Wójt wystraszył się mieszkańców!

Wczoraj w Hutkach, na zlecenie TVP3, był realizowany program na ogólnopolską antenę pt. „Głos regionów„. W trakcie programu mieszkańcy wypowiadali się na temat związany z budową oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach. Nawet wczoraj robotnicy pracowali na budowie tejże oczyszczalni. Prowadzący program poinformował, że Wójt Jerzy Żurek ze strachu przed mieszkańcami nie przyszedł na spotkanie.

Według mieszkańców, Wójt może zatrzymać tę inwestycję, ale nie chce. Jednym z powodów może być fakt, że kilka tygodni temu Wójt poinformował mieszkańców, że za tą inwestycją stoją „niejasne” osoby…czym wystraszył mieszkańców.

Mieszkańcy jednak nie boją się i walczą o swoje.

Zastanawiam się, czy coś może uchronić Wójta i radnych przed referendum? Chyba już nic.

Materiał z Hutek możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

47 odpowiedzi na “Wójt wystraszył się mieszkańców!”

 1. MieszkaniecHutek pisze:

  Ja jako mieszkaniec Hutek jedynie chce powiedzieć, że jestem w szoku, że możemy się tak zjednoczyć! I wielki ukłon w stronę osób które reprezentują nas!!!!!!! DZIĘKUJEMY

  35
  2
 2. Fred Flinston pisze:

  Jak Huras jest słupem a Żurek wie kto za tym stoi to tym bardziej prokurator!!!! Teraz to ma bycz oczyszczalnia ścieków rybnych a za rok zaczną zwozić odpady chemiczne.

  29
  2
 3. Mieszkaniec pisze:

  Nie ma co się dziwić wójtowi. Ileż to można to samo wałkować, wzieli by się za osoby które wiedziały o tym, bo jak narazie to kozłem ofiarnym jest wójt, a ci co wiedzieli o tym teraz głupa palą.

  17
  14
  • Górniak Stanisław pisze:

   Kozłem ofiarnym to są mieszkańcy, Z Zachowania Wójta można wnioskować że o wszystkim wiedział, bo dlaczego nie chciał sfinansować kontr raportu. Wójt nie chce współpracować z komitetem protestacyjnym. Mydleniem oczu jest tłumaczenie że nic nie wiedział. Każdy kto obejmuje stanowisko dla własnego bezpieczeństwa sporządza protokół zdawczo odbiorczy. Wójt zamówił audyt, dlaczego tylko finansowy? Dlaczego tak długo zwlekano z budową
   skoro pozwolenie na budowę było wydane 4 lata temu, dlaczego zaraz w następnym dniu po wyborach inwestycja ruszyła z kopyta, czyżby z obawy o wynik wyborów? Tych dlaczego jest sporo.

   26
   8
  • Neutralny pisze:

   No jeśli wójt wiedział to i wszyscy poprzedni radni też, zresztą Pani Lubańska już to pokazała, i teraz widać że ten kto się najbardziej przeciw to wiedział o tym… dlaczego po ujawnieniu plakatu nie bylo jej w pierwszym rzędzie?
   Ja nie bronię ani Wójta ani tej inwestycji ale to nie jest takie proste jak się większości wydaje ze się zatrzyma i już, machina ruszyła i teraz ciężko ją zatrzymać, jest winny poprzedni wójt, radni i wszyscy którzy mieli z tym styczność, obecny wójt też możliwe że to zataił ale dowodów nie ma, także próżno kogoś obwiniać jak sie nie ma tego czarno na białym…

   10
   11
  • Strażak pisze:

   czyli metodą „na Żurka”? zwalić na innych?

   34
   1
  • z Hutek pisze:

   Biedny kozioł

   0
   1
 4. z Hutek pisze:

  Po co ktoś startuje na wojta skoro potem się boi urzad to nie przedszkole Panie wojcie….referendum no chyba ze złożyć urzad i wstydu oszczędzić

  35
  4
  • Sąsiadka pisze:

   „złożyć urząd”?! chyba po trupie! Nie po to sie rwał do wadzy!! To wina innych! Sochy pewnie! Nawet to ,że mnie d…a boli to tez wina Sochy! (z przeproszeniem Pana Sochy).

   21
   4
  • Huciak pisze:

   Wójcie, kiedy odchodzisz z urzędu razem z przewodniczącym. Nie warto było nie informować nas o budowie oczyszczalni – Koniec!

   11
   2
 5. Mieszkaniec pisze:

  Tylko kogo widzicie na stanowisku Wójta? Kto by teraz te wszystkie problemy wyprostował? Musiała by to być młoda osoba nie uwikłana w całą tą sitwę…

  24
  3
 6. z Hutek pisze:

  Nie ma co przedłużać agonii nie może to nie może znajdzie się napewno ktoś kto będzie mógł w odpowiednim wieku

  17
  1
 7. Mieszkaniec pisze:

  Stare przysłowie mówi „z wielką dupą wejdziesz wszędzie, a z wielką gębą nie”. Kazdy kto chce władzy – chodzi i krzyczy: mój poprzednik jest zły. Mamy przydlad w byłej, obecnej, i nadchodzącej władzy. Pysk i oczernianie. Nie chcę powtórki z rozrywki. Chcę wójta, który będzie menedżerem z czystymi rękami, który nie będzie marionetką i popychadłem, a nie skakajacy z kolesiowych układów. To ma być osoba myśląca, pracująca, obyta, prosta, wykształcona, której sodowa nie odbija, a nie szukająca medialnej reklamy przed wyborami.

  8
  5
  • z Hutek pisze:

   Wskaż taka będę głosować! Ludzie ostatnie wybory pokazały jaki mieszkańcy mieli wybór nieudolny prawie emeryt, kłamca lustracyjny, wariatka, karierowiczka i młode wilki którym z Żurkiem nie wyszło tacy ludzie startują w wyborach wielcy menadżerowie z bożej laski

   1
   1
 8. Joanna Tekiela pisze:

  Dajcie jeszcze trochę minusów historia dowodzi, że Ci którzy na tej stronie mają najgorsze noty później sprawują najwyzsze urzędy w tej gminie. Pozdrawiam wszystkich😊

  11
  5
  • fikiniki pisze:

   Czy w przypadku odwołania wójta i przewodniczącego będzie Pani startować w wyborach do rady gminy ?

   5
   5
  • Obywatel pisze:

   fikiniki – Przewodniczący już jest w takiej depresji że wysługuje się takimi jak Ty ?
   Ostatni było widać kto pozostał w Jego kompanii, drobne pijaczki, które za „małpkę” zrobią co chce, ale i wśród nich też są ludzie myślący i mający honor, w przeciwieństwie do niego samego.
   Aśka, startuj niech im grdyka z wściekłości lata, może ich udusi !!!
   Tak trzymać !!!!!!

   12
   2
  • Bella pisze:

   Asia, tak trzymaj!Zawsze znajda się tacy, którzy będą zazdrościli przebojowym jednostkom, pamiętaj ze nie wyrażają oni opinii ogółu. Asia Hutki Cię potrzebują!!!

   11
   4
 9. babel pisze:

  Neutralny, skoro można cofnąć kanciarskie prywatyzacje kamienic z wpisami do ksiąg wieczystych to uważasz że jakiś prowincjonalny biznesmen jest nie do ruszenia zwłaszcza jeżeli się udowodni nieprawidłowości związane z decyzją wydania zezwolenia, większe inwestycje były zawieszane, zobacz ile się wydarzyło w ostatnim czasie dzięki mieszkańcom Hutek i determinacji z jaką walczą o swoje, po dochodzeniu prokuratury może się okazać że o odszkodowanie to się będzie mógł starać ale u tego który mu podpisał decyzję a to co ma jak będzie prowadził w takim stylu jak do tej pory to może się zdarzyć że całkiem się zwinie z Hutek bo odpowiedni organ zamknie mu działalność, dla niego tolerancja mieszkańców się skończyła. Od dowodów to jest prokuratura i szukania winnych a dla Hutek najważniejsze jest teraz zatrzymanie inwestycji i to jest priorytet, winni nie uciekną…..

  22
  0
 10. ewa pisze:

  Hutki nie beda decydowaly za wszystkie wsie nam ten wojt odpowiada dosc juz tych obelg i nie mowcie ze nikt z Hutek nie wiedzial przez tyle lat o budowie jesli budujesz dom to starostwo powiadamia sasiadow za nim wydzadza zgode i wszyscy siedzieli cicho a teraz slychac tylko referendum nikt wam tego nie zalatwi chocby bylo dziesieciu wojtow musi byc zgodne z prawem Panie Gorniak byl Pan radnym i dobrze Pan o wszystkim wiedzial razem z Pana kolezanka ja na Pana miejscu to bym sie wstydzila ze radny nie wie co w gminie sie dzieje wspolczuje wam mieszkancy ale nie decydujcie za nas

  6
  18
  • rad pisze:

   Przewodniczący niech już pakuje się. Jego czas już minął i koniec !

   9
   5
  • Obywatel pisze:

   Ewa – Piszesz o budowie domu, a przecież ta oczyszczalnia to co innego, piszesz niby w imieniu innych, jak to Wam dobrze z tym wójtem, a wiesz że w wielu wsiach już Go nie chcą (wybory to pokazały), znowu prymitywnie atakujesz p.Górniaka bo brakuje ci argumentów, to staje się żałosne.
   Ewa – Ty piszesz a jakbym słyszał Przewodniczącego, Edwardzie B, ta obrona wskazuje na desperacki atak, bo wiesz że Twój czas się kończy, że ludzie których tyle lat mamiłeś, oszukiwałeś, miałeś ich za nic, za ciemny lud, za głupich, wreszcie się obudzili.
   Mają Ciebie i Twoich popleczników dość, chcą żyć inaczej, bez obłudy, bez tajemnych interesików, ile można wypić darmowej wód, to też się nudzi, ludzi chcą czegoś innego, chcą radości, zabaw w remizie którą zawłaszczyłeś.
   Cwaniakujesz robiąc tak wiele rękoma innych ludzi, niby sam jesteś czysty, ale wszyscy wiedza za jakimi sprawkami stoisz. Dość !!!

   15
   4
  • Bella pisze:

   Ewa, poczytaj na ten temat, zagłęb się w sprawę, zanim zaczniesz się wypowiadać. To ze w ogóle porównujesz procedury budowy domu do procedur budowy oczyszczalni, to już świadczy o Twojej wielkiej ignorancji i niewiedzy. A to czy te czy poprzednie władze działają zgodnie z prawem, to nie Tobie sądzić. Odpowiednie organy się tym zajmą. I łyso Ci wtedy będzie.

   10
   3
 11. nowy pisze:

  Wójt i rada do wymiany !

  22
  6
 12. Hahaa pisze:

  Widzę że Hutki chcą trząść całą gminą ,a jak w innych miejscowościach były różne problemy to jakoś hutki w obronie nie stanęły ,szkoły wystawione do likwidacji w ostateczności do stworzenia stowarzyszeń kiedy to protesty były w gminie,nawet były dyrektor szkoły w hutkach wtedy jako radny był jak najbardziej za!!!brak chodników w miejscowościach o dużym natężeniu ruchu stanowiącym niebezpieczeństwo dla mieszkańców…itp tych przykładów pewnie jest więcej…Każda wieś ma swoje problemy,zresztą jak były wybory to chcieliście się spalić za Żurkiem bo od Was ,bo Wasz człowiek ,bo z nim będziecie mieć dobrze….byli inni kandydaci młodsi,pełni energii i pomysłów to postawiliście na swojego…przyszłego emeryta któremu nic już się nie chce…także nie miejcie do nikogo pretensji to był Wasz wybór…

  12
  11
  • Bolo pisze:

   A za kim niby mieliśmy być? Za Sochą?Za tą ekipą, która nas wwaliła w to szambo???Nie zapominajmy, kto podpisał pozwolenie.

   13
   6
  • Bella pisze:

   My Hucianie nie chcemy „trząść cała gminą”. My tylko chcemy żyć spokojnie, bez smrodu i bez zanieczyszczeń. Całe lata siedzieliśmy cicho, choć byliśmy traktowani po macoszemu przez władze gminy i dostawaliśmy tylko ochłapy w porównaniu z tym, co było robione w innych wsiach. A skoro siedzieliśmy cicho, to takie indywidua jak inwestor i jego poplecznicy z władz upatrzyły sobie Hutki jako łatwy kąsek do przepchnięcia takiej śmierdzącej inwestycji. Trzeba było trzymać chciwe łapy z daleka od Hutek, to nie byłoby tej całej sytuacji.

   16
   4
  • Górniak Stanisław pisze:

   Hahaa, co w tym złego że Hutki chcą zmobilizować mieszkańców całej Gminy. Przecież ten problem dotyczy całej gminy, może nie w równym stopniu ale jednak. Masz rację że każda z miejscowości miała, ma, lub będzie mieć problemy. Nauczmy się wzajemnie wspierać, nie stójmy z boku i nie czekajmy aż ktoś za nas to załatwi. Co do kandydatów to masz rację, myślę że byli młodsi i lepsi. Nie dziwię się mieszkańcom Hutek, ale dziwię się mieszkańcom Rększowic że dali się tak zmanipulować. Pamiętam jak w 2014r organizowałem blokadę Drogi Wojewódzkiej w sprawie przyspieszenia przebudowy dróg Dw 908 i Dw 904 przyszedł również p. Jerzy Żurek
   popodpierał ogrodzenie szkolne i poszedł do strażnicy, jakby to Jego nie dotyczyło, a będąc Wójtem chwali się że załatwił przebudowę drogi DW 908. Panie Wójcie kiedy ta droga będzie przebudowywana? Brawo Komitet Społeczny!!!

   11
   1
  • Neutralny pisze:

   Panie Górniak. Z tego co pamiętam to Pan się przyczynił do tego że nie ma nowej drogi. Komu nie pasował chodnik zamiast rowów które i tak są w połowie zasypane? Ludzie pamiętają…

   3
   7
  • Obywatel pisze:

   Nie ma nic gorszego niż sąsiedzka zazdrość… a pomyśleć że zanim p. Żurek był wójtem popijali sobie razem wódke. Jak prawdziwi sąsiedzi…

   4
   6
  • z Hutek pisze:

   Inne miejscowości miały mają i będą miały problemy Hutki walczą o siebie Wy zróbcie to samo

   11
   0
 13. Hahaa pisze:

  Jeśli się nie mylę to kandydatów było 6-ciu na wójta i było między kim wybierać ale trudno jest jak jest…tylko mam wrażenie ze wszyscy dookoła są obwiniani o tą sytuacje a tak naprawde winnych można policzyć na palcach…był ktoś komu inwestor pasował i walił kasę jednak jestem zdania ze tereny przemysłowe są od takich inwestycji które mamy na terenie gminy ….ochłapy mówisz …ojjj są miejscowości które nawet ochłapów nie dostały,sam w takiej mieszkam i czasem zastanawiam się czy wójt wie o ich istnieniu…i może wie przed wyborami żeby dostarczyć ulotki…

  8
  2
  • Bella pisze:

   Hahaa, myśle ze bardziej powinieneś się wgłębić w problem, jeśli chcesz się wypowiadać. Hucianie wiedzą, ze decyzje podpisał wójt Socha i jego zastępczyni Jarosz. Żeby było jasne-nie obwiniamy obecnego wójta o to, ze takie pozwolenie na oczyszczalnie zostało wydane, ale o to że 1. będąc gospodarzem udaje ze przez lata nie wiedział o milionowej inwestycji na swoim terenie, 2. nie podajmowal mimo, apeli mieszkańców żadnych kroków, aby nam pomóc (teraz co najwyżej powiela pisma mieszkańców), 3. zniechęca mieszkańców do podejmowania dozwolonej prawem obrony (chociażby poprzez zastraszanie, ze nie wiemy, kto za tym stoi) i te obronę utrudnia (chociażby przez wprowadzanie w błąd opinii publicznej, ze „wszystkie decyzje są w porządku i są prawomocne” -jak widać nie wszystkie skoro SKO już się wypowiedziało co do jednej).

   13
   3
  • Górniak Stanisław pisze:

   Neutralny, jakim sposobem przeszkodziłem w budowie tej drogi, czyżbym miał taką władzę? Przy każdej okazji jak coś poszło nie tak to wójt na sesjach mówił że przez Górniaka nic nie może załatwić w Województwie. Pan Panie Wójcie był zastępcą Wójta Sochy i nie załatwił Pan włączenia tej drogi do Zadań Kluczowych Mandatu Negocjacyjnego Woj. Śl. Dopiero z poparciem Posła M. Balta oraz Radnego Sejmiku Woj. ŚL.p. S. Dzwonnika i po osobistym dostarczeniu pisma które swego czasu umieściłem na tablicach ogłoszeń w Rększowicach, oraz rozmowie z Marszałkiem Stanisławem Dąbrową, udało się umieścić zadanie > przebudowa drogi DW 908 na odcinku Tarnowskie Góry-Częstochowa w Zadaniach Kluczowych Mandatu Negocjacyjnego WŚL . Nie będę się dalej rozpisywał bo to nie ten temat. Obywatelu , czego mam zazdrościć sąsiadowi, problemów, tego że nie potrafi współżyć z ludźmi, że nazywa ich zadymiarzami ,szujami, i innymi epitetami o których tu już pisano. > Piszesz a pomyśleć że zanim p. Żurek był wójtem popijali sobie razem wódke. Jak prawdziwi sąsiedzi. < Widzisz jak pieniądze i władza zmieniają ludzi.

   14
   1
 14. BABEL pisze:

  Hahaa, próbuję się wbić w Twoją logikę i argumentację ale jesteś dla mnie za ,,wysoka,, liga; ponieważ Hutki zawiodły się na popieranym przez nich w wyborach wójcie to teraz mają pogodzić się z losem i zaakceptować oczyszczalnię po środku wsi,cieszyć się z tego że ich oszukiwano i że władza która ma dbać o nich ,,nic nie może,,.Nie wiem jaki towar wciągasz ale daje nieżle,odlot po zbóju…mieszkańcy chodżmy w czynie społecznym pomóc budować oczyszczalnię i podziękujmy jeszcze

  14
  1
  • Esme pisze:

   Brońmy się, póki możemy, a jeśli innym jest źle, jeśli też mają nierozwiązane problemy i nie dostają nawet przysłowiowych ochłapów z „pańskiego stołu” to bierzcie z nas przykład!!!Nie słyszałam aby inne wsie kiedykolwiek protestowały lub innymi działaniami starały się wywrzeć wpływ na decyzje Wójta i Rady Gminy.Poza tym zwracam uwagę ,że jeśli ta oczyszczalnia ruszy to wszyscy to odczujemy.Przypomnijcie sobie lub popytajcie, jaki smród był z zakładu celulozy z Kalet. Wiatru nie zatrzymacie w granicach Hutek, ani też wody w zanieczyszczonej rzece…

   21
   1
 15. Klaudia pisze:

  Wie ktoś może kiedy będzie w telewizji o tym? I na jakim programie?

  2
  0
 16. Konopiska pisze:

  Wtedy jak były spotkania dotyczące transportu też się nie pojawił wójt

  12
  0
 17. Obserwator pisze:

  Urzędzie Gminy W konopiskach, jeśli musicie wybudować tą oczyszczalnie to czemu nie podejmiecie kroków jakie zostały podjęte w gm. Łuków. Zaproponujcie inne miejsce mniej inwazyjne i przede wszystkim dalej od domów mieszkalnych…Panie wójcie – nawiążcie dialog z inwestorem.

  W gm. Łuków oczyszczalnia miała być 250m od najbliższych budynków! a w Hutkach jest 80m. Władzo – rozmawiaj z ludźmi!

  Poczytajcie tak tez można rozwiazywać spory – DIALOGIEM!!!!

  http://www.lukow24.pl/wiadomosci/oczyszczalnia-za-blisko-domow,p2248131
  https://24wspolnota.pl/pl/lukow/wydarzenia/31452/Oczyszczalnia-za-blisko-dom%C3%B3w.htm

  9
  0
 18. z Hutek pisze:

  Wojt i dialog wątpię że wie co to dialog no chyba ze koledzy zpowiatu mu napiszą skladanie i na pamięć wykuje ciężko będzie szybciej chyba konia nauczyć tanczyc

  11
  0
 19. Obserwator pisze:

  „wójt się wystraszył”? to niemożliwe. Ten człowiek uważa, że nie ma się czego bać. Wszystko złe zrobili inni, a on….biedny przez tyle lat o niczym nie wiedział i nie wie, nic nie może to i nic nie robił. Kontrole nic złego nie wykazywały, zażyczył sobie podobno jakiś specjalny audyt na początku, który też nic złego nie wykazała, ale on i tak ciągle kłamie, że to wszystko wina poprzednika! Jak podłym człowiekiem trzeba być żeby tak kłamać.

  7
  0
  • z Hutek pisze:

   A tutaj conajmniej 3 podpisy różnych urzędników z gminy nie powiedzieli Wójtowi? Nadal pracują nieładnie tajemnice mieć przed pracodawca

   7
   0
 20. Po prawie pisze:

  P. Asia to bardzo silna osoba, myślę że mieszkańcy Hutek powinni ja wesprzeć. Znam ja trochę zawsze walczy w słusznej sprawie i łatwo nie odpuszcza. To że nie wygrała kandydujac powinni mieszkańcy żałować bo właśnie teraz było by jej 5 minut, dla Hutek. P. Asiu nie odpuszczaj wiem że dasz radę, moc jest w Tobie.

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).