadzoru.
   Co ciekawe, Pan Przewodniczący Rady przycupnął na krzesełku przy wyjściu, a nie jak zawsze za stołem prezydialnym, czyżby odcinał się od odpowiedzialności, a może bał się, a może jednoczył się z mieszkańcami, przecież on też z Hutek.

   8
   0
  • Obywatel pisze:

   Co tu pisać, no wstyd, przyszła ekipa nieprzygotowana, niekompetentna. Na pytania z sali, popierane cyframi z dokumentów, Inspektor nieudolnie pływał jakby już ćwiczył jak będzie fajnie w ściekach pobrzechtać się, w końcu na pytanie czy będą dowożone ścieki z innych zakładów, (taki przerób ma mieć ta oczyszczalnia), przyznali że tak może być.
   Ludzie z Wąsosza, z Łaźca i Rększowic, cieszcie się, od przyszłego roku ze zjazdu z autostrady na Jackowiźnie beczkowozy będą Wam jeździć pod oknami, ewentualnie od trasy S1 przez Nieradę i Rększowice, albo przez Starczę, no czymś trzeba zapełnić tę oczyszczalnię, 600 m3 na dobę !!! Ile to jest beczkowozów policzcie sami.
   W projekcie jest planowany przerób ścieków 250 – 600 m3 na dobę, Inwestor sam przyznał że obecnie „produkuje” ok. 40m3 na dobę, a więc albo szykuje zwiększyć produkcję 6 – krotnie, albo 16-krotnie, albo robić biznes na spuszczaniu do Rększowiczanki innych ścieków niż rybne. Będzie pachnieć wszystkim, tylko nie wsią.
   Teraz wiecie po co lampy na tej drodze chce Wójt stawiać, aby łatwiej było trafić do oczyszczalni, a jak Inwestor obwiesi kamerami teren, tak jak „dworek”, to też wygoda dla niego.

   10
   1
 2. Obywatel pisze:

  Na co czekać, przyjdźmy wszyscy zainteresowani co „włodarze” gminy odpowiedzą, ci obecni, a może będą i ci poprzedniej z kadencji 2010 – 2014, przecież to wtedy podpisywano zgody.
  Przecież ta oczyszczalnia zasmrodzi nie tylko Hutki, z Rększowiczanką popłynie zapach do Konopki i dalej.
  Są też inne tematy, przecież napisali – „Sprawy rózne”, np. co z odbiorem odpadów zielonych w gminie, „Strach” się zbuntował i co, mamy wozić taczkami liście do PSZOK-a, przecież nie każdy ma samochód ?
  Śmiało, remiza jest duża, „Miód Malina” robił sylwester na 200 osób to się zmieścimy.

  17
  1
 3. artur pisze:

  Teraz możemy wyhuśtać eda i urka, super chłopy , smród mamy w podziekowaniu za głosy oddane na nich. Oszukali nas czekając z rozpoczęciem roboty po wyborach. Za niedługo trzeba ich zaprosic do kąpania w tej smrudce. Nie darujemy wam tej przyjemności.

  18
  2
  • Obywatel pisze:

   artur, oszukują od dawna tylko ludzie durnowato się na to godzą i dają łapać jak muchy na lep.
   Na zebraniu na pytanie czy to jest ta inwestycja jaką obiecywał po I turze wyborów (była jego ulotka dziękczynna), Edward B., rozindyczył się że nie, że ma być oświetlenie drogi, korty i tak dalej.
   Taki ktoś przewodzi tej gminie, steruje wójtem, Radą i tymi którzy mu się poddali.
   Boicie się Go, bajacie o taczkach i czekacie aż ktoś za Was to zrobi, tchórze !
   Pora otrząsnąć się bo za rok to domy w Hutkach i Rększowicach będzie ta klika skupować za grosze.
   Jakich inwestorów ściągają do wsi taki jest zapach.

   10
   0
 4. Zdzichu pisze:

  O taczkach nie zapomnijcie, jak by brakowało to mam w kotłowni.

  15
  1
  • Obywatel pisze:

   Po co podpuszczać ludzi, to już nie te czasy, a nie mogłeś podjechać jak masz ich nadmiar w kotłowni.
   Przydałoby się więcej, na Przewodniczącego głosowało w Hutkach 174 osoby, masz tyle taczek ?
   Nie, to przestań pisać głupoty bo tylko zaśmiecasz portal.
   Tak na marginesie, p. Z. Lubańska dostała 102 głosy, K. Badora 109 głosów, a A. Jakubowski 52.
   Okazuje się że jest trochę ludzi inaczej patrzących w Hutkach, nie tylko same przydupasy i lizusy oraz tchórze.

   5
   0
 5. No pisze:

  No to było zainterasowanych sporo tylko okło 60 osób wszyscy nażekają tu ale jak jest spotkanie to siedzą w domku

  10
  2
 6. Mieszkaniec Hutek pisze:

  No myslalem ze bedzie Nas wiecej…no ale najwazniejsze żeby się cos zaczęło dziac w tej sprawie bo z tego co wywnioskowalem z zebrania to pan Huras chce zrobic oczyszczalnie nie tylko dla swojej firmy…Jest za duzo niewiadomych. Tak czy siak nie możemy pozwolic na to!!!!!!!!

  14
  0
  • Obywatel pisze:

   Ja byłem zdziwiony że aż tyle ludzi było, przy tak zorganizowanej Kurendzie obecnej Pani Sołtys Haliny Ernt, dobrze że ktoś powrzucał ulotki do skrzynek z informacją o zebraniu.
   Była grupa ludzi zainteresowanych tematem, głównie tych z najbliższej okolicy, bo przecież zgodnie z tradycją „moja chata z kraja” wielu ten temat nie interesuje, tak od sklepu p. Zośki w górę, im bliżej skrzyżowania tym coraz mniej, a dalej to przecież nie Hutki.
   Zapominają kretyni że ta inwestycja będzie rzutować na cała gminę, na wieś, już teraz naśmiewają się z mieszkańców, że ta miejscowość to Hu(t)jki, albo od nazwiska —gowo, —gownia, wiecie jakiego, jakie to sympatyczne, jakie miłe, teraz dojdzie może kolejne, np. smrodziarze, śledzie.
   Zobaczymy co zrobi Wójt, zadeklarował przyjrzenie się sprawie, ale patrzeć można długo i nic nie zobaczyć, jak Szef mu nie pozwoli to rozłoży tradycyjnie rączki i du….pa.

   12
   0
 7. 666 pisze:

  600m3 ścieków taka ilość nie może być tylko z tej przetwórni ryb. Z tego wniosek że będą dowożone ścieki z innych. No to droga z Hutek długo nie pociągnie.

  13
  0
 8. RowerkiemPrzezDoły pisze:

  Hucianie!Nie poddawajcie się,jednoczcie się i walczcie! To nie może być tak, że nagle się dowiadujecie, że pod nosem buduje się Wam jakaś zaśmierdzalnia!

  11
  0
 9. co to ma być? pisze:

  Ja się pytam co to ma być. Wchodzę do sklepu a tam jakaś petycja od ch.. wie kogo na temat zatrzymania budowy oczyszczalni, pytanie czy to coś da czy nie. Pan S ma zezwolenie i inne dokumenty czyli oczyszczalnia i tak powstanie więc moje pytanie kto ma za dużo pieniędzy i komu się tak nudzi, że jakieś petycje produkuje…

  1
  10
  • Obywatel pisze:

   Jak się pytasz to znaczy że wiadomo za kim stoisz i z kim trzymasz. Spojrzyj w dół, spytaj ch… to może Ci powie, zawsze to swój do swego i na swego może liczyć.
   Pewnie darmowe piwo i 100 gram już dostałeś w sklepie u p. Zośki od sponsora i liczysz na więcej, oblizuj się, oblizuj, śledzia z rowu powinieneś dostać na zakąskę.
   Pytanie jest czy p. S (a czemu S a nie H, ewentualnie SH, jesteście ze sobą po imieniu ?) ma wszystkie właściwe dokumenty, zgody itp., kto nie dopełnił obowiązków, kto wtedy i teraz „zamiata” tę sprawę, kto liczy na udziały w tym interesie, może na pracę ?
   Chyba nie byłeś na spotkaniu z Wójtem i Jego świtą, bo byś wiedział o co jest raban.
   A tak w ogóle to skąd wiesz że powstanie, jak powiedział sam p. Huras i Jego Inspektor Nadzoru, prace zostały wstrzymane z braku pieniędzy, więc skąd ta Twoja pewność ???
   Petycja jest za Twoje pieniądze ? Nie, to o co Ci chodzi, nie chcesz to nie podpisuj.
   Sam nie chcesz, nie potrafisz, to stój grzecznie z boku i tyle, to działanie społeczne, tu nikt nie liczy wydanych złotówek, poświęconego czasu dla dobra tych którzy byli na zebraniu i tych co nie wiedzieli o zebraniu, dopiero teraz dowiadują się z petycji co im Władza gminy zafundowała i są tym oburzeni.

   9
   0
  • 666 pisze:

   Jak masz tyle wiadomości o dokumentach to poinformuj co S czy H co zrobi z solą w ściekach,
   bo na zebraniu nie mówili a nie ma do dziś dostępnej metody odsalania ścieków, może będą
   transportować śledzie drogą wodną, Bo po wprowadzeniu takiej ilości soli do Rększowiczanki to będzie bardziej zasolona niż Bałtyk.

   8
   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).