Wybory Prezydenta RP w gminie Konopiska: Duda znacznie przed Trzaskowskim!

Wczoraj odbyło się głosowanie w wyborach na Prezydenta RP. Komisje Wyborcze w Konopiskach bardzo szybko podliczyły wszystkie głosy. Oddanych zostało 5406 ważnych kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 62,74 proc.

W całej gminie, Andrzej Duda był uzyskał znacznie lepsze poparcie od Rafała Trzaskowskiego. Na Dudę głosowało 43,27 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego 28,41 proc. Trzeci był Szymon Hołownia z poparciem 16,67 proc.

W powiecie najlepszy okazał się Andrzej Duda 50,13 proc., przed Rafałem Trzaskowskim – 23,99 proc. i Szymonem Hołownią 14,02 proc.

W powiecie Duda uzyskał najwyższe poparcie w gminie Lelów (65,93 proc.), najniższe w gminie Blachownia (38,94 proc.).

Z kolei Trzaskowski najwyższe miał w gminie Blachownia (33,57 proc.), a najniższe w gminie Lelów (13,54 proc.).

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. O fotel Prezydenta RP powalczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Wyniki gminne znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

6 odpowiedzi na “Wybory Prezydenta RP w gminie Konopiska: Duda znacznie przed Trzaskowskim!”

 1. Spiskowiec pisze:

  Jednak ludzie mają rozum w Konopiskach i nie wybrali tego kłamcy, który sam nie wie za czym głosował jak chodził na smyczy Tuska! W 2 turze trzeba go wysłać do Warszawki, żeby zajął się oddawaniem kamienic przestępcom, bo to PO wychodzi najlepiej.

  10
  21
 2. KTOŚ pisze:

  Brawo gmina Konopiska.

  9
  20
  • Konopiszczanin pisze:

   Buraki zaglosowaly, idziemy w strone polski dla burakow, zapomnijmy o EU, to juz koniec.

   14
   8
  • Spiskowiec pisze:

   Nie, to koniec sprzedawania Polski Niemcom, Francuzom za złotówkę. Dla PO najważniejsze było oddać wszystko, a dla ludzi nigdy nie było kasy. Pogódź się z tym, to demokracja, taka prawdziwa. Widzę że każdy kto popiera PO uważa że demokracja i wolność jest wtedy gdy wygrywa ich kandydat i robi to co im się podoba. To jest totalitaryzm, który po delegalizacji PO nie wróci :)

   4
   9
 3. Ueue pisze:

  Ale wstyd. Nie ma jednak dla nas nadziei, skoro ludzie bez przymusu wybierają długopis.

  10
  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).