Wojewoda unieważnił uchwałę śmieciową!

Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Konopiska. Chodzi o uchwałę nr 192/XXII/2020 Rady Gminy Konopiska z dnia 21 sierpnia 2020 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę.

Uchwała ta jest niezgodna z Konstytucją RP.

Poniżej znajdziecie rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie.

Jedna odpowiedź do “Wojewoda unieważnił uchwałę śmieciową!”

1. punisher pisze:

Witam Państwa,
    no proszę kolejna uchwała wydana z istotnym naruszeniem prawa!!!
    Prawdopodobnie takich przypadków jest znacznie więcej!
    Ciekawe z czego to wynika??? Brak kompetencji???
    Wstydzcie się Radni razem z Wójtem!!!