Zakończyły się konsultacje społeczne Statutów Sołectw Gminy Konopiska

Po blisko dwóch miesiącach od zakończenia konsultacji społecznych dotyczących uchwalenia Statutów Sołectw Gminy Konopiska, gmina opublikowała ich wyniki.

W wyniku konsultacji, do gminy wpłynęły dwa wnioski:
1. Rada sołecka oraz sołtysi Aleksandrii Pierwszej i Aleksandrii Drugiej wnioskowali o zapis, w którym w/w sołectwa będą miały wspólną radę sołecką w liczbie od 6 do 9 członków.
2. Sołtys wsi Hutki Pani Anna Suchecka zaproponowała, aby w statucie sołectw znalazł się zapis o zawiadomieniu mieszkańców o zebraniu wiejskim min. 5 dni przed terminem zebrania zamiast 7 dni.

Gmina nie opublikowała, czy te wnioski według gminy są zasadne.