Ruszył proces: mieszkańcy vs. inwestor oczyszczalni ścieków rybnych

Wczoraj przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbył się pierwszy proces w sprawie jaką wytoczył trzem mieszkankom Hutek inwestor budowanej w Hutkach oczyszczalni ścieków rybnych, za wypowiedzi pozwanych przed kamerami TVP w programie pokazującym problem mieszkańców z tym inwestorem.

Hur-Pol żąda przeprosin na antenie TVP, na łamach Gazety Wyborczej i zadośćuczynienia w wysokości po 6000 zł. Pierwsza rozprawa przebiegała w dość napiętej atmosferze z udziałem kilkunastoosobowej publiczności. Sędzia wysłuchał merytorycznych wypowiedzi pozwanych. Niestety, inwestora nie było. Była za to jego pełnomocnik.

Kolejna rozprawa już 5 września, na której ma zostać przesłuchany właściciel budowanej oczyszczalni ścieków rybnych. Tego samego dnia ma zapaść wyrok. Do sprawy z pewnością wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

5 odpowiedzi na “Ruszył proces: mieszkańcy vs. inwestor oczyszczalni ścieków rybnych”

 1. Z Hutek pisze:

  Czyżby Inwestor nie został skutecznie poinformowany dobrze ze chociaż stawił się pełnomocnik inwestora

  9
  0
  • Hiei pisze:

   No widzisz, tak bardzo naruszono jego dobra osobiste, a nie pofatygował się na salę sądową bronić swojego dobrego imienia. Jechałem na rozprawę wczoraj i miałem wolne miejsce w samochodzie, gdybym wiedział wcześniej to bym go podrzucił.

   14
   0
 2. Z Hutek pisze:

  Ludzi do sądu się pozywa a potem uszy pod pupę

  12
  0
 3. Tomek pisze:

  Konopiska stały sie zabita dziura za obecnego wójta. Najwyższy czas przegonić tego niedorajde i starać się ratować gminę. Emeryt bawić wnuki a nie gmina rządzić tragicznie. REFERENDUM czas rozpocząć!!!!

  17
  0
 4. Obywatel pisze:

  Jaki „byznesmen” taki pełnomocnik, chciał postraszyć i sam się wystraszył.
  No i co piewcy dobroci Inwestora, dalej karmi was śledziami, czy już co innego wsuwacie ?

  10
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).