Raport budowy oczyszczalni w Hutkach „zawiera błędy formalne”

Mieszkańcy Hutek przesłali mi kontrraport dotyczący oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków na terenie Hutek. Raport jasno określa, że w raporcie inwestora brakuje analizy oddziaływania inwestycji na środowisko gruntowo-wodne, które jest poważnym błędem formalnym i podważa zasadność wydania decyzji.

Raport został sfinansowany przez mieszkańców Hutek.

Raport możecie pobrać STĄD.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

18 odpowiedzi na “Raport budowy oczyszczalni w Hutkach „zawiera błędy formalne””

 1. marian8 pisze:

  Ja bym też zwrócił uwagę na powstającą myjnie samochodową przy ulicy sportowej. Po to właśnie był ten najdroższy w historii chodnik i przebudowa kanałów. Wszyscy zainteresowani powiązani z władzą. W imię interesów ludzie będą truci i obniżane są wartości ich nieruchomości. Spokojnie bumerang zawsze wraca.

  7
  2
 2. M.P{•.•} pisze:

  Co do myjni dobry pomysł nie trzeba jechać aż do Częstochowy tylko ryneczka Konopiskach brakuje tak jak jest w blachowni

  7
  1
  • elba34 pisze:

   Pomysł dobry tylko nie za nasze wspólne pieniądze i nie przy oknach czyjegoś domu. Hałas i smród od rana do nocy. Też być chciał taką 5m od domu?

   5
   1
  • Obywatel pisze:

   Możesz jechać do Herb, do Blachowni, do Poczesnej.
   Jedź i zobacz, że nikt nie buduje takich myjni pod oknami domów sąsiadów, tylko Konopiska, a konkretnie władza udzielająca pozwoleń na takie „coś”.
   Brawo Wójt, brawo Rada Gminy, brawo Kierownik Referatu Gospodarki i Rozwoju, pewnie będziecie myć swoje auta za darmo.

   9
   0
 3. z Hutek pisze:

  Hutki krzyczą przeciw tej inwestycji utrzymywanej przez ponad 4 lata w tajemnicy przed mieszkańcami. Ta inwestycja to jakieś nieporozumienie jak coś takiego można ludziom pod oknami budować. Wszelkie nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń i decyzji dotyczącej tej oczyszczalni powinny zbadać odpowiednie służby. Dość kolesiostwa!

  15
  0
 4. z Hutek pisze:

  Panie wójt i panie Przewodniczący żądamy podjęcia natychmiastowych kroków w celu zatrzymania budowy!

  16
  0
  • ABC pisze:

   Z Hutek ; nic wójt nie zrobi ,szkoda czasu i nerwów ,a odwołać i tak tego nikt nie zrobi ,każdy mądry jak psiapsia jeden do drugiego a wójt cieszy się i ma wszystkich i wszystko w gminie gdzieś ,doczłapie do końca kadencji i emeryturka .

   8
   0
  • Obywatel pisze:

   ABC – ty chyba z wójtowej rodziny, albo jego przydupas, bo też tak piszesz jak on mówi – „nic się nie da”, „nie warto” itd.

   5
   1
  • Sąsiadka pisze:

   ABC on już powinien być na emeryturze! ale u Sochy Wam to przeszkadzało, a u Żurka – nie. Ot, głupota ludzka. i teraz sa tego efekty.

   4
   1
 5. Obywatel pisze:

  Czytając ten Raport, a właściwie Opinię o Raporcie jaki przedstawił Inwestor w 2014 roku, nasuwa się jedno, albo urzędnicy, czyli Wójt Socha, Jego Zastępczyni p. Jarosz i pracownik Urzędu Gminy ds Środowiska, przyjmujący ten Raport Inwestora, byli tak niekompetentni, czy może „umoczeni” ?.
  Wójt Żurek, który otrzymał tę Opinię na początku kwietnia b.r., NIE PODJĄŁ natychmiast żadnych kroków w tym kierunku, wprost przeciwnie, udając że nic nie wiedział od 2014 roku, nadal „rzuca kłody pod nogi” Pani Sołtys Hutek i Grupie Społecznej przeciw Oczyszczalni, kogoś się boi, czy też się „umoczył” ?
  Przewodniczący Rady Gminy, jednocześnie Radny Hutek, który jest władny zwołać sesję nadzwyczajną i zobowiązać Wójta do podjęcia działań, nadal trzyma sztamę z Inwestorem, wieloletnim przyjacielem i sponsorem imprez organizowanych przez OSP Hutki i KGW Hutki, ma za nic swoich sąsiadów i też poszedł na lep ? Czy te fakty nie zachęcają Was do zgłoszenia tego do odpowiedniej Instytucji ?
  Ludzie, im więcej z nas napisze prośbę o przyjrzenie się tej sprawie i tej grupie osób powiązanych w towarzysko – biznesowych układach od lat, w całej gminie, tym chętniej się za nich wezmą, inaczej będziemy gminą znaną w Polsce nie z „Małego Tuszynka” z garniturami itp., tylko z pazernej grupy ludzi, którzy swoich sąsiadów gotowi byli i są nadal, „sprzedać”, zatruć, aby tylko uzyskać korzyści, którzy mają ciche poparcie lokalnych polityków PSL i PO, którzy czują się już tak pewnie, że śmieją się z nas na prywatnych spotkaniach.
  Wystarczy krótka informacja co każdy/a z nas wie na ich temat, przesłać na adres mailowy: bip@cba.gov.pl, lub pisemnie na adres : Centralne Biuro Antykorupcyjne, Al. Ujazdowskie 9, 00-583 Warszawa, lub Centralne Biuro Antykorupcyjne, ul. 1 Maja 123, 40-235 Katowice.
  Można też zgłosić anonimowo na : Zgłoś korupcję tel. 800 808 808, lub korespondencyjnie: Al. Ujazdowskie 9
  00-583 Warszawa, lub mailowo : e-mail: sygnal@cba.gov.pl
  Im więcej dostaną sygnałów, tym szybciej się za to „bagno” wezmą, pora oczyścić gminę, bo inaczej zapomnijcie o spokojnej starości, wychowywaniu dzieci i wnuków na tym zatrutym terenie.

  14
  1
 6. Kamel pisze:

  Ludzie otwórzcie w końcu oczy i zacznijcie się przyzwyczajać do życia w smrodzie. Nikt ani nic już tej lokomotywy nie zatrzyma! Dodam jeszcze, że pewnke masa ludzi z hutek i rększowic będzie pracować w tej oczyszczalni i lizać d**ę właścicielowi,żeby tylko przelew dziesiątego się zgodził na koncie. Zapraszam do hejtowania tego komentarza,ale wszyscy wokół wiemy ,że to co pisze jest niestety smutną prawdą. Pozdrawiam Edmund Gutek

  7
  1
  • Obywatel pisze:

   Kamel – a skąd masz takie informacje : „masa ludzi …”, z informacji podanych przez Inwestora, zatrudnionych będzie 8 osób, więc ?
   Obecnie Inwestor zatrudnia ludzi przy produkcji zza wschodniej granicy, to też Hutki i Rększowice ?
   Kolejny nawiedzony podpuszczacz, sponsorowany śledziami i bimbrem.

   11
   2
  • Z Hutek pisze:

   Skoro pozwalasz napisze głupia prowokacja. A my wiemy już ze tej oczyszczalni w Hutkach nie będzie ze uprzywilejowane czy raczej umocni dostaną na co zasłużyli no i jeszcze jedno zapraszam pooddychac naszym świeżym powietrzem

   6
   0
  • Sąsiadka pisze:

   no, to już przynajmniej widać, że „Obywatel” jest człowiekiem Żurka! albo to on sam,chociaż nie podejrzewam go o taki poziom inteligencji.

   3
   1
  • Obywatel pisze:

   Sąsiadka – Ty się zdecyduj, albo włącz myślenie i odrobinę wyobraźni, ani przeciwnik Wójta ze mnie, ani jego poplecznik, ani napalony Referendiarz, tylko Obywatel tej Gminy.
   Może pora wyczyścić tę „Stajnię Augiasza”, bo zapędzili się zaślepieni mamoną ?
   Wszyscy po kolei, wystarczy zacząć czytać skład Rady Gminy np. od 2004 roku, kto w Gminie trzymał i z kim będzie wiadomo, jak przejrzycie składy poszczególnych organizacji i ich Zarządów, choćby OSP, poczynając od powiatowego, organizacji różnego rodzaju, niby dla ludzi, a profity dla swoich, co nie znacie nazwisk na C., na D., na J., itd., kręcących się cały czas wokół tortu, naprawdę ?
   A poplątanie interesów prywatnych z działalnością OSP i KGW w poszczególnych wsiach to co, nikt nie wiedział co się działo, wystarczyło zatkać gęby darmową gorzałą, bimbrem, nakarmić zasponsorowanym śledziem ?
   Ciągle będzie pokutować że lepszy sąsiad fujara, czy głupkowata sąsiadka, zamiast kompetentnego pracownika Urzędu Gminy ?
   Ile etacików można obsadzić swymi ludźmi, a ilu będzie się ślinić do władzy, aby coś im skapnęło z pańskiego stołu, więc cicho, cicho, abyśmy w zgodzie żyli ?
   Nadal ciemnogród prowadzony przez panie „uczycielki”, które nie tak dawno przekonywały że Oczyszczalnia w Hutkach to dobra rzecz, a może w końcu nimi też pora potrząsnąć, bo przykleiły się do stołków i całują niektórych przez zasmrodzone portki, aby tylko utrzymać się bo nigdzie pracy już nie znajdą ?
   Nadal ciemny lud mieszka na wsiach czy już bardzie światli ludzie ?

   6
   0
 7. Pomidorix pisze:

  8 osób ? szkoda ,że nie dwie.. Obywatel.. nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na jaką skalę będzie ta inwestycja i jakie jest zapotrzebowanie stanowisk w takim przedsiębiorstwie.. wydaję mi się ,że masz znikomą wiedzę na ten temat.

  3
  3
  • Obywatel pisze:

   Pomidorix – jak jesteś taki fachowiec to podaj tę liczbę zatrudnionych przy takiej inwestycji w takim przedsiębiorstwie, od razu będzie wiadomo ile śledzi zjadłeś.
   Jeżeli opierasz swoją tezę o doświadczenia z wywozu obornika na pole, to masz rację, ty i śwagier, do jednego wozu z widłami, albo wywózka „grubego” z szamba, bo reszta przesiąkła przez nieszczelności.
   Przecież według Inwestora i jego raportu, to ma być najnowocześniejsza oczyszczalnia, na skalę światową, z hermetycznie zamykaną halą do zrzucania przywiezionych ścieków, z wentylatorami z filtrami, ścieki oczyszczone do 99% będą wzbogacać swoją czystością Rększowiczankę, itd. itp.
   Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać 33 strony Opinii o raporcie, tam wszystko jest, wiem, to niełatwe, ale jak coś to poproś kogoś po gimnazjum, niech przetłumaczy.

   4
   1
 8. Z Hutek pisze:

  Odnośnie CBA może skorzystamy dziękuję

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).