Tomasz Marczak trzeci w Polsce w Nordic Walkingu!

Tomasz Marczak z gminy Konopiska (Aleksandria I) zajął trzecie miejsce w III Zimowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking. Zawody odbyły się 4 stycznia 2020 roku w Kołobrzegu.

Pięciokilometrowa trasa mistrzostw, składająca się z czterech pętli, prowadziła brzegiem morza i okolicznym parkiem. Urozmaicona nawierzchnia i szybko zmieniająca się pogoda zagwarantowały ciekawą rywalizację. Start wspólny sprawił naszemu zawodnikowi sporo problemów. Zablokowany, na początku walki o medale, stracił wiele cennych sekund. Na koniec pierwszego okrążenia awansował na 6 pozycję (z czasem 7:49,35) ze stratą 10,82 s do podium. Mocny pościg pozwolił jednak, dwa kilometry przed metą, znaleźć się tuż za plecami prowadzącej dwójki. Kolejność w czołówce nie zmieniła się już do końca zmagań i brązowy medal stał się faktem.

Wyniki OPEN:
1. Piotr Stępak 31:13.62
2. Marek Dołęgowski 31:20.62
3. Tomasz Marczak 31:25.13
4. Piotr Romanowicz 31:37.92
5. Roman Frąckowiak 31:49.60

Wyniki w kategorii wiekowej M20:
1. Tomasz Marczak 31:25.13
2. Michał Buława 37:48.49
3. Krystian Kubik 39:32.28Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).