Uważajcie na upały

W najbliższym dniach przewidywane są afrykańskie upały. W związku z powyższym, należy zadbać o zdrowie własne i najbliższych. Szczególnie w tych dniach powinny uważać na zdrowie osoby starsze oraz dzieci. W upalne dni, m.in., powinny one unikać wychodzenia na słońce bez ochrony. Najlepiej nasmarować ciało filtrami przeciwko promieniowaniu UV, oczy ochronić okularami przeciwsłonecznymi.

Ubranie powinno być przewiewne, uszyte z naturalnych tkanin takich jak bawełna, len. W ciągu dnia należy uzupełniać płyny. Najlepsza jest woda mineralna czy naturalne soki.

Należy pamiętać, że w razie zasłabnięć, wysokiej gorączki, omdleń – należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, wezwać pogotowie.

W tych dniach należy także pamiętać o zwierzętach, aby w ich miskach i poidłach była zawsze woda.Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).