Tomasz Marczak trzeci w Polsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking na dystansie 10 kilometrów

Tomasz Marczak z gminy Konopiska (Aleksandria I) zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking na dystansie 10 kilometrów. Zawody odbyły się 4 października 2020 roku w Tarnowskich Górach.

Uczestnicy zmagań rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów, a łącznie wystartowało 416 osób z całego kraju. O godzinie 10:00 rozpoczęła się walka o medale na dłuższej trasie. Za plecami Tomasza Wojtowicza i Marcina Rosaka, wielokrotnych medalistów międzynarodowych imprez, toczyła się emocjonująca walka o podium OPEN oraz zwycięstwo w kategorii do 29 lat pomiędzy Tomaszem Marczakiem i Tomaszem Knitterem. Po długiej ucieczce i konsekwentnym utrzymywaniu dystansu, wygrał ten pierwszy z przewagą 16 sekund. Zaowocowało to świetnym rekordem życiowym – 1:01:44. Tym samym nasz reprezentant zajął trzecie miejsce klasyfikacji generalnej oraz zdobył tytuł Mistrza Polski do lat 29.

Od 14:00 zawodnicy mierzyli się na krótszym dystansie, wśrod nich ponownie Tomasz Marczak. Po zaciętej rywalizacji uzyskał czas 30:43, który pozwolił zająć piąte miejsce klasyfikacji generalnej i kolejny raz stanąć na najwyższym stopniu podium wśród zawodników do lat 29. Naszą gminę reprezentował również Łukasz Sosnecki, który osiągnął czas 39:46 i zdobył dziewiąte miejsce wśród juniorów.