Wzrosną podatki od nieruchomości i środków transportu!

We wtorek 27 listopada odbędzie się II sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni będą głosować nad podniesieniem podatków od nieruchomości, środków transportowych oraz opłaty targowej. Podatki mają wzrosnąć o kilka procent.

Niestety, godzina sesji nie została opublikowana.

porządek obrad:
1.Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2.Przyjęcie protokołu z I sesji Rady Gminy.
3.Ustalenie porządku obrad.
4.Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
5.Podjęcie uchwały w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminnego Ośrodka Zdrowia w Konopiskach.
6.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości na okres dłuższy niż 3 lata.
7.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Konopiska z organizacjami pozarządowymi na rok 2019.
8.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2018-2026.
9.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2018 rok.
10.Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2019 rok.
11.Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek w podatku od środków transportowych na 2019 rok.
12.Podjęcie uchwały w sprawie opłaty targowej na 2019 rok.
13.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia Wójta Gminy Konopiska.
14.Sprawy różne i zapytania.
15.Zakończenie obrad.Kategorie:

35 odpowiedzi na “Wzrosną podatki od nieruchomości i środków transportu!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  No ciekawe ile pan wójt będzie zarabiał

  22
  2
 2. Obserwator pisze:

  no i ponownie muszę powtórzyć”i masz to coś chciał”! Już ich wybraliście to teraz Hurrra! podwyżka podatków! no,bo trzeba podnieść wynagrodzenie wójtowi! a za chwilę będą podwyżki diet dla radnych! Suweren wybrał i już nie trzeba się z nim liczyć!!
  Ha,ha!

  26
  3
 3. Mieszkanka pisze:

  No niech tylko spróbuje podnieść podatek od środków transportu to się będzie działo! Przypominam o transporcie dzieci do domu ze szkoły w Korzonku! Panie Żurek mam nadzieję, że pana dotychczasowa pensja zmniejszy się przynajmniej o połowę. Paredziesiąt tysięcy to i tak o duuużo za dużo za nic nierobienie kolejną z kolei kadencję!!! Ludzie obudźcie się w końcu! Przecież z tym trzeba coś zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  34
  4
  • Mieszkaniec pisze:

   Jedynie wywieść na taczce

   29
   2
  • Karo pisze:

   Transport dzieci ze szkoły w korzonku w trakcie dogadywania z przewoźnikiem ,wkrótce dzieci otrzymają deklaracje na taki powrót do podpisania przez rodziców.Takze ta sprawa zmierza w dobrym kierunku;) Pozdrawiam .

   5
   6
  • Ha ha pisze:

   Trzeba było robić jak był na to czas. Teraz powinien podnieść maksymalnie i śmiać się ( ale was zrobiłem w lolo), brawo wójt. Tak to jest jak się nie myśli przed postawieniem krzyżyka. Teraz płacz i płać, nie narzekać.

   25
   1
  • z Hutek pisze:

   Był czas z tym coś zrobić 21 października to jedni założyli klapki nie tam gdzie trzeba za liche obietnice a drudzy zostali w domu a teraz norma

   12
   0
  • Obserwator pisze:

   no i co Pani Mieszkanko? Podatki podniósł i… cisza! Gdzie te Wasze taczki?

   1
   0
 4. Obywatel pisze:

  Jak to niektórzy znani w gminie mówią : „Psy szczekają a karawana idzie dalej”.
  Wiecie o kim mowa, kto jest karawaną, a kto psami.
  5 lat, to dużo czasu, niektórzy wyborcy nie dożyją, ale może zdążą się nacieszyć darmową herbatką w KGW, darmowym kieliszkiem bimberku albo wódki, przekąszą sponsorowanym śledziem z HUR – POL-u.
  Nasza Mała Ojczyzna, eh.

  26
  2
  • z Hutek pisze:

   A może władza nie wytrzyma bimberku sądząc po niektórych twarzach mocno przekrwione i tego się trzymajmy wszystko ma swój kres

   13
   0
 5. Krzysztof Kruk pisze:

  Jako były radny byłem i jestem przeciw podnoszenia podatku od nieruchomości.

  11
  2
  • Ten komentarz zostanie usunięty pisze:

   Krzysiu, Twój czas się skończył…

   19
   2
  • Mieszkaniec pisze:

   Krzysiu cieszymy się że nie zostałeś radnym. Do teatru to się chodzi na sztukę a ten marny teatrzyk marionetek z tabą czy bez ciebie trwa. Najgorszy to jest wstyd i wmawianie ludziom ja ja i ja jakobyly… Twoje 4 lata minęły i przestań pisać na co się nie zgadzaleś jest to śmieszne i bez taktu.

   18
   2
  • Krzysztof Kruk pisze:

   I jestem dumny z tego że byłem Radnym Gminy Konopiska.

   3
   14
  • Krzysztof Kruk pisze:

   Za 5 lat startuje.

   4
   11
  • Mieszkaniec pisze:

   Co ma wspólnego dxuma a branie kasy za nic nie robienie i głosowanie jak każą, zwłaszcza za kolejnymi kredytami

   13
   0
  • Krzysztof Kruk pisze:

   A tak mało brakło 😋😋😋

   2
   6
 6. Xyz pisze:

  Najpierw mydlił oczy tym którzy go wybrali obiecywał gruszki na wierzbie obiecywał ze nie będzie podwyżek podatków nic nie warte są słowa tego dorobkiewicza ludzie przetrzyjcze oczy i zobaczcie co się dzieje! Podnosić podatek od transportu a dzieci w Korzonku po wąskim poboczu czy co najczęściej widzę wracają do domu ze szkoły a jest to droga bardzo uczęszczana przez samochody osobowe jak i te ciezarowe, czyżby pan wujt i grał z losem i czekał na jakiś tragiczny wypadek ? Przecież zarzekał się ze jemu chodzi o dobro wszystkich mieszkańców a nie tylko sąsiadów z Rekszowic i rodziny z Łajsca czy gdzie tam jeszcze. Zresztą co tu mówić pan wujt ma auto jemu nie potrzebne są autobusy czy chodniki. GTV tragiczny twór pana wujta niewoadomo komu służy i ile pan wujt przyjął za podpisanie tej umowy profitow. Jedna wielka TRAGEDIA.

  32
  2
 7. Jaaaa pisze:

  Z tego co wiem to transport dzieci jest załatwiany przez dyrektor szkoły i radną….Dogadują godzinę z przewoźnikiem .A chodnik to nie jest widzi mi się w tych czasach to obowiązek by był i to przy tak ruchliwej drodze jak ta !!!

  7
  6
 8. Mieszkaniec pisze:

  Jak podniesie to wszyscy lecą. Bierzemy taczki i betoniary

  15
  2
 9. Ten komentarz zostanie usunięty pisze:

  Czy stawek nie określa się co rok ?
  Gdzie tam jest napisane, że będzie podwyżka ?

  Podjęcie uchwały w sprawie …
  Uchwalić zawsze można takie same stawki jak w tym roku i zapewne tak będzie.

  Później redaktorzyna napisze, że radni się przestraszyli i nie podwyższyli stawek 👎

  12
  8
 10. Mieszkaniec 2 pisze:

  Tak do wiadomosci jak sobie nie podniosą diety to szeregowy radny w tej kadencji zarobi: 60 miesięcy x 550 PL = 33 000.00 PL.I co jest porządna fura jest TYLKO OPOWIEDZCIE ZA CO.

  12
  4
  • Obserwator pisze:

   Mieszkaniec 2, i tobie się wydaje, że zarobienie przez PIĘĆ!!!! LAT !!!!! trzydziestu tysięcy to taka wielka synekura? ! Owszem, że często za bezmyślne podnoszenie ręki, to prawda. Ale…. sami ich wybieraliśmy!!
   Ktoś tu nawołuje do taczek dla wójta i Edka (i słusznie!). Ale….dopiero co ich wybraliście!!! ! Gdzie byliście jak wasi krewniacy głosowali na nich?! A przecież to oprócz sprzedajnej jak zwykle Aleksandrii to właśnie głosami Hu(j)tek ,”Łajśca” i „Rynkszowic” wójt wygrał wybory i teraz ma wasze prawo robić co chce!! „No i masz to coś chciał”!!!!
   albo „miałeś chamie złoty róg….”ha,ha,

   14
   3
 11. JAN pisze:

  DLACZEGO WYPOWIEDZI DLA WAS NIEKORZYSTNE USUWACIE BARDZO NIE LADNIE

  6
  2
 12. z Hutek pisze:

  Jestem z Hutek są tacy co nie głosowali ale fakt Hujki wybrały to maja
  ale mniejszość jeszcze powalczy zobaczymy czy ludzie przejrza na oczy

  9
  3
 13. Mieszkaniec 2 pisze:

  Panie redaktorze o ile wzrosly podatki widzę że paru radnych było przeciw BRAWO!!!.

  6
  1
 14. Obserwator pisze:

  Jasne! podatków nie podnosimy! Pieniędzy z unii nie zdobywamy, bo po co? No to i kanalizacji nie robimy, bo trza dopłacić do przyłącza?! a i sal sportowych też nie budujemy, bo nie ma za co i nie ma za co ich utrzymywać. A!!!to i na drogi nie będzie!! Na nic nie będzie!! chyba żeby…manna z nieba?????
  może byśta się tak zastanowiły co za głupoty wypisujeta? To co, urzędniki se mają wydrukować pieniądze? O! i jeszcze dla nauczycielek nie będzie!! ani na szkoły! bo szkoły to też z tych dodrukowanych pieniędzy!! a o autobusach do Częstochowy to zapomnijcie!! Na piechotę do miasta!!! bo niby z czego? Nie płacimy podatków, nic nie robimy! ale leżycho!! Tylko po co nam ta gmina???może niech ją przyłączą do innej, gdzie ludzie myślą?!

  7
  6
  • Mieszkanka pisze:

   Niech sobie od koryta odejmą i pieniądze się znajdą!

   2
   1
  • Basia pisze:

   Mieszkanka,ale jak by tak twoja mamusia albo c9runia miała sobie „odjąć”? albo Ty sama?czemu se nie „odejmiesz”?

   1
   2
 15. Hahaha pisze:

  A może zamiast grzebać w kieszeniach ludzi to niech zabiorą ,,datki,,pijaczkom tym którzy to niby pokrzywdzeni przez los ,którym nie chce się pracowac tylko przesiadywać pod sklepami ,do pracy chorzy ale do picia zdrowi…podatków nie płacą,dary i kaskę dostaną i jeszcze na zimę węgiel i z czego to wszystko z naszych pieniędzy a oni bimbają cały dzień kiedy człowiek cały dzień pracuje ….to jest dopiero polityka !!!!
  A imprezki gminne z kaweczką i wódeczką to co za darmo są może z tego zrezygnujmy to na drogę się uzbiera albo kanalizacje … !!!!

  9
  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).