Smród, szczury, czarna maź – to Pałysz w Konopiskach w 2020 roku

Smród, szczury, błotnista, czarna maź wylewająca się z przejeżdżających ciężarówek? To jakiś kraj trzeciego świata? Nie, tak według mieszkańców żyje się w Konopiskach „na Pałyszu„. Może warto tym się zainteresować?

Poniżej mail od Czytelniczki.

Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie śmietniska zlokalizowanego na Pałyszu. Mieszkamy w bliskiej okolicy śmietniska. Za zgodą Wójta gminy Konopiska od jakiegoś czasu zaczęła się rewitalizacja śmietniska. Jest ona bardzo uciążliwa dla mieszkańców. Codziennie pod śmietnisko podjeżdża kilka lub kilkanaście ogromnych ciężarówek tzw. szufli z cuchnącymi odpadami z oczyszczalni ścieków. Jest to błotnista , czarna maź wylewająca się z ciężarówek również na jezdnię. Odór który roznosi się po okolicy jest nie do zniesienia. Smród nie pozwala normalnie funkcjonować , otworzyć okien w domu , wyjść na spacer. Poza tym zaczęły strasznie rozprzestrzeniać się w okolicy szczury. Czują się jak u siebie w domu.
Prosimy o interwencję i odpowiedź na naszą prośbę.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Smród, szczury, czarna maź – to Pałysz w Konopiskach w 2020 roku”

 1. Jak pisze:

  W czewie też to czuć na ulicy leśnej . masakra

  11
  1
 2. Paweł Nowak pisze:

  żur nic z tym nie robi?

  12
  3
  • Z Konopisk pisze:

   W Hutkach póki co nie udalo to ścieki do Konopisk się zwozi gdzie sanepid gdzie wójt rada wszyscy utopieni w ściekach? XXI wiek a tu smród brud i ubóstwo co to za gmina

   15
   1
 3. L pisze:

  Ja pier.. a od stracha wam wcześniej nie śmierdziało?

  7
  9
  • Dugi pisze:

   Może śmierdziało ale to co teraz też nam to ma nie przeszkadzać a Pan wójt socjalny blok tutaj planuje postawić Ludzie czy to nie dziwne w taką lokalizację ludzi pchać O co tutaj chodzi a przedsiębiorcom przy działalności gospodarczej socjal nie będzie przeszkadzal?

   6
   1
 4. xDDD pisze:

  nie no szok ze szczury istnieja

  4
  1
 5. Jednoręki bandyta pisze:

  Żur musi odejść

  10
  3
 6. Oburzona pisze:

  Ogromny koncern ZF ulokował w dzielnicy Skórki centrum finansowe. Jak to możliwe że wysypisko dostało zgodę na reakctywacje.? 400 osób codziennie będzie wdychalo ten smród. Śmierdzą ubrania, samochody, pobyt na powietrzu wywołuje odruch wymiotny. Panie Wujcie tak się nie robi… To po prostu dranstwo.

  12
  1
 7. Pałysz pisze:

  Za to swiństwo jakim jest obecna sytuacja ze składowiskiem odpadów to bezposrednio winny jest wójt. Zniszczył Hutki z oczyszczalnią , teraz smrody przyjmowane są z okolicy na Pałyszu w Konopiskach. W Częstochowie pracował na oczyszczalni ,,Warta”i teraz sciaga wszyskie smrody z okolicy do Konopisk. Poza tym ściągnął firmę niby do rekultywacji wysypiska a zwożony jest smród . Radnym tłumaczył , że za około 100tys. złotych firma wykona rekultywacje śmieci na wysypisku, tylko nie powiedział ile skasują od Ministerstwa Ochrony Środowiska kasy za tą usługe. Na tym wszystkim to wójt najlepiej zarabia, udostepniając składowisko smieci na zrobienie dużej kasy. Do tego doszły te smierdzace odpady przywożone obecnie na wysypisko. Taka osoba nie ma żadnego hamulca ani poczucia ochrony swoich mieszkańców przed takimi swiństwami. Jedno jest pewne dla kasy jest w stanie zrobić wszystko , nie zważając na dobro mieszkańców. Tacy ludzie dorwali sie do zarzadzania gminą , gdzie prywata góruje nad dobrem mieszkańców.

  16
  1
 8. Częstochowianka pisze:

  Czy ktoś się tym zainteresuje????? Smród jest taki, że nie można wyjść z domu? Gdzie poszanowanie praw człowieka do normalnego życia? !!!!! Trzeba „Uwagi” , „Interwencji” czy wizyty w programie „Państwo w państwie”? Kto wziął kasę za pozwolenie na trucie nas smrodem? I to nie ważne czy od Stracha czy innego, któremu zezwolono na wywóz tego szamba, bo niesie smród tak, że już nie wiadomo czy od Stracha czy z wysypiska!!!!!!!!

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).