Szykuje się kolejna podwyżka. Tym razem za śmieci!

We wtorek 18 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się III sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni będą uchwalać nowe opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Początek sesji o godz. 15:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przyjęcie protokołu z II sesji Rady Gminy Konopiska.
3. Ustalenie porządku obrad.
4. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planów pracy Komisji Rady Gminy i planu kontroli Komisji Rewizyjnej.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Gminy Konopiska.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zasad otrzymywania i wysokości diet dla radnych Gminy Konopiska.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Konopiska na rok 2019.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019 dla Gminy Konopiska.
10. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej przez osoby objęte rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia gminnego programu osłonowego w zakresie dożywiania na lata 2019-2023.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej własność gminy.
13. Podjęcie uchwały w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Konopiska.
14. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2018-2026.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2018 rok.
17. Sprawy różne.
18. Zakończenie obrad.Kategorie:

21 odpowiedzi na “Szykuje się kolejna podwyżka. Tym razem za śmieci!”

 1. Obserwator pisze:

  Nie tylko w sprawie opłat za śmieci! Jest i będzie pewnie po nowym roku powtórnie, okazja do podniesienia opłat. Ale radni będą też głosować o swoich dietach! Pewnie wyższych! Ciekawe…

  22
  1
 2. Mieszkaniec 2 pisze:

  Niech tylko spróbują podnieść sobie diety to wyjadą na taczkach.

  26
  2
 3. Ha ha pisze:

  Mieszkaniec 2 żartowniś z ciebie.

  12
  3
  • Mieszkaniec 2 pisze:

   Ha ha tak w ogóle to Radny powinien pracować spolecznie.Jestem ciekawy ilu by było chetnych oddać dietę na jakiś dobry cel.

   23
   0
 4. czas założyć żółtą kamizelkę 100 % podwyżka pisze:

  No to zaczęło się strzyżenie owiec:
  Podwyżka za posegregowane:
  było 8,50 bedzie 14,50 zł
  było 7 bedzie 13 zł
  było 6 bedzie 12 zł za sobę na miesiąc!!!!!!
  NIESGREGOWANE nowe stawki z kosmosu:
  30
  27
  25 zł za osobę!

  21
  0
  • Dżon pisze:

   Nie panikuj bo w calej polsce są podwyżki za śmieci w niektórych wiochach nawet 300%. Tak ze nie strasz bo sie ……

   1
   12
 5. Nie strasz pisze:

  Nie strasz nie strasz bo sie ze…sz, sam agitowales za ta wladzom

  14
  5
  • 666 pisze:

   Było 500+ teraz będzie 500- w wydaniu odgórnym i miejscowym.

   14
   0
  • Bart pisze:

   Panie Strach vel Dżon podwyżka w wysokości 100% lub nawet 300 % może jedynie cieszyć właściciela firmy wywozowej ,a nie zwykłego Kowalskiego. Wiadomo że firmy śmieciowe zarabiają na surowcach wtórnych a ustawa śmieciowa dała im możliwość niekontrolowanych przez nikogo dyktatu cen. Zapewne Tauron czy PGNiG też chciałyby zafundować obywatelom 100 % podwyżki, ale na szczęście są kontrolowane przez URE. Natomiast śmieciarze dyktują ceny bez żadnej kontroli !

   19
   0
 6. Krzych pisze:

  Jak się podniesie diety dla radnych i dla wielebnego przewodniczącego, to pokrycie skąd będzie. Jak zwykle od nas. Śmieciami wyrównają braki w kasie. Jeżeli podwyżka śmieci wzrośnie do 15 z 8.5 to jestem pierwszy z żółtą kamizelką. Francję zrobię pod gmina

  24
  5
  • Obserwator pisze:

   Krzych, tu akurat trochę przeginasz, chyba, że zmieniły się przepisy, ale było tak, że pieniążki za śmieci mogły iść tylko na śmieci. czyli nie na diety czy pensje wójta czy radnych.

   8
   9
  • Hutki pisze:

   Teraz to będzie klawo ! Śmieci za grube pieniądze trzeba dać aby zabrali! Radni z panem z Gs wypierza nasze podatki na kaskę dla siebie za bycie radnymi! Żyć nie umierać, dalej oszwabiac mieszkańców ! Nic nie robią tylko myślą jak wydoić kasę z gminy! Super władza !

   16
   1
 7. 666 pisze:

  Macie coście wybrali, teraz kasę w zęby i do gminy. Oni myślą jak wydoić a wy bez zastanowienia
  stawialiście X lub siedzieli przed telewizorem, to nie narzekać.

  12
  1
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni radni może mi wyjaśnicie czym była podyktowana 70% podwyżka opłat za śmieci. Pani radna Majdzik, Pani jedna z pierwszych podniosła rękę za podwyższeniem opłat. Tak ma wyglądać reprezentacja mieszkańców Rększowic.

  17
  2
  • Górniak Stanisław pisze:

   Statystyczny Polak produkuje 283kg śmieci. Na wysypisku w Sobuczynie za składowanie 1kg odpadów nie segregowanych opłata w w tabeli opłat z czerwca 2018 r wynosi 0.262zł
   Natomiast opłata za wszelkiego rodzaju odpady do odzysku opłata wynosiła 0.15 zł za 1kg.
   A więc koszt miesięczny składowania odpadów nie segregowanych od 1 osoby to 6,18zł czyli koszt odbioru to 8,32zł/kg, plus różnica pomiędzy ceną odpadów nie segregowanych a odpadów do odzysku. Szanowni radni co jest powodem takiego a nie innego głosowania?
   Wielu z Was szło do wyborów z hasłami godnej reprezentacji wyborców i co? na hasłach się skończyło. Nawet nikt się nie zająknął zapytać o powód takiej podwyżki.

   14
   1
 9. Ania pisze:

  Panie Stanislawie jak Pan wytłumaczy podwyżki za śmieci w całym kraju. Wszyscy placą wiecej i nikt nie protestuje, a samorządy mają związane ręce. Rozplątują je sobie za pomocą radnych,dlatego winic ich to ostatnia rzecz w tej sprawie.

  3
  7
  • flacha pisze:

   Smieci były i będa. Kase w zębach zaniesiemy. Radni podnieslisobie kase i po co drzec morde, płacimy. Oby tak dalej trzymac. Super władza.

   8
   0
  • realista pisze:

   Dorwali sie do kasy i pokazuja, że byliśmy potrzebni tylko do oddania głosu. Moze ktos spojrzy na wasze łapki i zastanowi sie kto nami rzadzi. Górniak ma racje!

   12
   1
  • Górniak Stanisław pisze:

   Pani Aniu, jeśli to że w całym kraju są podwyżki jest wytłumaczeniem wzrostu o 70% opłat za śmieci, to gratuluję logiki myślenia. Idąc tym tokiem myślenia można przyjąć że jeśli sąsiad wdepnął w g….o to inni też muszą Ja zadałem proste pytanie czym była podyktowana 70% podwyżka opłat za śmieci. Nikt z radnych nie zadał sobie trudu aby zapoznać się z OBWIESZCZENIEM MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 3 października 2018 r. Zał nr2/b w sprawie wysokości górnych jednostkowych stawek opłat za umieszczenie odpadów na składowisku na rok 2019. I nikt nie zapytał ile wzrosła opłata za odbiór i transport. Pani Aniu niech Pani nie broni tych radnych bezradnych,( nie użyję ostrzejszego określenia). I po co ta perfidia, ślubowaliście sprawować mandat radnego rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.

   13
   0
 10. Goja pisze:

  My mieszkańcy gminy Konopiska już teraz mamy wysoką stawkę, a dodatkowo jako nieliczni mamy śmieci w sezonie letnim odbierane raz na miesiąc kiedy większość powiatu częstochowskiego ma odbiór dwa razy w miesiącu. Dodatkowo nie było ani razu dezynfekcji kubłów. Nie mówiąc już o gospodarce ściekami, które płyną rowami jak tralala. Wstyd, żeby gmina, w której jest tyle zakładów płacących niemałe podatki i buduje się tyle nowych domów nie była w 100 % skanalizowana i nikt nic z tym nie robi. Wieczorem nie da się czasami przejść ulicą bo smród zwala z nóg.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).