Sześć projektów z gminy skorzysta z Inicjatywy Sołeckiej

Zarząd Województwa Śląskiego poinformował o rozstrzygnięciu Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2019 roku. Wszystkie gminy, które poprawnie złożyły wnioski, otrzymały dofinansowanie. W tym roku w budżecie Województwa Śląskiego w wysokości 4,5 mln zł. Maksymalnie można było uzyskać 60 000 zł dofinansowania na gminę. Łącznie dofinansowanie otrzymało 238. projektów, w tym sześć z gminy Konopiska.

Gmina otrzymała:
– Zakup strojów ludowych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Wąsoszu „Kwiatami Malowane” – 6000 zł (łączny koszt to 12 000 zł),
– Przebudowa placu zabaw w Łaźcu – 14 000 zł (łączny koszt to 64 000 zł),
– Przebudowa placu zabaw w Hutkach – 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł),
– Przebudowa placu zabaw w Aleksandrii Pierwszej – 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł),
– Modernizacja i doposażenie terenu rekreacyjnego w sołectwie Jamki – 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł),
– Modernizacja boiska sportowego w sołectwie Rększowice – 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł).

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

7 odpowiedzi na “Sześć projektów z gminy skorzysta z Inicjatywy Sołeckiej”

 1. Anna Suchecka pisze:

  Dziękuję panie Pawle za umieszczenie tej informacji, bo to mój sukces również – nagłośniłam sprawę na Radzie Gminy i napisałam wniosek jako sołtys . Udało się, szkoła w Hutkach ma dofinansowanie – o tym niestety nie przeczytamy na oficjalnej stronie naszej Gminy. Pozdrawiam.

  12
  2
 2. PA pisze:

  Gratulacje dla Pani sołtys.
  Czy jest Pani za tym, by Hutki odcięły się od gminy Konopiska i przyłączyły do gminy Starcza?
  Za wszystko, począwszy od komunikacji po oczyszczalnię.
  Procedura jest długotrwała, jednak możliwa do przeprowadzenia przy społecznym poparciu.

  8
  2
  • Andrzej pisze:

   Po pierwsze należy oczyścić gminę i to jak najszybciej odsunąć od władzy wójta i przewodniczącego! Te osoby nic dobrego nie robią dla nas-mieszkancow. To są trutnie naszej gminy!

   13
   2
  • Obywatel pisze:

   He, he, jako dowcip to starczanie ci „podziękują”, za to że chcesz im podrzucić „kukułcze jajo” w postaci przewodniczącego i paru jego popleczników napojonych bimbrem.
   A dlaczego odcinać się od Konopisk ? wystarczy zmienić władzę w Gminie i będzie lepiej, tu potrzeba społecznego poparcia, bez śledzi i bimbru, z mądrą polityką społeczną, dla ludzi tu mieszkających, bez chapania w kieszeń co się da.
   To jest do zrobienia !!!

   8
   1
 3. Kwiatki pisze:

  Sołtys Hutek działa społecznie nie afiszuje się robi swoje. Skuteczny Sołtys to skarb Hutki maja dość baldygarni komu nie pasuje w góry

  11
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).