Zdemontowali dobry chodnik, by ułożyć nową kostkę brukową…

Kolejny w mojej ocenie absurd na terenie gminy Konopiska. W Rększowicach w kierunku na Nieradę przy DW904, budowlańcy zdemontowali chodnik z kostki brukowej. Zdemontowali go po to, by wybudować go od nowa (prawdopodobnie z nowej kostki).

Może ktoś odpowie mi na pytanie, jaki jest sens demontować dobry chodnik, by w to samo miejsce wybudować nowy? Mało w gminie Konopiska jest miejsc, gdzie taki chodnik byłby bardziej potrzebny?

Poniżej kilka zdjęć z tej inwestycji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. UG Konopiska

fot. UG Konopiska

fot. UG Konopiska

fot. UG Konopiska

 Kategorie:

12 odpowiedzi na “Zdemontowali dobry chodnik, by ułożyć nową kostkę brukową…”

 1. Loves pisze:

  Nie będzie z nowej kostki tylko z tej co była 👏 demotuja bo poszerzają jezdnie 👍

  18
  18
 2. Mieszkaniec pisze:

  Napewno tej kostki w Cisiu nie położą , redaktorku nie nastawiaj się :D polecam najpierw zagłębić się w temat a potem pisać teksty pokroju pudelka, pikio i innych….

  15
  20
 3. Gonzo pisze:

  Droga jest w gruntownej przebudowie. Zdziwiłbym się gdyby chodnik zostawiono na czas tej budowy.

  7
  13
 4. Sebastian Pyrkosz pisze:

  Gruntowny remont drogi. Bez rozegrania chodnika to jak sikac bez ściągania majtek. Gąsior lepiej zapytaj Górniak i Sochę o oczyszczalnie. Bo chodzą już niezłe wieści. Herby niedaleko.

  16
  26
  • Górniak Stanisław pisze:

   Sebastian Pyrkosz, wara od Górniaka, Czy Górniak podejmował jaką decyzję i coś podpisywał?
   Jeśli masz jakieś dokumenty to umieść je tu a nie insynuuj głupot bo ja nie mam nic do ukrycia.
   Kto jest władzą wykonawczą? Jak się tak interesujesz to zapraszam na zebranie 6.04 w poniedziałek o godz 18 w remizie w Hutkach, będziesz mógł zaprezentować swoje wiadomości.
   Zobaczymy czy jesteś takim bohaterem osobiście czy tylko w necie.

   34
   8
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Przepraszam, miało być 8.04 w poniedziałek.

  13
  0
 6. Sebastian Pyrkosz pisze:

  Będę ma moście między Rększowicami a Hutkami – na tej drodze co przypi….łeś się do pniaków – stąd też istnieje też określenie – Górniok pniok. Ja będę około 17:40 – mam 6 segregatorów z podpisami i nie dam rady na rowerze. Jak masz jeszcze tego zielonego busa z taboretami w środku to się zmieścimy bez problemu.

  5
  28
  • Górniak Stanisław pisze:

   Sebastian Pyrkosz, ty nazywasz to ” przypi….łeś się do pniaków” a obowiązkiem tego
   Górniok pniok było upominać się o właściwe wykonanie tej inwestycji, tym bardziej że były to pieniądze z tzw. powodziówek. Bez angażowania środków z budżetu gminy, ale Wójtowi tak się spieszyło z ogłoszeniem pierwszego sukcesu, że po odbiorze pracownikami interwencyjnymi obcinano te „pnioki” i udrażniali rowy żeby odprowadzić wodę.
   Co do chodnika, jak jesteś takim specjalistą od budowy dróg, to w czym przeszkadzał chodnik w przebudowie drogi jeśli był dobrze wykonany? Moim zdaniem, ten chodnik był wykonany niezgodnie z projektem, o czym informowałem Wójta w interpelacji z dnia 13.11.2015r, o czym świadczy notatka służbowa której kopię otrzymałem wraz z odpowiedzią na interpelację. Notatka dotyczyła zmiany konfiguracji skosów zjazdów na posesję. Odstąpiono od zapisów w projekcie chodnika, który był zgodny z” Warunkami techniczno budowlanymi w drogownictwie wydanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. O zgodę na odstąpienie od wymienionych warunków powinien wystąpić inwestor zgodnie z przedstawionymi procedurami na str Ministerstwa. Analizując notatkę i odpowiedź na interpelację wnioskuję że takiej zgody gmina nie uzyskała. Po wykonaniu przebudowy drogi pozostawienie tego chodnika mogło by stanowić problem z odbiorem takie jest moje zdanie.

   31
   1
  • Obywatel pisze:

   Sebastian Pyrkosz – piszesz do p. Górniaka, a inni mogą po Ciebie przyjść, pomóc Ci nieść te 6 segregatorów czy tylko jesteś tak odważny jak słynny Rybiarz czy inny Glonojad, do wpisu a później tylko hejt i plucie.
   Jak powinno wyglądać pobocze drogi to przejedź się swoim rowerem za Leśniaki w kierunku Dębowej Góry na Boronów, tam też ścięto drzewa przy drodze i pniaków nie ma, a wiesz dlaczego ?
   Bo to jest teren gminy Boronów, a więc inny Wójt, inna Rada Gminy i jej Przewodniczący oraz inni pracownicy w Urzędzie Gminy.

   20
   1
 7. Pomidorix pisze:

  Idę po popcorn

  4
  3
 8. janek pisze:

  Kiedy referendum? Mamy dosyć Wójta i Przewodnczącego!

  17
  3
 9. Gościu pisze:

  Gąsior się 3 razy spuścił przy pisaniu artykułu a popsuliście mu to kostka jednak zostaje 😁😁😁😁

  0
  5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).