Sukces Wójta. Gmina otrzyma 6920 zł dofinansowania!

Wniosek gminy Konopiska zakwalifikował się do programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych„. Gmina otrzyma na ten cel 6920 zł i jest jedną z 20. gmin w województwie śląskim, które otrzymają dofinansowanie. Dla porównania Częstochowa na ten cel otrzyma 958 999,22 zł, Myszków 118 003,40 zł, a Dąbrowa Górnicza 290 967,92 zł.

Program „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Na realizację Programu zaplanowano w 2019 r. kwotę 60 mln zł.

Program ma na celu zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności w wieku do 75 lat, a także dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniami. Dla gmin przewiduje się dofinansowanie do 50 % kosztów przeznaczonych na organizację usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, co umożliwi gminom zwiększenie godzin usług opiekuńczych.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

7 odpowiedzi na “Sukces Wójta. Gmina otrzyma 6920 zł dofinansowania!”

 1. ABC pisze:

  Tyle pieniędzy !!!!! ,wójt na pewno nie będzie wiedział co z nimi zrobić .

  7
  0
 2. Michal pisze:

  Boze co to jest 7 tys dofinansowania. Osoba fizyczna zwykly czesiek dostaje jak dobrze napisze biznesplan 20 tys z urzędu pracy. Jednostka samorzadu terytorialnego jakim jest gmina konopiska dostala 7 tys. Ile osob z tego skorzysta? 2?3? Ale wstyd. Zurek i baldyga mniej festynow wiecej tresciwej roboty bo wstyd

  29
  1
 3. Glonojad pisze:

  Widzę że wójt zna bardzo wpływowych ludzi skoro szarpnał prawie 7 koła. Jak to mówi klasyk może by mi załatwił oryginalną plakietkę dla bramkarzy, używaną oponę do stara albo choinkę o zapachu kokosowym do malucha.

  5
  2
 4. Obserwator pisze:

  no….! zaiste sukces na miarę europejską! !!

  7
  2
 5. Obywatel pisze:

  Jakoś brak komentarzy wielbicieli Wójta, a co na to „Prometeus”, też zajmują się niepełnosprawnymi, co Radna p. M, pochwaliła Wójta, pogratulowała skuteczności.

  7
  1
  • już nie uczeń pisze:

   Siedzi cicho jak mysz pod miotłą, boi się odezwać żeby nie wezwano do odpowiedzi, taka inteligentna i wygadana a nie interesuje się sprawy mieszkańców. Nie ładnie.

   7
   1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).