W Hutkach budują oczyszczalnie ścieków rybnych?

Kilka dni temu skontaktowała się ze mną mieszkanka Hutek, która od roku walczy o wyjaśnienia dotyczące nowej inwestycji w Hutkach – oczyszczalni ścieków w przetwórstwie rybnym. Mieszkanka ta skierowała ostatnio kolejne, oficjalne pismo do uwielbianego w Hutkach Wójta – Jerzego Żurka.

Treść pisma znajdziecie poniżej. Pozostawiam to do Waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKI

W miejscowości Hutki gm. Konopiska, w odległości ok. 300 m od Remizy OSP Hutki, od drogi powiatowej nr DP 1052 w kierunku północnym, w kierunku miejscowości Rększowice, rozpoczęła się w tym tygodniu realizacja inwestycji o charakterze przemysłowym.

Przez ostatni rok kierowałam pytania w tej sprawie do Sołtysa wsi Hutki, p. Haliny Ernt, do Przewodniczącego Rady Gminy – mieszkańca Hutek, p. Edwarda Bałdygi, oraz do Urzędu Gminy. Wszystkie moje pytania pozostały bez odpowiedzi.

W Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy nie figurowała żadna inwestycja przemysłowa na tym terenie. Przewidziane było budownictwo mieszkaniowe lub zagrodowe.

W poniedziałek 5 – go listopada, tuż po wyborach, prace budowlane ruszyły we wzmożonym tempie. Brak jest tablicy informacyjnej budowy i ogrodzenia terenu. Brak znaków drogowych ostrzegających przed wyjazdem z placu budowy.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:
1. Jaki rodzaj inwestycji jest realizowany w Hutkach na tym terenie ?
2. Czy odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie, ewentualnie kiedy ?
3. Czy inwestycja spełnia normy Ochrony Środowiska w trakcie budowy oraz w czasie eksploatacji ?
4. Jakie uciążliwości dla mieszkańców przyniesie dana inwestycja przez następne lata : hałas, wzmożony ruch drogowy, zanieczyszczenie powietrza, degradacja środowiska i inne ?
5. Z jakiego powodu nie udzielano informacji o tym przedsięwzięciu?

Właścicielem terenu jest przedsiębiorca p. Sebastian H*, zajmujący się przetwórstwem rybnym (Firma HUR – POL). Powietrze oraz wody gruntowe w Hutkach już są skażone w wyniku działalności wyżej wymienionej Firmy o czym świadczą skargi mieszkańców do Gminy.

Temat ten był poruszany na ostatnim zebraniu wiejskim w Hutkach w październiku b.r. i spotkał się z brakiem reakcji przedstawicieli Gminy. Tymczasem pogłoski mówią o budowie oczyszczalni ścieków dla tej Firmy.

Jesteśmy zaniepokojeni tą zmową milczenia, obawiamy się dalszych uciążliwości mieszkania w Hutkach, obserwujemy jak niszczone jest środowisko na obszarze o wielkości ok. 1,0 ha, zwłaszcza że realizowana inwestycja znajdzie się w odległości ok. 100 m od strumyka Rększowiczanka i ok. 50 m od cieku wodnego zasilającego ten strumień.

Kto wydał zgodę na tę budowę i kiedy?Kategorie:

65 odpowiedzi na “W Hutkach budują oczyszczalnie ścieków rybnych?”

 1. JACEK pisze:

  UKŁONY DLA WYBORCÓW HUTEK,RĘKSZOWIC,WĄSOSZA,ŁAŻCA,ALEKSANDRII

  15
  8
 2. z Hutek 2 pisze:

  Przypilnuj emy aby Hutki nie miały kolejnego smrodu

  14
  3
  • Obywatel pisze:

   KWERENDA : W czwartek 29–go o godz. 18:00 w remizie OSP Hutki zebranie dotyczące oczyszczalni ścieków budowanej przez HUR-POL.
   Będzie okazja przypilnować.

   4
   0
 3. Mieszkaniec pisze:

  A to czasami nie Hutki głosowały za panem wójtem

  18
  5
 4. z Hutek pisze:

  Właśnie co to jest i czy były konsultacje społeczne Panie Baldyga czekamy na pilne wyjsnienia w sprawie

  17
  1
  • Wyborca pisze:

   Przecież to wójt z Hutek ,Rększowic i pobliskich wsi ,wybrany przez was ,chcieliście ,szliście w zaparte za nim to teraz możecie mu nagwizdać .

   19
   5
  • Obywatel pisze:

   KWERENDA : W czwartek 29–go o godz. 18:00 w remizie OSP Hutki zebranie dotyczące oczyszczalni ścieków budowanej przez HUR-POL.
   Nadszedł czas na wyjaśnienia od p. Bałdygi i nie tylko od Niego.

   2
   0
 5. Ten komentarz zostanie usunięty pisze:

  Zawsze lepiej napisać do redaktorzyny niż poinformować odpowiednie służby.
  Pani pisząc do wójta czy redaktorzyny popełniła wykroczenie ?

  5
  6
 6. Z Hutek pisze:

  Ja tam się cieszę bo moja rybiarnia wkoncu odzyje. Więcej zarobię i co najważniejsze będę mógł się piwka po pracy napić !

  4
  14
  • z Hutek pisze:

   A to Ty musisz nie być z Hutek i w dodatku pić piwko to se możesz po całych dniach a My w smrodzie z dziećmi żyć nie bedziemy

   16
   3
  • Obywatel pisze:

   KWERENDA : W czwartek 29–go o godz. 18:00 w remizie OSP Hutki zebranie dotyczące oczyszczalni ścieków budowanej przez HUR-POL.
   Przyjdź, postawimy Ci piwko, jak się ujawnisz.

   4
   0
 7. Z hutek pisze:

  Inwestycje są potrzebne bardzo w naszym rejonie to stwarza nam nowe miejsca pracy i podnosi zarobki jeśli są jakieś zaśtrzeżenia co do inwestycji są orgny kture mogą to sprawdzìć nadzór budowlny itp a nie pisać swoje żale po redaktorach gminach itp proszę sawidamić odpowiednie służby jesli coś będzie nie tak śłużby te wstrzymają inwestycje niesty ludzie w polsce są tak zacofani że najchętnuej kazdą inwestycje by zatrzymali

  6
  19
  • z Hutek pisze:

   A sprawdzimy i napiszemy do odpowiednich służb a wójt i radny nie może napisać z urzędu sprawdzić czy znowu luz nic nie robić nie mieć zmartwień ludzie kolejne 5 lat to samo ale tak glosowaly

   11
   1
  • Obywatel pisze:

   „Inwestycje są potrzebne bardzo w naszym rejonie to stwarza nam nowe miejsca pracy i podnosi zarobki …” – jakbym czytał pasek w TVPinfo.
   Te hasła już się opatrzyły, mają już ponad 40 lat, wymyśl coś nowego.
   A najlepiej przyjdź w czwartek 29-go o 18:00 do remizy OSP Hutki, na spotkanie na temat tej inwestycji stwarzajaćej nowe miejsca pracy i podnoszącej zarobki. Dowiemy się ile tych miejsc pracy i jaki będzie poziom zarobków.

   4
   2
 8. Hutki pisze:

  Nie pisze sie do wójata redaktora tylko trzeba zgłośić to wyrzej ochrona środowiska nadzór budowlany itp

  10
  1
  • Stop sołtys pisze:

   Dość histerii! Brak oczyszczalni to gorsze środowisko. Co państwo wolicie? Skażone potoki i cieki wodne czy oczyszczalnię? Ja jestem za postępem i technologią wdrażaną na obszarach także wiejskich. Bądźcie Państwo dumni z oczyszczalni zamiast to dramatyzować. Jak sprzedacie czy wynajmiecie swoje nieruchomości jeśli całemu światu za namową napływowych nawiedzeńców obwieścicie, że oczyszczalnia to truciciel a nie oczyszczacz? Naprawdę nie dostrzegacie Państwo paradoksu i nie widzicie, że strzelacie i sobie w stopę i w kolano Hutek?

   1
   0
 9. Obserwator pisze:

  jak to przykro czytać! dwa różne nicki, takie same, prymitywne błędy ortograficzne! Oburzającym się, że wymieniono Aleksandrię? Przecież też przyłożyliście ręki do wyboru tego wójta?! „No to masz to coś chciał”, chciałoby się powtórzyć.

  11
  2
 10. Oklice pisze:

  Po co pisać kolejne pisma do gminy uwarzam jak w porzednich kometarzach ze sa so tego spycjalne ispekcje na poziomie gminy inwestor moze byc dogadany ale jezeli iwestycja jest budowana jak się należ to nie będzie to bardzo uciżliwe dla mieszkańców a rozwija nasz rejon ale sprswdzić czy wszystko ok można żeby nie było jakiegoś problemu rybiarnia jest i jakieś ucieżliwości nie ma wielkiej dla regionu bardzej uciżliwe są niekture kominy prywatnych domach

  6
  5
 11. Ktoś pisze:

  Jakie błędy? Kto głosował za obecnym wójtem ten się nie przyzna.
  Ale na pewno nie ja.

  10
  3
  • Obserwator pisze:

   „Ktoś”, nie widzisz błędów? bo sam to piszesz? „spycjalne” ispekcje”, „nekture” (!!!), „do wujata”, „kture” ,”sawidamić”, itd Tylko nicki różne…

   5
   4
  • Ktoś pisze:

   „Obserwator” nie piszę z dwóch nick- ów i moje wypowiedzi nie są z błędami,a inne komentarze, hmmm!!! dają dużo do myślenia,ale może ktoś ma dysortografię. A jeśli chcesz poznać mnie osobiście zapraszam do Aleksandrii.
   Na tej stronie każdy może pisać z jakiego Nicka chce,może tu pisze tylko redaktorek z trzema lub czterema osobami…

   3
   3
 12. Mark pisze:

  Ten ktoś piszę z tel i poprawia mu słownik w tel ale jakie znaczenie mają błędy ortograficzne sam tak czasami piszę jak się śpieszy ważny sens wójt powinien wyjaśnić mieszkańcą inwestycje ale jak tego nie robi to trzeba zgłaszać dalej a nie płakać tu

  1
  5
  • Obserwator pisze:

   Mark,to jest ważne. To nasz język ojczysty. Ja też często piszę na telefonie i nieprawdą jest,że słownik każdemu z tych nicków „podpowiada”takie błędy. A nawet jeśli się pomylę podkreśla i proponuje poprawną formę. Jak się nie zna polskiego, pisze się w pośpiechu,to nie pisz!zwłaszcza pod różnymi nickami.

   7
   0
 13. Kamil pisze:

  Ludzie co ma na celu pisanie kto na kogo głosował też nie głosowałem na obecną władzę ale tak ludzie wybrali i trudno a tu mowa oczyszczalni a nie władzy gmina nie raguje na pismo jest powiat

  8
  1
 14. Marta pisze:

  Jeszcze nic nie wybudowane a juz ludzie wiedzą że będzie uciążliwe dla nich że będzie śmierdzieć itp może warto zapytać inwestora może chętnie opowie o swoich planach i czy są jakieś plusy i minusy dla okolicy a najwęcej piszą tu ludzie bez wiedzy żadnej i Ci co są sami uciążliwi wczoraj nie mogłam przejechać rowerem przez hutki taki dym czym tam palicje domowe spalarnie śmieci są ok hutki na wszystko są na nie a sami nie świecą przykładem na złom tez bylo nie rybiarnia tez itp a zarabić by chcieli bez nowych miejsc pracy nie da sie ale prawo do wyjaśnienia macie i tego sie domagać można i jeśli bedzę naprawde uciążliwe to można wtedy coś działać by zatrzymać dzałanie

  8
  9
  • Obywatel pisze:

   Marta, inwestycje tak, tylko dlaczego takie w środku wsi, a może by tak zakłady mięsne w Aleksandrii pobudowały ubojnię przy skrzyżowaniu, niedaleko ładnego i cenionego lokalu, przedszkola i paru domów prywatnych, co na to powiedzieliby mieszkańcy, jeżdżący codziennie przez to skrzyżowanie.
   W każdej wsi jest dość miejsca na zakładanie i tworzenie miejsc pracy, tylko dlaczego takich jak ta omawiana.
   Pytanie, ilu mieszkańców Hutek, okolicznych wsi, pracuje w tej osławionej rybiarni ? Ilu będzie pracować w tej oczyszczalni ?

   8
   3
  • jaro pisze:

   Tak! Inwestor chętnie opowie – że jego inwestycja jest cacy!

   5
   1
  • Obywatel pisze:

   No Marta, będziesz mieć okazję w czwartek opowiedzieć jak to będzie wspaniale i będzie pachnieć fiołkami w Hutkach.
   OSP Hutki 29-go o 18:00 – zapraszamy !!!

   2
   1
 15. hutka pisze:

  Na Starczy jak chcieli zakład budowac, to wójt potrafił zareagować. Unas wójt i przewodniczący ma to w d…pie.

  16
  1
 16. Starcza pisze:

  U nas to strach chcał budować zakład nic nie związane z rybami i nić wójt tylko ludze były petycje do gminy powitu itp

  5
  1
 17. Hutki pisze:

  Hutki zawsze przez władzę są olewane czy ta czy porzednia nas olewała jeśli będzie to śmierdzący biznes to my dziękujemy ale zapraszamy inych inwestorów z ciekawymi pomysłami bo region musi się rozwijać 😀

  14
  2
 18. ze hutki pisze:

  Za takie poparcie mamy smierdzący interes dzieki EdOWi i wótowi.

  12
  2
 19. Obywatel pisze:

  Mieszkańcy gminy, dlaczego dajecie się wciągać w prostackie rozgrywki tych którzy i tak mają Was w d… użym „poważaniu”. Dlaczego dajecie sobą manipulować i wciągać w rozgrywki typu „nasi – wasi”, wójt z tej wsi czy innej, jak będzie z naszej to hura, a jak z innej (tej wrogiej) to drań, złodziej itp.
  Sednem wymienionego pisma tej Pani do Gminy jest lekceważenie mieszkańców tej wsi, którzy mają prawo zapytać i uzyskać odpowiedź od władz wsi i Gminy. To pokazuje jak Was wszystkich olewają i robią co chcą,
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co.
  Prywatne interesiki, geszefty z kasą pod stołem, to zrobiła się norma ogólnopaństwowa, to i tutejsza też i to od lat, nic nie wiecie o różnych takich, czy tylko udajecie że nie wiecie, a może zazdrościcie że Wam nikt nie zaoferował tego czy tamtego, może etaciku, może jakiegoś małego wsparcia na poprawę sytuacji materialnej, może córka czy syn mogliby znaleźć pracę tu i tam ?
  Może pora aby włodarzem gminy został jakiś menadżer z zewnątrz, wolny od miejscowych układów, a do Rady Gminy zacząć wybierać nie „naszych”, tylko myślących, prospołecznych, którzy nie będą liczyć tylko na kasę i ewentualne układy i przyklepywać wszystko co im podsuną do głosowania i podpisania. Może pora dopuścić młodszych, ambitnych, wykształconych.
  Zostało 5 lat na myślenie i może ci którzy dziś mają po 30 – 40 lat zechcą się w to włączyć, a ci starsi odpuszczą, dość się nachapali, a kto nie zdążył może tylko liczyć na darmowe piwko pod sklepem, czy kieliszek wódki/bimbru i wspominać dawne czasy.
  Ludzie XX wiek zaczął się 19 lat temu, czas na zmiany.

  10
  4
 20. Obywatel pisze:

  Zareagowali ludzie, a nie wójt Starczy, dopiero jak zrobił się raban we wsi to oddalił wniosek jaki złożyła 27 – latka z Bytomia, na budowę zakładu przeróbki odpadów stałych z oczyszczalni ścieków. To by pachniało

  12
  0
 21. Obywatel pisze:

  Poniżej macie wszystko na temat tej oczyszczalni, mnie zajęło to 40 minut poszukiwań w Google, a urzędnikom w gminie ile potrzeba czasu ?
  Który Wójt podpisał decyzję, kto był w składzie Rady Gminy która to akceptowała ? Odpowiedzcie sobie sami.
  GR.6220.4.21.2014

  OBWIESZCZENIE
   
  – art. 85 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013, poz. 1235/,
   
  Wójt Gminy Konopiska
   
  informuje, że została w trybie art. 87 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013, poz. 1235/, w związku z art. 59 ust. 1 pkt. 2, art. 75 ust. 1 pkt. 4, art. 85 ust 1, ust. 2 pkt. 1 cytowanej ustawy wydana decyzja nr 2/2014 znak GR.6220.4.20.2014 z dnia 27.05.2014 zmieniająca decyzję  Nr 4/2013/2014, znak GR.6220.4.13.2013.2014 z dnia 04.02.2014r o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków przy zastosowaniu niskoreagentowej technologii oczyszczania ścieków w sołectwie Hutki, gmina Konopiska, dz. 385 i 386.
  Decyzja została wydana na wniosek Firmy P.P.H.U. „Hur-Pol” Sebastian Huras, ul. Słoneczna 24, 42-260 Rudnik Wielki, działającej za pośrednictwem pełnomocnika Pani Iwona Majewska-Durjasz, ul. Łączna 3/40, 40-236 Katowice. Zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013r, poz. 1235/ organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest Wójt Gminy.
  Zgodnie z art. 85 ust. 3 ustawy Wójt Gminy po wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach podaje do publicznej wiadomości informację o wydanej decyzji i o możliwościach zapoznania się z jej treścią oraz z dokumentacją sprawy. W związku z tym informuję o możliwości zapoznania się z treścią decyzji i dokumentacją sprawy w Urzędzie Gminy Konopiska, pokój 1 (parter) w godzinach pracy Urzędu.

  Konopiska, dnia 05.02.2014r
  GR.6220.4.14.2013.2014
   
   
  OBWIESZCZENIE
   
  – art. 85 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013, poz. 1235/,
   
  Wójt Gminy Konopiska
   
  informuje, że została w trybie art. 71 ust 2 pkt. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013, poz. 1235/, w związku z art. 59 ust. 1 pkt. 2, art. 75 ust. 1 pkt. 4, art. 85 ust 1, ust. 2 pkt. 1 cytowanej ustawy wydana decyzja nr 4/2013/2014 znak GR.6220.4.13.2013.2014 z dnia 04.02.2014 o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków przy zastosowaniu niskoreagentowej technologii oczyszczania ścieków w sołectwie Hutki, gmina Konopiska, dz. 385 i 386.
  Decyzja została wydana na wniosek Firmy P.P.H.U. „Hur-Pol” Sebastian Huras, ul. Słoneczna 24, 42-260 Rudnik Wielki, działającej za pośrednictwem pełnomocnika Pani Iwona Majewska-Durjasz, ul. Łączna 3/40, 40-236 Katowice. Zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko /Dz. U. z 2013r, poz. 1235/ organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest Wójt Gminy.
  Zgodnie z art. 85 ust. 3 ustawy Wójt Gminy po wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach podaje do publicznej wiadomości informację o wydanej decyzji i o możliwościach zapoznania się z jej treścią oraz z dokumentacją sprawy. W związku z tym informuję o możliwości zapoznania się z treścią decyzji i dokumentacją sprawy w Urzędzie Gminy Konopiska, pokój 1 (parter) w godzinach pracy Urzędu.

  Poniżej opis projektu tejże oczyszczalni, rysunek można znaleźć w internecie, wesoło i pachnącą będzie, warto było „sprzedawać” się ?

  Lokalizacja: Hutki/gm. Konopiska, pow. częstochowski

  Inwestor: prywatnie

  Na potrzeby swojego istniejącego zakładu przetwórstwa rybnego Inwestor zwrócił sie z potrzebą opracowania dokumentacji projektowej budowy mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków przy zastosowaniu niskoreagentowej technologii oczyszczania ścieków. Zakład oczyszczalni ścieków przemysłowych składa się z: trzech budynków, dwóch zbiorników nadziemnych (reaktorów biologicznych), silosu wapna. Pozostałe elementy to drogi i parkingi oraz obiekty podziemne (zbiorniki, studnia zbiorcza).

  10
  3
 22. miejscowa pisze:

  Wybraliście EDA i wójta z dziwna przeszłością to zrobili super interes dla siebie. Na was nikt nie patrzy, jesteśie im tylko przeszkoda, tylko do głosowania. Szkoda Zoski , bo gdy by ona była radna to takich cuduw nie było by.

  10
  3
 23. obywatel pisze:

  ED i wójt bardzo dobrze znają sprawę. Paluchy w tym maczali. Co mozna spodziewac sie po EDu i po ujcie o niski morale.Ich bawi tylko ile ztego maja. Nam mieszkancom zalezy na czystym powietrzu a im pewnie na kasie.

  11
  2
 24. My pisze:

  Co to za pracodawca z tej rybiarni najniższa krajowa w rybiarni śmiech za takich cwaników to my dziękujemy i jeszcze smród z tego zakład nie szanuję pracy i ludzi to i my go nie chcemy i nie szanujemy w naszej miejscowości

  11
  2
 25. Mieszkaniec pisze:

  Może coś w tym być ze władza gminy zrobiła na ty jakiś biznes

  10
  2
 26. hutek pisze:

  Obaj robiom duże interesy na gminie. My jestesmy do głosowania. Za milion złotych budują 200 m chodnika. To sprawa do BBA. Kto nami żondzi.

  12
  4
 27. Mieszkaniec Hutek pisze:

  Witam,
  sąsiedzi nie byli pytani o zgody, nawet żadnych jawnych informacji nie było. I co teraz mam czekać aż wybudują i później żyć obok tej oczyszczalni bo ktoś za to pieniądze wziął a ja i sąsiedzi to jakoś się przyzwyczają do hałasu, smrodu i innych uciążliwości które powoduje oczyszczalnia. Więc na jakiej podstawie wydali pozwolenie na taką inwestycje???

  15
  1
 28. Obywatel pisze:

  Około 80 % pewnie tak, ale pozostałe 20 na kogo innego.

  5
  1
  • Obywatel pisze:

   Powyższy komentarz jest do tych którzy obciążają wszystkich mieszkańców Hutek za decyzję większości, że niby całe Hutki głosowały na obecne władze.
   Mam pytanie do tej większości – co uzyskaliście głosując na nich od lat, jakie inwestycje przyniosły pozytywne efekty dla wsi, zwłaszcza że wszystkie znajdują się w jednym miejscu, w pobliżu OSP, czym zostaliście przekonani, że warto pozwolić wybudować HUR – POL w tym miejscu, jakie korzyści mają mieszkańcy okolicznych domów, słysząc codzienny hałas z punktu skupu złomu, ile wartości mieszkańcom Hutek przyniosła działalność „Miód Maliny” („niezapomniane” imprezy) w remizie, jak miło było patrzeć na akcje pod „Myjnią TIRów” ilu ludzi tam zatrudnili, przypomnijcie sobie i innym, policzcie i pochwalcie się.

   16
   3
 29. Obywatel pisze:

  Już wszystko jasne, tablice o powyższej budowie już jest. Pozwolenie jest od VIII 2014 roku.
  Pytanie do tych wymienionych z listu : Pani Halino Ernt, Panie Edwardzie Bałdyga, Panie Jerzy Żurku, pracownicy Urzędu Gminy, także do mieszkańców Hutek i innych miejscowości którzy doskonale wiedzieli o wszystkim – nie wstyd Wam za chowanie głowy w piasek, udawanie że nic się nie dzieje, że nic nie wiecie ?
  Jak Was opisać ? – proste określenia nie wystarczą, na usta cisną się te nieparlamentarne, które w radiu i telewizji by wypikali.
  Jakim typem ludzi jesteście ? – kłamać dla osiągnięcia własnej korzyści to znaczy sprzedać się za „judaszowe srebrniki”, jak spojrzycie ludziom w oczy podczas niedzielnej mszy.
  Pamiętajcie : zła karma wraca, jak dajesz dobro to dostajesz je w dwójnasób, a jak obdzielasz innych złem, to wróci ono do Ciebie po wielokroć i tak będzie z Wami.
  Kiedyś była infamia, wyklęcie ze społeczności, co Was spotka ?
  Pamiętajcie o tym codziennie, rano malując się czy goląc, a przy wieczornym paciorku proście o spokojny sen, który przy nieczystym sumieniu nie nadchodzi tak łatwo.

  18
  4
  • Kościelny pisze:

   obywatelu zapomniałeś o radnych co składali ślubowanie i powoływali się na Boga, gdzie są ci radni z miejscowości które ucierpią jeśli wybudują tą zaśmierdzalnię. Głowa zajęta pytaniem ile będzie wynosić nowa dieta.

   4
   1
  • Stop sołtys pisze:

   Czy ateistka nowa Sołtyska z Hutek i jej mąż „świecki mistrz ceremonii” kpiący z każdej religii nie tylko rzymsko – katolickiej tak urzekli nas swoim nowym urokiem, że na prawdę zatraciliśmy tożsamość? Szanowni Państwo – podajecie się manipulacji napływowej ludności kpiącej z naszej wiejskiej kultury. Jesteście Państwo oczarowani aktywnością nowych osób chcących zawładnąć tym środowiskiem. Na Boga – widzieliście ich w kościele jakiegokolwiek wyznania?

   1
   0
 30. Fajnie pisze:

  Fajna inwestycja brawa dla władz

  1
  11
  • Obywatel pisze:

   „Fajnie”, Ty jesteś zwykły hejter który brandzluje się przy swoich idiotycznych wpisach, czy faktycznie wierzysz w to co piszesz ?
   A może ktoś Ci każe tak pisać ?
   A może liczysz na jakąś propozycję pracy w Urzędzie Gminy ?

   11
   2
  • Ha ha pisze:

   Fajnie, to będzie jak będzie woniało z rzeczki na całej długości od Hutek do Częstochowy. Szczególnie w upalne dni. Muchy i inne owady będą miały raj. Dowiedz się ile ścieków z tej oczyszczalni będzie zrzucanych do tej rzeczki, co w tych ściekach będzie zrzucane i w jakiej ilości. Wszystko to można znaleźć w: Opinii na oddziaływanie na środowisko, która powinna być dostępna w gminie.

   11
   2
  • Jaro pisze:

   Odczytuję to jako oczywistą drwinę z władz.

   3
   1
 31. awix pisze:

  wg prawa pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata od daty wydania,jeżeli inwestycja nie rozpocznie się w tym czasie traci ważność i inwestor musi procedować wszystko od nowa,jeżeli na tablicy budowy teraz rozpoczętej jest data VIII 2014 roku to coś jest nie halo,chyba że inwestor ma nowe zezwolenie klepnięte przez odchodzące władze a nikt o tym nie pisze

  11
  2
 32. Jaro pisze:

  W dniu 29 listopada odbyło się w Hutkach zebranie na ten temat, z udziałem inwestora i władz Gminy. Wnioski są następujące: taka inwestycja będzie śmierdzieć, szkodzić na zdrowiu oraz w drastycznie obniży wartość nieruchomości, zwłaszcza w pobliżu oczyszczalni. Liczni mieszkańcy, obecni na zebraniu, zgodnie wyrazili obawy i chyba nie było nikogo, kto nie sprzeciwiałby się realizowaniu tej inwestycji. Okazało się też, że nikt z mieszkańców, oprócz bezpośrednio sąsiadujących z działkami 385 i 386, nie wiedział o planach budowy oczyszczalni ścieków, umiejscowionej w linii zabudowy mieszkaniowej. Wójt Gminy obiecał zbadać sprawę dotyczącą inwestycji. Rozliczymy go z tych obietnic. A nam – mieszkańcom pozostaje jeszcze jedno – wystąpić z petycją do Gminy oraz Starostwa!

  10
  2
  • Foxy pisze:

   Wójt obiecał i jak do tej pory nie zrobił nic. Zastanówcie sie czy nie o to chodzi, by przeciwnikom oczyszczalni nie mydlić oczu,nie zwodzić, by pozostawali bierni i nie opóźniać w czasie ich działań, tak aby pan H. mógł sobie spokojnie swoją inwestycje kontynuować. Pozostaje pytanie,jaki interes ma pan Wójt w tej ewidentnej bezczynności.

   2
   0
 33. Chemik pisze:

  No wiedzą, kto ma odrobinę rozumu i wyobraźni, to wie, a jak już wybudują, to będziemy mogli do Pana Boga na skargę i będą wszyscy pytać, gdzie byliśmy wcześniej!! Sąsiednia gmina powstrzymała inwestycję w utylizację odpadów po ubojniach, ale Hutki to ostatnia wieś w gminie, więc śmiem wątpić, że sprawa przegrana.
  jak to się dzieje, że informacje o zebraniach nie docierają do mieszkańców?????

  3
  1
 34. Mark pisze:

  Ktoś za ten śmierdzący biznes z gminy pewnie przytulił sporo pachnącej gotówki

  7
  1
 35. Ja pisze:

  Wójt to już za to przyjął pieniążki, mieszkańcy obronili a potem sobie przypisał tę zasługę.

  2
  1
 36. Komentator pisze:

  Gminna oczyszczalnia ścieków się wypieła na jego syfiaste ścieki to sobie buduje swoją :) już widzę jak bardzo oczyszczone ścieki będą trafiały do rzeki ;)

  2
  0
 37. Foxy pisze:

  Wójt obiecał i jak do tej pory nie zrobił nic. Zastanówcie sie czy nie o to chodzi, by przeciwnikom oczyszczalni nie mydlić oczu,nie zwodzić, by pozostawali bierni i nie opóźniać w czasie ich działań, tak aby pan H. mógł sobie spokojnie swoją inwestycje kontynuować. Pozostaje pytanie,jaki interes ma pan Wójt w tej ewidentnej bezczynności.

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).