Zamiast w budowę dróg gminnych, Żurek inwestuje w chodniki przy drogach wojewódzkich

Zarząd Województwa Śląskiego zaakceptował zadania zgłoszone w ramach programu zadań na drogach wojewódzkich współfinansowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – PROGRAM WID 2021+. Wsparciem zostało objętych łącznie 28. zadań z całego województwa, w tym na terenie gminy Konopiska.

Wójt Jerzy Żurek zadeklarował, że gmina Konopiska do 2024 roku dołoży 5 015 000 zł na budowę chodników i 55 000 zł na budowę peronu autobusowego w Wygodzie.

Gmina Konopiska zadeklarowała wsparcie dla budowy chodników oraz peronu autobusowego w Wygodzie przy drogach wojewódzkich w:
– dw 904 w Aleksandrii (374 m) – gmina dołoży 450 000 zł – całość inwestycji 900 000 zł,
– dw 907 w Wygodzie (peron autobusowy) – gmina dołoży 55 000 zł – całość inwestycji 100 000 zł,
– dw 908 w Rększowicach i Hutkach (1300 m i 1150 m) – gmina dołoży 3 765 000 zł – całość inwestycji 7 635 000 zł,
– dw 907 w Korzonku (500 m) – gmina dołoży 800 000 zł – całość inwestycji 1 600 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

8 odpowiedzi na “Zamiast w budowę dróg gminnych, Żurek inwestuje w chodniki przy drogach wojewódzkich”

 1. anonim pisze:

  Fajnie, ale mogliby w końcu pomyśleć o jakichś drogach rowerowych z afaltu a nie kostki gównianej-fazowanej.
  Gminy sąsiednie mają od groma takich ścieżek a u nas sportowa w Konopiskach ze zeskokami na skrzyżowaniach,
  w Rększowicach to choroby morskiej idzie załapać.No i wisienka na torcie ścieżek w gminie konopiska, począatek Wygody za autostradą w kierunku Konopisk, na szybko poszerzony, znak szlaku pieszo rowerowego postawiony a krzaki wystają na całą szerokość i oczywiście jazda jak na kutrze rybackim, góra-dół góra-dół.

  25
  2
 2. Włodek pisze:

  A wyjść trochę z gabinetu -pojeździć po gminie( pandemia już się chyba skończyła) i zobaczyć co się dzieje- róże więdną !

  27
  1
 3. Obywatel pisze:

  Małymi krokami zbliża się koniec kadencji, więc trzeba pokazać ile to się robi dla gminy, aby tylko ponownie wybrali.
  Ciekawe że tyle lat nic nie dało się zrobić w sprawie chodnika w Hutkach, a tu bęc i będzie, może.
  W sprawie przystanku w Wygodzie też nic nie dało się zrobić, a teraz będzie peron przystankowy.
  Ludzie znowu was mami obietnicami !!!

  14
  1
  • Z Hutek pisze:

   W 2024 roku to nasz wójt będzie miał ok 70 szczęśliwie może już nie będzie Wojtem i legalnie będzie pierdział w stołek i nic nie robił póki co teraz kasę bierze i powinien coś robić a nie zapowiedzi i długoletnie obietnice składać Teraz dla wójta czas rozliczeń potem to może do Spa na Mazury wyjedzie i tyle będzie go to wszystko obchodzić…

   1
   0
 4. Mieszkaniec pisze:

  Śmiać mi się chce, bo gmina już dawno zapomniała o mieszkańcach. Konopiska to peryferia Blachowni, można tylko bezkarnie przekraczać predkość na boczny uliczkach. Gdyby zamkneli tą gminę to nikt by tego nie zauważył.

  11
  1
 5. z konopisk pisze:

  Zgadzam się z mieszkańcem, że gmina konopiska to peryferie miasta Blachownia. Niszczenie naszej gminy trwa odkąd rządzi ten wójt. Dziwię się radnemu Szczerbakowi, Cichoniowi, Janikowi że nic dobrego nie zrobili dla nas. W konopiskach nic się nie robi , jedyne co będzie zauważalne to wyburzenie tzw. białego domu. Czy Wam oczy zaszły ślepotą, tak ma wyglądać rozwój konopisk?

  11
  1
 6. Mieszkaniec pisze:

  Gmina Konopiska wiejska gmina nie tylko z nazwy żal smutek rozczarowanie Wójt no ale przede wszystkim radni gdzie Wy jesteście poczytajcie kto i po co Was wybrał wójta za 2 latka nie będzie zostanie tylko syf po nim i wasz wstyd, że nic nie robiliście a można było Panowie ruszcie dupy i róbcie co do Was należy

  0
  1
 7. Z Konopisk pisze:

  A ja się Radnym nie dziwię dbają o swoje przywileje a w dupie mają mieszkańców zresztą co za poziom reprezentuje np. P Michał…czy Szczerbak bądźmy poważni

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).