RIO: Wzrasta zadłużenie gminy Konopiska

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach opublikowała stan zadłużenia wszystkich gmin województwa śląskiego za pierwsze półrocze 2019 roku. Gmina Konopiska znalazła się na piątym miejscu w zestawieniu najbardziej zadłużonych gmin powiatu częstochowskiego. W drugim kwartale zadłużenie gminy wzrosło o blisko 300 tys. zł.

Zestawienie to nie uwzględnia kredytów w łącznej wysokości 3 339 909,11 zł, które zostały uruchomione po 30 czerwca 2019 roku. Przypominam, że kolejny przetarg na kredyt 1,66 mln zł został ogłoszony dopiero we wrześniu. Do rocznego zestawienia będziemy musieli dodać zadłużenie w wysokości ok. 5 mln zł.

Liderem zadłużenia jest gmina Mykanów.

ranking zadłużenia w I półroczu 2019 r.:
Mykanów – 30,841 mln zł
Kłomnice – 22,830 mln zł
Poczesna – 18,198 mln zł
Blachownia – 17,308 mln zł
Konopiska – 14,904 mln zł
Kruszyna – 11,699 mln zł
Janów – 11,098 mln zł
Koniecpol – 10,754 mln zł
Lelów – 10,167 mln zł
Kamienica Polska – 10,067 mln zł
Rędziny – 9,484 mln zł
Mstów – 8,529 mln zł
Olsztyn – 7,608 mln zł
Dąbrowa Zielona – 6,417 mln zł
Przyrów – 3,576 mln zł
Starcza – 3,328 mln zł

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

4 odpowiedzi na “RIO: Wzrasta zadłużenie gminy Konopiska”

 1. Obserwator pisze:

  zaczęło się zjeżdżanie w dół po równi pochyłej. Radni! Jedyna nadzieja w radnych, powstrzymajcie tego oszołoma!

  17
  1
 2. Kuba pisze:

  Radni maja to w du…e ważne oby przywileje pomnazaly się i dieta rosła nasi radni to kukielki nie myśląc samodzielnie no może z dwoma wyjątkami Tych z góry przepraszam reszta to prosta two przewóz wice przewo to dramat zadluzac się brać i nie przejmować się niczym żadnej społecznej odpowiedzialnosci

  10
  1
 3. Baba pisze:

  a za co tam bierze pieniądze skarbnik gminy??!!

  1
  0
 4. Obserwator pisze:

  I co z tym Waszym referendum? Skończyło się na pokrzykiwaniu i machaniu szabelką?

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).