Relikwie św. Jana Pawła II w Sanktuarium w Rększowicach

W niedzielę 13 września w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach odbyła się uroczystość wniesienia relikwii naszego rodaka – papieża Św. Jana Pawła II. Wydarzenie miało miejsce w 33-cią rocznicę konsekracji kościoła parafialnego.

Uroczystości rozpoczęły się na placu kościelnym przed figurą Matki Bożej wspólnym odmówieniem różańca. Następnie odbyła się procesja z asystą z kościoła oraz poświęcenie pomnika Św. Jana Pawła II i uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła. W procesji i Mszy Świętej uczestniczyli również przedstawiciele OSP Rększowice i OSP Hutki wraz z sztandarami, Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Hutek i Rększowic, uczniowie szkół oraz mieszkańcy gminy. /UG Konopiska/

UG Konopiska

UG KonopiskaKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).