Wójt Jerzy Żurek kolejny raz zadłuży gminę Konopiska

Według budżetu Wójta Jerzego Żurka, który został przyjęty przez Radę Gminy Konopiska, tylko w tym roku gmina zaciągnie 4 723 700,58 zł nowych kredytów i pożyczek. Jednocześnie, zgodnie z planem na ten rok, gmina spłaci 30 000 zł pożyczki z zadań ze środków UE, 1 100 000 zł pożyczki z zadań realizowanych z dofinansowania z UE oraz 1 284 075 zł wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Oznacza to, że tylko w 2021 roku gmina zadłuży się na kolejne 2 309 625,58 zł.

Poniżej plan przychodów i rozchodów na 2021 rok.

3 odpowiedzi na “Wójt Jerzy Żurek kolejny raz zadłuży gminę Konopiska”

1. Z Hutek pisze:

To taki nasz gminny pożyczkobiorca… Może jakaś statuetkę przyznać albo coś wykupić jakiś tytuł Taki fajny gość ten nasz wójt a w ogole nie doceniony

2. Obywatel pisze:

Niech idzie do „Bociana” i wtedy wojewoda go skasuje, a może w końcu przejmie tę gminę ktoś z „jajami”, społecznik bez parcia na kasę – marzenia się spełniają.

3. adek pisze:

Z tego co pamiętem obecny włodarz jak objął swoje stanowisko na każdym kroku krytykował poprzedniego wójta…czas pokaże jak też jego będą inni oceniać ….