Wójt odebrał „Betlejemskie Światełko Pokoju”

Jeszcze przed świętami, harcerze z częstochowskiego Hufca ZHP przekazali Wójtowi Gminy Konopiska „Światło z Betlejem”, które symbolizuje pokój, porozumienie i pojednanie między narodami.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje światło od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.Kategorie:

6 odpowiedzi na “Wójt odebrał „Betlejemskie Światełko Pokoju””

 1. Z Hutek pisze:

  My tutaj czujemy się prawie jak w Rosji po co Zurkowi światełko betlejemskie skoro ciemnosc w gminie utrzymuje

  8
  4
 2. Z hutek 2 pisze:

  Panie Wojcie, gratulacje na Nowy Rok! Ale podwyżki, nagrody – za co dla emerytów. P. Ankowska, klecha, Wołczyk. Młodzi przyjęci na cześć etatów a emerytki pierdzące w stołek i latające po Gminie zajmują miejsce dla młodej kadry. Panie Wojcie który zakład pracy pozwala na to by pracownicy w czasie pracy latali po sklepach min p. Kulej i p. Ledwoń – chodzą parami. Zajmują się plotkami…. Ciężkie czasy nastały…

  10
  0
 3. Obywatel pisze:

  „Światło z Betlejem”, które symbolizuje pokój, porozumienie i pojednanie między narodami – no, to akurat dobry przykład dla Wójta.
  Czy chociaż część mieszkańców Hutek można potraktować jako odrębny naród, żeby Wójt przybył do nas z tym „Światełkiem” ?
  Trzeba uprzedzić harcerki i harcerzy, że „Światełko” może nie dotrzeć dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Szwecji, może utknąć na dłużej w Konopiskach, bo Wójt taki „szybki” nie jest, rozważy, zastanowi się, przecież nie ulega wpływom, rok minie jak nic, zanim przekaże je dalej.

  8
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).