Wg byłego Przewodniczącego Rady opłata za śmieci jest zawyżona!

Pięć firm złożyło swoje oferty w przetargu na świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Konopiska. Z wczorajszej informacji wiecie, że przetarg wygrała firma PBI Sp. J. za 778 700 zł.

Ciekawy komentarz dodał Stanisław Górniak – były Przewodniczący Rady Gminy Konopiska, według którego opłata za śmieci powinna znacząco zmaleć, a wzrosła o 100 proc.

„Szanowni mieszkańcy Gminy Konopiska, analizując informację na BIP Gminy nasuwa się pytanie jakie zadał poprzednik o nicku „ja”. W ubiegłym roku (Ogłoszenie nr. 500305419-N-2018 z dnia 21.12.2018) został wybrany z tzw, wolnej ręki, poprzedni usługodawca za kwotę 664 200. 00zł na krótki okres, tak wynika z uzasadnienia gdyż w podanej informacji na BIP brak określenia czasu zamówienia. Można przypuszczać że jest to I kwartał 2019r. W oparciu o wymienioną kwotę ustalono i przegłosowano nowe stawki za śmieci.
W dniu 2. 04. 2019 r wyłoniono nowego usługodawcę na kwotę 778 700zł.. Z podanej informacji można wywnioskować że dotyczy to okresu od kwietnia do września 2019r, czyli za 6 miesięcy. Z tego wynika że obecnie opłata za 1 kwartał wynosi 778700:2 =389 350zł tj. o 274 850zł mniej niż w I kwartale = ponad41%. Moim zdaniem przynajmniej o tyle powinny być obniżone opłaty od mieszkańców czyli 14,5 zł/osobę x41%=6zł . 14,5zł -6=8,5zł. W oparciu o powyższe tyle powinna wynosić obecnie najwyższa opłata za śmieci od 1 osoby. Szanowni radni do roboty, nie bezmyślnie łapka w górę, nie za to bierzecie pieniądze z naszych podatków.
Może ktoś z radnych wyjaśni mi, dlaczego wybrano usługodawcę na odbiór śmieci z tzw. wolnej ręki? W uzasadnieniu tego postępowania podano cytuję:” ze względu na unieważnienie postępowania przetargowego w trybie przetargu nieograniczonego (nie wynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego) oraz braku czasu na przeprowadzenie kolejnego przetargu nieograniczonego”. Otóż przeglądając zakładkę: Ogłoszone przetargi oraz Zakończone przetargi nie znalazłem w 2018 r na 2019r ogłoszonego przetargu nieograniczonego na wywóz śmieci który byłby unieważniony. Ponadto nawet nie ma w Planach postępowań o udzielenie zamówień. Z tego wynika że jest to jedno wielkie oszustwo. Czy ktoś z tych bezradnych zainteresował się tą sprawą. Panie Wójcie Pan się pod tym podpisał: Nie wynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.”

I co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

5 odpowiedzi na “Wg byłego Przewodniczącego Rady opłata za śmieci jest zawyżona!”

 1. Fred Flinston pisze:

  Kolejny „WAŁEK” w gminie. To teraz gmina bedzie zarabiać na śmieciach a my będziemy sponsorować przekręty.

  36
  2
 2. Psik pisze:

  Pudelku, proszę o wskazanie strony skąd są takie informacje, że umowa jest na 6 miesięcy. Na stronie biuletynu informacji publicznej Gminy Konopiska jest informacja że została zawarta umowa na 1 miesiąc (https://www.bip.konopiska.akcessnet.net/index.php?idg=6&id=470&x=148). Jak zawsze wprowadzanie ludzi w błąd i robienie burzy. To samo w przypadku opublikowanego niepełnego harmonogramu wywozu odpadów w kwietniu. Tutaj widnieje tylko tabela z komunalką, a gdzie tabela z ekologią, nie chciało się więcej skopiować ? Coś tu jest robione specjalnie, nieprawdaż?

  4
  9
  • Górniak Stanisław pisze:

   Psik, przeczytaj dokładnie zakładki w BIPie Gminy: Ogłoszenie przetargów i Zakończone przetargi znajdziesz tam
   Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty o sygnaturze GR.271.2.2019 z dnia 02.04.2019r. Jak uważnie będziesz czytał powyższe to znajdziesz termin wykonania zamówienia 30.09. 2010r. Ja nie pisałem o umowie gdyż brak ich w rejestrze umów,( nie wiem z jakiego powodu). ale z powyższych dat można domniemywać że dotyczy to tego okresu. Nikt tu nie robi nic „specjalnie” Jedynie można Ciebie o to posądzić, ale myślę że nie doczytałeś, nie lubię nikogo osądzać. podaję tylko fakty . A tak na marginesie to Pudelkiem nazywaj swojego pupila, jestem już za stary nawet na pudla.

   12
   1
 3. Górniak Stanisław pisze:

  miało być termin wykonania zamówienia 30.09. 2019r. – o jeden guzik za bardzo w prawo, ni zauważyłem.
  Przepraszam.

  7
  1
 4. Górniak Stanisław pisze:

  W poprzednim wpisie wspomniałem o braku umów w rejestrze umów w r 2018 w BIP Gminy, dotyczących świadczenia usług w zakresie odbioru odpadów od Mieszkańców gminy konopiska. Mamy już prawie połowę kwietnia a w rejestrze umów w roku 2018 istnieje tylko jedna o numerze 145/2018. Co z innymi umowami, czyżby władze Gminy czegoś się obawiały? Jest 12 aktów prawnych regulujących: co, kiedy i w jakiej formie powinno być w BIP-ie samorządu gminnego. Głównym aktem prawnym jest art 61 Konstytucji. Następnie: Ustawa o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. gdzie w paragrafie 8 jest zapisane jakie rodzaje informacji publicznych samorządy są zobowiązane zamieścić w BIP. Nasza gmina pod tym względem jest traktowana jak prywatny folwark Wójta, publikuje się co się chce.
  Już kompletnie nie potrafię zrozumieć o co chodzi w zawiadomieniach: z dnia 02.04.2019 o wybraniu oferty PBI sp. J do realizacji zamówienia do 30.09.2019r. za kwotę 778700zł,
  oraz w zawiadomieniu bez daty o udzieleniu zamówienia z wolnej ręki wykonawcy PBI sp.J na kwotę 147 780zł na czas
  od 09.04-30.04.2019r
  Może ktoś wyjaśni mi dlaczego zostało udzielone zamówienie z datą 09.04 skoro 02.04 było wiadomo że w przetargu wygrała ta sama firma.

  11
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).