Wójt „nieprawomocnie uniewinniony”. Chodzi o naruszenie dyscypliny finansów

Regionalna Komisja Orzekająca przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach poinformowała, że gmina Konopiska reprezentowana przez Wójta Gminy Konopiska – Jerzy Żurek została uniewinniona od zarzutu nieodrzucenia oferty wykonawcy wykluczonego z udziału w postępowaniu zamówień publicznych, co miało wpływ na wynik postępowania.

Orzeczenie Regionalnej Komisji Orzekającej na dzień 2 grudnia 2019 roku było nieprawomocne. Nie wiadomo, czy instytucja, która zgłaszała to naruszenie nie odwołała się od decyzji.

Przypominam, iż przed Rzecznikiem Dyscypliny Finansów przy RIO toczy się jeszcze jedno postępowanie w sprawie podejrzenia złamania dyscypliny finansów publicznych przez Wójta Gminy Konopiska. Chodzi o brak prowadzenia audytu wewnętrznego w latach 2017-2019, pomimo przekroczenia progu prowadzenia audytu wewnętrznego w jednostce.

Do tej sprawy jeszcze wrócimy.