Wieczornica w Korzonku

Już po raz czwarty Koło Gospodyń Wiejskich w Korzonku wraz z Beatą Młynarczyk zaprosiło na uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mury korzeńskiej świetlicy przez kilka godzin rozbrzmiewały śpiewem patriotycznych pieśni, wśród których nie zabrakło „Roty” i „Mazurka Dąbrowskiego”. To właśnie hymn narodowy rozpoczął uroczystość, a zaraz potem zaproszeni goście odśpiewali inne utwory upamiętniające ważne i często bolesne wydarzenia zapisane w historii Polski. Śpiewającym akompaniowała na pianinie Beata Młynarczyk, która poprowadziła cały koncert, ubogacając go komentarzem historycznym.

Całe wydarzenie uświetnił występem artystycznym zaprzyjaźniony chór męski „Pochodnia” pod dyrekcją Jarosława Łyczby. Zespół wykonał kilka patriotycznych utworów nagrodzonych przez publiczność gromkimi brawami. Chór wraz z akompaniatorką, panią Wandą Dudek – Kołodziejczyk umilał długo czas uczestnikom spotkania.

Po części artystycznej, staropolskim obyczajem, przyszedł czas na biesiadę. Raczono się wybornymi daniami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przy udziale sołtysa Dariusza Młynarczyka. /UG Konopiska/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).