Jest nadzieja na podtrzymanie starych cen za śmieci. Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach objęło właśnie postępowaniem nadzorczym uchwałę nr 146/XVI/2020 Rady Gminy Konopiska z dnia 17 stycznia 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oznacza to, że ta uchwała może zostać unieważniona.

Przypominam, iż tą uchwałą radni zdecydowali się podnieść opłatę za śmieci z 14,50 zł na 18,00 zł za odpady segregowane i z 30,00 zł na 39,00 z za odpady niesegregowane.

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w tej sprawie zbierze się 17 lutego 2020 roku.

6 odpowiedzi na “RIO „wzięło się” za uchwałę podwyższającą wam opłatę za śmieci. Jest szansa na jej unieważnienie!”

1. obywatel pisze:

Inne gminy płaca po 18 zeta -segregowane, bądź nawet jeszcze drożej, a tu 14,50,

• no problem pisze:

To płać, kto Ci zabrania? Możesz również przekazywać inne darowizny na rzecz gminy.
      (Plan B – zmiana miejsca zamieszkania…)

2. igła pisze:

obywatel, tu nie chodzi kto ma droższe opłaty za odbiór śmieci, tylko kto ma taniej. Nie trzeba daleko szukać, gmina Poraj- 13,50 segregowane 30 niesegregowane. Gmina Starcza- 10,50 segregowane, 22 niesegregowane. I nie podniecaj się tym że u nas było do tej pory 14,50. Wejdź na bip gminy Starcza tam od lutego 2018 było 10zł segregowane i21 niesegregowane.
    To jest gospodarz a nie …. (dokończ sobie sam). Tam realizują program OZE, u nas się nie da.
    Podane wyżej przykłady nie są wyjątkami, wystarczy poszukać. W Chełmie obniżono stawkę o 10gr i od 01.01. 2020 segregowane stawka jest 10,90zł. Podane przykłady świadczą o tym, że władza tam pracuje na rzecz mieszkańców a nie jest tylko administratorem.

• Marysia pisze:

nasza władza nie jest nawet „administratorem”! Dla nich każdy miesiąc do przodu to kolejna emerytura plus pensja wójta! No i delegacyjki, kolacyjki, układziki, znajomości. Jemu już „dynda i powiewa”. Może nawet byłby zadowolony z referendum, bo on nie ma (i nie miał nigdy!) pomysłu na gminę. Łon ino chcioł być Panem Wójtem! WŁADZA!!! No i kasa! i układy! A Wy mu nas to pozwoliliście! I przewodniczącemu Rady też. Dobrali się jak w przysłowiowym korcu maku! Wybraliście? to ich teraz odwołajcie! Dość niszczenia gminy!

3. Mak pisze:

Wielki czas, żeby coś z tymi podwyżkami zrobić, bo jak tak dalej pójdzie to za śmieci będziemy płacić,, majątek „, a śmieci w lasach coraz więcej, ciekawe z czego to wynika? 😔

4. Jasnowidz pisze:

Marysia trafiłaś w w sedno.