Ze strachu przed utratą stołków zwołali sesję

Nacisk mieszkańców i strach przed utratą stołów sprawił, że Przewodniczący Rady Gminy Konopiska zwołał sesję Rady Gminy Konopiska w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Hutki, celem zablokowania możliwości dalszej budowy oczyszczalni ścieków w Hutkach.

Sesja odbędzie się w piątek 8 lutego o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

28 odpowiedzi na “Ze strachu przed utratą stołków zwołali sesję”

 1. Bolo pisze:

  Ze strachu czy nie ze strachu-mniejsza o to. Ważne by działania te były skuteczne a nie służyły wyłącznie mydleniu oczu mieszkańcom. Nie chcemy w Hutkach oczyszczalni ścieków!!!

  23
  0
 2. Obywatel pisze:

  Wszyscy którzy mogą przyjść niech przyjdą, niech Radni widzą ilu ludzi chce im patrzeć na ręce, zwłaszcza te podnoszone, kto nie może ten w internecie niech obejrzy, każda wieś zobaczy jak jej reprezentant głosuje, sprzedał się czy kieruje się dobrem mieszkańców gminy.
  Trzeba ich przypilnować za czym głosują, trzeba przypilnować żeby nie wcisnęli hucianom terenu inwestycyjnego, pod oczyszczalnie ścieków rybnych, a kto wie co jeszcze sprzedawczyki planują.
  Poniżej porządek Rady:
  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Hutki.
  4. Omówienie bieżącej sytuacji dotyczącej budowy oczyszczalni ścieków w Hutkach.
  5. Zakończenie obrad.
  Kupą Mości Panowie i Panie też !!!
  Do zobaczenia w budynku Gminy, zmieścimy się, na korytarzu dużo miejsca.

  24
  1
 3. Konopiska pisze:

  Można gdzieś zobaczyć transmisję z tej sesji?

  10
  1
 4. Rybiarz pisze:

  No i po co? To miejsca pracy dla nas. Opanujmy się ! Nikt nie chce odwołać wójta. Cieszy on sie pełną aprobatą w miejscowości Hutki.

  5
  43
 5. z Hutek pisze:

  Robia rzeczy komediancie dobrze ze chociaż Ty masz dobry ubaw mieszkańcy wściekli władza zesrana była władza czeka na wymiar sprawiedliwości a inwestor prawie na walizkach

  16
  1
 6. z Hutek pisze:

  Rybiarz dobrze ze chociaż Ty masz ubaw

  11
  1
  • Obywatel pisze:

   Dajcie spokój temu durnocie Rybiarzowi, szkoda odpisywać na jego posty.
   „Bawi” się jak gimbaza, cieszy się jak małolat gdy zobaczy kawałek kobiecego cycka.
   Może go to podnieca, może się onanizuje jak czyta swoje wypociny.
   Mnie już znudził i omijam Go z obrzydzeniem.
   Tfu.

   15
   3
 7. Bella pisze:

  Dokładnie tak jak pisze Obywatel. Rybiarz hejtuje nawet dziecko, które odpadło z The Voice Kids, co możecie sami zobaczyć na tym portalu. Żenada. To nie jest partner do dyskusji. Nie warto.

  15
  1
 8. Urzedowo pisze:

  Dzisiaj same dziwne rzeczy w urzędzie mają miejsce! Wójt ma takie ciśnienie że telefon sluzy mu oprócz dzwonienia rowniez do rzucania nim w petenta! Panie wójcie przyszła kryska na Matyska! Chamstwo jeszcze nikomu nie pomogło. Wychodzi słoma z butów! A to dopiero początek końca !

  31
  3
 9. Rybiarz pisze:

  Całe Hutki są całym sercem za wójtem Jerzym. Głosowaliśmy na niego i nie pozwolimy wam go odwołać, podejmujecie te wszystkie decyzje zbyt pochopnie. Przemyślcie to wszystko ale lepszego wójta nigdy w gminie Konopiska nie było !

  3
  45
  • On pisze:

   Jestem z hutek jestem za odwołaniem wójta i wysiedlniu rybiarza najlepej do Kłobucka tam będziesz pasował

   22
   2
  • Obywatel pisze:

   On, dlaczego chcesz podrzuci to g… mieszkańcom Kłobucka, co ci zawinili, a nie lepiej do Rudnika pod sklep hurasowy, tam przynajmniej będzie miał na bieżąco ulubiony zapach.

   10
   1
 10. z Hutek pisze:

  hi ha hi ha cała reszta zła

  13
  0
 11. 44 pisze:

  Pogratulować Panu Bernardowi, zomowcowi i ubekowi za agitacje na tego gościa przy wyborach na wójta. Dla nich może robi dobrą robote, a pozostałych mieszkanców traktuje tylko jako podatników, których trzeba łupic, przykład podwyżki za smieci ponad 100%.

  15
  1
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy wg mojej wiedzy horrendalnie podniesiono nam opłaty za śmieci z powodu zaniedbań ze strony Urzędu Gminy,gdyż nie przeprowadzono skutecznego przetargu. Zamiast przetargu zamówienie z wolnej ręki i znów próba manipulacji aby się wybielić. Zamawiający czyli Wójt powołuje się w uzasadnieniu na:
  Art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp – Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
  To nie prawda, że zamawiający nie mógł przewidzieć powstałej sytuacji cyt. z uzasadnienia:Ze względu na unieważnienie postępowania przetargowego w trybie przetargu nieograniczonego (niewynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.
  Po pierwsze, podejrzewam że przetarg nie był ogłoszony, gdyż nie widnieje w wykazie ogłoszonych przetargów w BIP Gminy Konopiska. Tłumaczenie się brakiem czasu na przeprowadzenie kolejnego przetargu nieograniczonego jest co najmniej niepoważne, gdyż Gmina jest stroną wygasłej umowy nr 223/2015 z dnia 29 grudnia 2015r. która była zawarta na 36 miesięcy. To że przetarg może nie zostać rozstrzygnięty to też było do przewidzenia.
  >ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego< Może ktoś wyjawi po czyjej stronie jest przyczyna tej "wyjątkowej"sytuacji. Może Pan Wójt znów nie wiedział (to odpada bo osobiście umowę podpisał). Coraz więcej takich wyjątkowych sytuacji w naszej Gminie. Panie Wójcie co Pan robi w tym urzędzie? Za statystę? Może pan Wójt przedstawi protokół z tych wspaniałych negocjacji. Jak się ma przysłowiowy nóż na gardle, bo przespało się terminy, to co to mogą być za negocjacje? Błaganie na kolanach!!!!! W skutek powyższego mamy wyższe opłaty za śmieci niż takie miasta jak Przemyśl 11zł Poznań 12 zł, nawet Częstochowa 12zł a u nas 14,50zł. Za ten manewr
  należy się statuetka.

  36
  6
  • Obywatel pisze:

   Podobna sytuacja była gdy „padał” transport, gdy PKS chwiał się i przestawał jeździć i w końcu całkiem zaprzestał.
   Już wtedy nieudolność Wójta była widoczna, ale wszyscy którzy na niego głosowali zapomnieli o tym, zaćmił Wójt z Przewodniczącym cała sprawę darmowymi przejazdami po gminie.
   Teraz będą konsultacje, z kim :
   z Prometeusem ? z LOT-em, z GCK-iem, może z OSP ?

   21
   3
  • Stop manipulacji pisze:

   Górniak, nie pisz głupot! Ceny za śmieci wzrosły o 100 % w całej Polsce, a nie z powodu formy wyboru firmy. Nienawiść do wójta was zaslepia, bo wasz kandydat znów poległ w wyborach. Nawet blog mu nie pomógł.

   6
   23
  • Obywatel pisze:

   Stop manipulacji – Ty musisz być z Jego grona, albo Przewodniczącego, nieudolnie próbujesz go tłumaczyć i dalej mamić ludzi, że 100 %, że w całej Polsce, że nie miał wyjścia, jak przy PKS-ie.
   Obudź się, to już nie te Hutki, nie ta gmina, mamiona przez lata przez grupę cwaniaków, dobiorą się Wam do tego w co was niektórzy całują.
   A w sprawie umiejętności liczenia zwróć się do zaprzyjaźnionych dyrektorów szkół, niech wskażą ci nauczyciela który powtórzy ci podstawy matematyki z 2 klasy podstawówki.

   17
   3
 13. Obserwator pisze:

  Pan Górniak jak zawsze w punkt!

  31
  5
 14. Władza pisze:

  Najgorsza władza jaķą gmina konopiska widziała

  30
  3
  • Obserwator pisze:

   ha,ha,ha! „no i masz to coś chciał”….

   7
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Stop manipulacji, ładny nick tylko nie adekwatny do osoby. Ceny za odbiór śmieci może i wzrosły w całej Polsce, czy o 100% nie wiem, ale jestem przekonany że u nas z powodu sposobu wyboru firmy. To Ty nie pisz głupot o jakiejś nienawiści tylko uzasadnij dlaczego tak dużo wzrosły w naszej gminie. Bo moim zdaniem jeśli nie było przetargu, to nie było konkurencji i mam prawo przypuszczać że jest to wygórowana cena. Tak to się dzieje że jak się idzie w ostatniej chwili załatwiać usługę, do firmy która wie że zamawiający jest pod przysłowiową ścianą, to mamy to co mamy. Po drugie dałem przykłady że inni płacą mniej. Po trzecie ja startowałem z Komitetu SLD gdzie kandydatką na wójta była pani Ewa Książek, to dla przypomnienia żebyś na przyszłość mną sobie gęby nie wycierał i nie pisz wasz, bo ja piszę sam nie w grupie. To by było na tyle.

   24
   2
 15. Rybiarz pisze:

  To po co na nią głosowałeś? Ja jestem zadowolony z Wójta jak i całe Hutki i Rększowice. Wkońcu na niego głosowaliśmy!

  4
  29
  • Z naszej updłej gmin pisze:

   Na p. Książek głosowali tylko Ci Inteligentni, co myśleli o rozwoju gminy. A reszta ekipy zoooomo i banda oooowieczek poszła za baaaaranem. Więc beczcie dalej………… Be Be Be…. Za kilka miechów zacznie się strzyżenie. Koniec robienia obory. Mądry Polak po szkodzie, efekty widać. Panie Górniak szkoda że mieszkańcy nie docenili Pana pracy. Był Pan najlepszym radnym,który stał za mieszkańcami i nie bał się sprzeciwić głupocie i marnotrawstwu naszych już podwyższonych podatków. Brawo Górniak. Brawo Książek.

   11
   4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).