Wójt przeciw Mieszkańcom

Decyzja została podjęta. Wójt Jerzy Żurek odmówił uchylenia decyzji w sprawie zgody na realizację budowy mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków na terenie Hutek.

Uzasadnienie do odmowy liczy 18. stron. Mieszkańcom gminy pozostaje walka o swoje prawa w wyższej instancji – Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie.

Decyzja Wójta nie jest ostateczna.

Pozostaje mi napisać tylko jedno. Czas na referendum.

fot. Grupa Nie dla przemysłowej oczyszczalni ścieków w Hutkach

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Wójt przeciw Mieszkańcom”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Referendum!!!!

  41
  3
 2. ALA pisze:

  HAŃBA WÓJTOWI!!!!!! Mógł zgodzić się na uchylenie decyzji , pewnie inwestor oddałby sprawę do sadu i to sąd po rozpatrzeniu sprawy ostatecznie rozstrzygnąłby , czy decyzje Pana Sochy były prawidłowe ,czy nie .A teraz to mieszkańcy będą sądzić urząd gminy.Nie wstyd Panu przed całą Polską???? I proszę nie zasłaniać się kosztami sądowymi , bo z tego co widać po ostatnich przegranych sprawach, gmina ma na to fundusze. Mieszkańcy gminy , Referendum!!! Wszyscy już wiemy na kogo NIE głosować.Liczymy się tylko wtedy , kiedy płacimy podatki, płacimy ogromne stawki za śmieci i organizujemy pokazówki dla gminy na dożynkach i festynach.Wtedy to jesteśmy dobrzy.Każda miejscowość może się znaleźć w podobnej sytuacji w jakiej są Hutki.I tak samo nasze władze wypną się na nich , jak zrobiły to teraz, pokazując dokładnie , gdzie nas mają!!!

  38
  5
  • Sąsiadka pisze:

   ALA, liczycie się tylko przy wyborach! Ten wójt przynajmniej, ma całą resztę w d…e! Tamten chociaż inwestował, zdobywał pieniądze i robił! Czy z oczyszczalnią miał rację czy nie, zdecyduje sąd. Ten leń umie tylko szkalować i załatwiać swoje interesiki. Ale takiego żeście chcieli to macie.

   18
   5
  • Prawda pisze:

   To że Pan Socha nie miał racji nie rozstrzygnie sąd. To zrobili już mieszkańcy. Wsadził nas na minę bo nie wiadomo czy ta oczyszczalnia nie zatruje nas wszystkich. W dupie mam co zrobił jeśli moje dzieci i rodzina są zagrożone przez jego dyletanctwo. Pan Żurek też powinien inaczej zareagować. NIE CHCEMY TEGO SYFU

   14
   5
 3. BABEL pisze:

  WSTYD I HAŃBA WÓJCIE !!! teraz przynajmniej wiadomo do czego potrzebni ci są mieszkańcy – do wyborów a czyją stronę trzymasz to teraz widać wyrażnie ,służyć mieszkańcom i dbać o ich dobro to kredo przysięgi wójta te słowa nic dla ciebie nie znaczą,dlaczego nie ma 18 stron na poparcie mieszkańców tylko wszystkie siły skierowałeś na obronę inwestora,dla kogo ty jesteś wójtem ? WSTYD !!!

  38
  4
  • Obserwator pisze:

   Właśnie w tvn zakończył się program Uwaga> I o dziwo wójt gminy Baranów zamierza wystąpić do Sądu, bo wiatrakowce są uciążliwe dla mieszkańców!!!! Widzita ludzie? Można? Można! Tylko trzeba chcieć! To jest wójt co dba o swoich mieszkańców, a nie to co wójt konopisk!

   10
   2
 4. Z Hutek pisze:

  Gmina potrzebuje wójta a nie figuranta działającego na szkodę mieszkańców Referendum Panie wojcie ale Pan zrobił dziada z tego urzedu

  54
  3
 5. Maria pisze:

  Do wszystkich mieszkańców Gminy Konopiska.Niniejszym pragnę Was przeprosić, że w wyborach głosowałam na obecnego wójta i między innymi także mój głos przyczynił się to tej sytuacji, w której są Hutki! Na usprawiedliwienie powiem tylko tyle ,że drugi kandydat na to stanowisko jest tak samo umoczony w sprawę jak obecny i gdyby on został wójtem,pewnie nie byłoby lepiej :(

  20
  11
  • BABEL pisze:

   Mario ,nie ty jedna uwierzyłaś że ten wybór będzie rozsądniejszy i też się zawiodłaś na tym ,,wójcie,,

   20
   3
 6. Meg pisze:

  Hańba!!!Państwo w państwie!!Bezprawie!!!Hańba wójtowi!!Mieszkańcy Hutek nie poddawajcie się!!

  28
  3
 7. Pikuś Pan pisze:

  Jak bardzo trzeba sie bac żeby tak bronić inwestora i dlaczego??To nie jest problem tylko Hutek. Dziś Hutki a jutro inne wsie. Bo tak działają te władze nie licząc sie z ludźmi. Na szczescie wójt to nie jest ostateczna instancja. I nie został wybrany na zawsze. Szkoda tylko ze chociaż on odejdzie to smród zostanie. I dosłownie i w przenośni.

  32
  2
 8. punisher pisze:

  Decyzja Wójta wydana zgodnie z przewidywaniami. Głowy do góry to dopiero początek. No cóż prawdopodobnie został zawarty jakiś cyrograf i teraz trzeba się bezwzględnie wywiązać bo Diabeł nie żartuje. Apel do mieszkańców Gminy, bo to dotyczy wszystkich. Teraz nie śmierdzi i nie truje , więc spora część społeczeństwa uważa , że problem ich nie dotyczy. To błąd. Wspomóżcie proszę zbiórkę pieniędzy na kancelarię prawną, teraz nie ma już odwrotu. Na Urząd Gminy oraz Radę Gminy nie mamy co liczyć, jeśli ktoś miał złudzenia to ostatecznie się ich pozbył. Możemy im podziękować procedurą demokratyczną. Pozdrawiam.

  16
  1
 9. Obserwator pisze:

  „Prawda” krzyczy tylko swoją prawdę stawiając się ponad Sądem, w myśl przysłowia „bardziej papieski niż sam papież”? Nie wiemy jak to było, sąd rozstrzygnie.
  Ja boję się tylko, że krzyki na tym forum (jedynym możliwym) pozostaną tylko krzykami. Sierpień za pasem, można przeprowadzać referendum. Kto zorganizuje? Macie rozeznanie ilu mieszkańców ruszy d…. i pójdzie do referendum? I jak zagłosuje? Czau coraz mniej….

  12
  0
  • Obserwator pisze:

   przepraszam za literówkę, miało być „czasu”

   3
   0
  • Prawda pisze:

   Nie stawiam się nad sądem, bo sąd rozstrzygnie czy Socha zrobił to zgodnie z prawem. Jednak nawet jeśli to było zgodnie z prawem to w mojej opinii władował mieszkańców w jedno wielkie gówno. Za to jest skreślony razem ze swoim wiernym radnym Kołodziejczyk iem, który w radzie od lat zasiada i jakoś siedzi jak mysz pod miotla.

   8
   4
 10. Otwarty na zmiany pisze:

  Szanowni Mieszkańcy Gminy Konopiska, czar goryczy został przelany. Jeśli własny Włodarz jest przeciwko swoim Wyborcom nie zasługuje na miano Włodarza. Kwestia referendum została przesądzona. A jeśli chcecie zrobić to szybciej to proponuje taczki i na najbliższej sesji wywieźć tych ludzi z Urzędu i w ten sposób im podziękować. Proszę Was też nad mądrą kandydaturą na nowego Wójta – Osoby która ma otwartość umysłu i potrafi rządzić ponad podziałami ! Musi to być Osoba, która zna się na Samorządzie ma lotny umysł i potrafi rozmawiać dosłownie z każdym. Drodzy Mieszkańcy obecna Władza nie panuje w Gminie nad niczym, powołując na stanowiska kierownicze Osoby, które są niekompetentne i nie znają przepisów ! Proszę Was o szybką reakcję i pozbycie się tych pseudo Ludzi, którzy niszczą jawnie wizerunek Gminy ! Nowy Wójt musi zacząć rządy od Audytu a potem od kontroli najlepiej NIK-u. Życzę Wam sukcesów i zwycięstwa w tej walce !

  23
  2
 11. Z Hutek pisze:

  Przed Hutkami i cała gmina trudny czas ale wiemy że musimy obronić się przed tym smierdzacym interesem Ludzie czeka nas referendum i ciężka walka o zatrzymanie nie tylko oczyszczalni a jeszcze conajmniej dwóch kolesioskich biznesów jaki będzie wynik tej walki zależy głównie od nas samych i niezawiskych sądów. Potrzebujemy nowego mądrego samorządowa który wyciągnie nas z tego Gminnego szamba.

  19
  0
  • Otwarty na zmiany pisze:

   Drodzy Mieszkańcy,

   mam apel do Was stwórzcie Komitet, który zajmie się sprawą Referendum i wyłonieniem odpowiedniego Kandydata. Czasu jest mało !

   19
   1
 12. PA pisze:

  Dwa fakty:
  1. Wyborcy mają pretensje do siebie.
  2. Referendum nie będzie miało wymaganej frekwencji.

  Ad 2
  Namawianie ludzi do referendum jest albo wstawką-ustawką obecnej władzy, albo wyrazem poparcia dla niej i doskonałym sposobem na przeciągnięcie/wygaszenie tematu.

  Skuteczniejszym narzędziem wyborców buntujących się przeciwko niedawno dokonanemu przez siebie wyborowi jawi się wniosek o odłączenie Hutek od gminy. Może ktoś ze strony społecznej na chłodno to zrozumie.

  2
  6
 13. Z Hutek pisze:

  Hutki administracyjnie są w gminie Konopiska odłączenie to tylko papier nadal będą tam gdzie będą sprawa na pozniej

  3
  0
 14. strażak pisze:

  Prawda, to wg ciebie poprzedni wójt miał wydać decyzję niezgodną z prawem?!!!! Dopiero byś rozrabiał!! Ty się zachowujesz wg zasady „nie ważne kto mówi prawdę, MOJA prawda jest najprawdziwsza”!?

  5
  0
  • Prawda pisze:

   Dla mnie nie jest ważne czy wydał ja zgodnie z prawem czy nie, to rozstrzyga sąd. Jasne jest ze skoro się zgodził na ten syf w gminie, to chyba nie po to żeby tego nie zbudować. Wydając zgodę w nosie miał mieszkańców, pytanie po co mu była taka oczyszczalnia?

   6
   4
  • Eco hutki pisze:

   Prawda, jestes trollem od władzy i starasz sie uchronic wójta od referendum. Zabieg wytoczenia sprawy sądowej dla osób z komitetu obrony mieszkanców to nic innego jak obrona wójta oraz odwracanie kota ogonem w przypadku wydanej decyzji. Mija 5 lat i obecny wójt udaje że nic nie wiedział . Razem z przewodniczacym kręcą lody. Mają gdzies mieszkanców Hutek , Rekszowic. Ich interesuje tylko kasa, czy to prawda wójcie i przewodniczący ze budujecie chałupy w górach ?

   16
   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).