Starosta wyróżnił zawodników z Konopisk

Krzysztof Smela – starosta częstochowski wręczył symboliczne wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie za 2018 rok. Wśród wyróżnionych byli zawodnicy z gminy Konopiska.

Wyróżniono zasłużonych zawodników, trenerów i działaczy:

ZAWODNICY:

Reprezentacja LZS województwa śląskiego:
Dominika Knysak i Martyna Knysak – I m w Mistrzostwach Polski LZS w siatkówce plażowej kobiet,
Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak – III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w przeciąganiu liny,

WLKS „Kmicic” Częstochowa:
Alicja Ulatowska – 3 medale w Mistrzostwach Polski w triathlonie,
Karol Kuczera – zawodnik II ligowej sekcji futsalu,
Tomasz Czok – zawodnik II ligowej sekcji futsalu,
Krzysztof Kościański – zawodnik i trener II ligowej sekcji futsalu, drużyna zajęła III m w Mistrzostwach Polski LZS w piłce nożnej.

LKS „Gol-Start” Częstochowa – sekcja pływania:
Przemysław Drąg – I m – 100 m stylem grzbietowym w Pucharze Świata – Berlin i Włochy, II m w klasyfikacji generalnej Letnich Mistrzostw Polski,
Weronika Serwiak – II m 50 klasycznym na Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Bydgoszczy,
Marta Majka – II m w klasyfikacji generalnej S8 na Zimowych Mistrzostw Polski Szczecin,
Marta Wolnik – III m w klasyfikacji generalnej S8 na Zimowych Mistrzostw Polski Szczecin,
Mateusz Miśkiewicz – III m w klasyfikacji generalnej S7 na Zimowych Mistrzostw Polski Szczecin,

KS „Dragon” Janów – sekcja taekwon-do ITF:
Julia Bulska – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, brązowa medalistka Pucharu Europy Juniorów,
Patryk Bejm – Wicemistrz Polski Seniorów w konkurencji walk aranżowanych,
Kamil Radecki – II m w konkurencji walk aranżowanych, w Mistrzostwach Polski Seniorów,
Maria Bojarska – II m w konkurencji walk +60 kg, w Pucharze Europy Juniorów i II m w konkurencji walk +60 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,Jakub Derejczyk – II m w konkurencji technik specjalnych, w Mistrzostwach Polski Juniorów i II m w konkurencji walk -62 kg, w Pucharze Europy Juniorów,
Kaja Bobrowska – III m w konkurencji walk -50 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów,
Agata Rozpondek – II m w konkurencji walk do 50 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
Magdalena Tomalska – Mistrzyni Polski Juniorów w konkurencji walk +65 kg,
Karolina Dziura – Mistrzyni Europy Juniorów, Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, złota medalistka Pucharu Europy Juniorów w konkurencji technik specjalnych oraz walk do 60 kg.

Stowarzyszenie „Prometeus” Konopiska:
Wojciech Lamch – aktualny wicemistrz Polski Bocci w kat. BC1, kadra Polski.

LKPS BOROWNO:
Konrad Dziuba i Jakub Mesyjasz – III m w Mistrzostwach Śląska w „czwórkach” siatkarskich.

LKS „Grom Złota-Dama” Poczesna:
Szymon Polinceusz – Mistrz Polski Juniorów w warcabach stupolowych.

Szkoła Podstawowa w Konopiskach
Nikola Szewczykowska – I m w Mistrzostwach Śląska w chodzie sportowym,
Maja Sikorska – II m w Halowych Mistrzostwach Śląska w chodzie sportowym.

LKS Grom Cykarzew:
Tomasz Kutak i Przemysław Kniejski – najlepsi zawodnicy sekcji piłki nożnej.

ULKS „Jedność” Mykanów:
Damian Orziński – najlepszy zawodnik sekcji piłki siatkowej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, gmina Mykanów:
Jan Rybaniec – wychowanek SP Borowno, powołany w 2018 do kadry Polski 16-latków w p. nożnej.

GOK Przyrów:
Marek Chybiński – II m w Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej, I m w grze mieszanej w tenisie stołowy osób niepełnosprawnych.

KS „Corona” Rudniki:
Natalia Kowalik – siatkarka halowa i plażowa, wychowanka klubu, występowała w drużynie halowej kadetek i seniorek oraz w finale Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej.

UKS „Gimnazjum” Blachownia:
Patrycja Sojka – wicemistrzyni rejonu SZS w siatkówce plażowej, kapitan drużyny kadetek.

UCZNIOWIE – ZAWODY SZKOLNE w ramach Szkolnego Związku Sportowego:
Antoni Mofina, Dominik Tutaj – SP Olsztyn, II m IMS
Michalina Dzięgielewska, Matylda Straczyńska – SP Olsztyn, IV m IMS,
Marcel Dzięgielewski, Oskar Gwoździowski – SP Olsztyn, III m IDz
Natalia Kitala, Nikola Brodzińska, Olga Kaczmarzyk – SP w Lelowie, IV m w IMS w p. ręcznej,
Mateusz Ptasik, Filip Foltyn – SP w Lelowie, IX m w IMS w piłce ręcznej chłopców,
Kacper Sławiński, Dominik Pietrajczuk – SP Poczesna, VI m IMS tenis stołowy,
Emilia Pruciak, Karolina Długosz – SP w Czarnym Lesie, V m w IMS w koszykówce dziewcząt,
Karol Szymański, Filip Dobosik – SP w Czarnym Lesie V m w IMS w koszykówce chłopców,
Bartosz Stolarski, Kacper Bernaś – SP Starym Broniszewie XII m w IMS w mini siatkówce,
Michał Piątek, Konrad Simiński – SP w Mykanowie, XII m IMS w Sztaf. Biegach Przełaj,
Bartosz Klecha – SP w Konopiskach IX-XII IDz p. ręczna,
Zuzanna Wywiał, Aleksandra Radek – SP Starcza, V-VIII m IDz koszykówka,

TRENERZY i OPIEKUNOWIE:
Robert Nowakowski – Gol-Start Częstochowa, trener pływania,
Przemysław Błaszczyk – LKPS Borowno, trener siatkówki,
Marcin Dziura – SP w Lelowie,
Halina Wójcik – SP w Lelowie,
Grażyna Stefanik – SP Olsztyn,
Alicja Matyja – SP Olsztyn,
Mikołaj Ładniak – SP w Czarnym Lesie,
Katarzyna Ludzińska – SP Starcza,
Tomasz Organa – SP Mykanów,
Sławomir Jankowski – SP Konopiska,
Zdzisław Synoradzki – KS „Dragon” Janów sekcja taekwon-do ITF w Mstowie,
Piotr Stachura – LKPS Borowno trener zespołu drugoligowego,
Robert Szczerbaniuk – LKPS Borowno zawodnik i trener zespołu drugoligowego.

DZIAŁACZE SPORTOWI, ANIMATORZY:
Piotr Gęsikowski – animator sportu w Gminie Koniecpol, trener drużyn młodzieżowych MLKS „Pilica”,
Jarosław Poroszewski – trener i działacz „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Kłomnice”,
Włodzimierz Rębiś – członek zarządu ULKS „Jedność” Mykanów,
Adam Michalak – animator sportu w Gminie Rędziny, zawodnik ligi 40 latków w p. siatkowej,
Mariusz Kowalik – działacz i trener KS „Corona” Rudniki,
Andrzej Kuzior – działacz i trener UKS „Gimnazjum” Blachownia,
Leszek Kownacki – nauczyciel , trener tenisa stołowego w gminie Poczesna,
Sławomir Misiewicz – założyciel UKS „Speedway Rędziny”, doprowadził do powstania toru do mini-żużla,
Anna Nowak – członek Zarządu KS „Piast” Przyrów, opiekunka zespołów młodzieżowych, aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz wzbogacenia infrastruktury sportowej.



Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).