Zebrania wiejskie w Hutkach i Kopalni

Urząd Gminy Konopiska poinformował o kolejnych zebraniach wiejskich w sprawie funduszu sołeckiego w gminie Konopiska. Najbliższe odbędzie się we wtorek 8 września w Hutkach. Początek o godz. 18:00 w remizie OSP.

Kolejne zebranie odbędzie się w Kopalni w świetlicy KGW o godz. 18:00.

Jeżeli chcecie zobaczyć na żywo Wójta Jerzego Żurka i posłuchać jak mówi nie na temat, to naprawdę warto.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “Zebrania wiejskie w Hutkach i Kopalni”

 1. KotKrystian pisze:

  Czyli zwykły szarak też może przyjść na spotkanie?

  1
  0
  • Obywatel pisze:

   Każdy mieszkaniec wsi może uczestniczyć, ale nie zameldowany niema prawa głosu, może tylko słuchać, zgodnie z prawem.

   2
   0
 2. PA pisze:

  Absolutnie szerzej niż wskazuje kol. Obywatel. Może uczestniczyć każdy człowiek niepozbawiony praw publicznych. Miejsce zamieszkania czy tym bardziej meldunek nie mają nic do rzeczy. Ta sama norma obowiązuje również w przypadku zebrań w OSP – o ile OSP dysponuje majątkiem publicznym. Czyli na każde zebranie OSP (walne zebranie członków) jednakowo ma prawo wejść każdy, czy to z Hutek, czy Paryża, Nowego Jorku itd. Jakiekolwiek sprzeczne z tą wykładnią ewentualne postanowienia statutów (gmin, sołectw, OSP itd,) można śmiało ignorować. Jednakże w przypadku OSP problem jest większy, otóż w razie ewentualnego utajnienia obrad, w praktyce nie sposób nic zrobić, poza drogą sądową.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).